کاهش وزن با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی بر اساس مزاج – من و رژیم غذایی


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ ممکن است رژیم عجیبی گرفته اید و از گرسنگی مرده اید یا بدن خود را با ورزش های سنگین برای کاهش وزن تحت فشار قرار داده اید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم غذایی برای کاهش وزن در طب سنتی به شما امکان می دهد ماهیت بدن خود را بهتر بشناسید و به لطف این آگاهی شما قادر خواهید بود به جواب برسید و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی کاهش وزن با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی اساس سنجش افراد مزاج آنهاست. این دارو افراد را به 4 نوع مزاج تقسیم می کند که هر یک ویژگی خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارد. در بین این 4 نوع مزاج ، نوع نمایشی و خلط باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود ، در حالی که صفرا و مالیخولیا باعث کاهش وزن می شوند.

  • نوع اول: گرم و مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفرا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (خلط)
  • نوع 4: سرد و خشک (سودا)

بنابراین ، اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از این طریق وزن کم کنید ، حتماً با پزشک محلی مشورت کنید. پس از تعیین نوع چاقی ، نوبت به رفع آن می رسد. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت بلغمی دارند ، بهترین رژیم غذایی در طب سنتی ممکن است شامل غذاهایی باشد که معده و هضم را گرم کرده و رطوبت بدن را کاهش می دهد. و به کسانی که تظاهرات می کنند ، شخصیت مرطوب خود را بازگردانید. با بازگشت به بدن ، انرژی ، اشتها و چربی سوزی به فرد باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع ، فردی چاق را تصور کنید که دائماً در خواب است ، تمایلی به کار ندارد ، بیشتر بی حال است و اشتهای زیادی دارد. با بازیابی قدرت ، انرژی بیشتری به دست می آورد ، رژیم متعادل می خورد و غذا می خورد. در ادامه ، ویژگی های مهم مزاج افراد چاق را معرفی می کنیم.

کاهش وزن با طب سنتی و مزاج

ویژگی های مزاج بلغمی (سرد و مرطوب)

ویژگیهای بارز افراد مبتلا به خلط خلق و خو ، چاقی ، چربی زیاد و یبوست است. البته ، خستگی زودرس ، خواب زیاد ، نازک شدن موها و احساس سرما در تمام مواقع سال – اینها از دیگر ویژگی های این شخصیت است.

ویژگی های نمایشی مزاج (گرم و مرطوب)

ویژگیهای متمایز افرادی که دارای نوسانات خلقی ، پر بودن اندام ، مستعد چاقی ، خواب عمیق هستند ، اشتهای زیادی دارند. برخلاف خلط ، این افراد یبوست و نفخ ندارند و وقتی تعادل رطوبت بدن آنها تعادل پیدا می کند ، وزن خود را نیز از دست می دهند و عملکرد بدن بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با طب سنتی و اخلاق شناسی آن رویا را محقق کنید.

چه غذاهایی در برنامه کاهش وزن طب سنتی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما امکان می دهد تا 40 روز آن را تغییر دهید و سپس می توانید از رژیم های مختلف یا حتی رژیم طب سنتی استفاده کنید. بنابراین ، در ادامه قصد داریم محصولاتی را به شما معرفی کنیم که باعث می شود طبیعت را دوباره به دست آورید.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج و همچنین استفاده از آنها در رژیم غذایی طب سنتی برای کاهش وزن استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از محصولات مضر را می توان با موادی مصرف کرد که ماهیت آن را خنثی می کند.

غذای ناکافی برای افراد مبتلا به خلط محصولات مناسب برای افراد دارای مزاج

گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید گوشت شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر گوشت
میوه های مدفوع ، نارنگی ، کیوی ، حرارت ، خیار میوه همه میوه های شیرین و رسیده میوه
انواع محصولات لبنی لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
انواع سرکه ، ترشی ترشی شلغم ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، مرزه ، شوید ، تره سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، خرچنگ ، ​​عدس لوبیا
چای ، جو ، ماش ، قهوه ، نسکافه آجیل بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، کنجد بیا دیگه
غذاهای چرب ، فست فودها ، غذاهای منجمد ، شیرینی ها و نوشابه ها یکی دیگر گوشت کبوتر ، نر ، گنجشک یکی دیگر

برای کسانی که طبع گرم یا مرطوب دارند ، لیستی از غذاهای سالم است که می تواند رطوبت بدن را متعادل کرده و روند کاهش وزن را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از محصولات مضر را می توان با موادی مصرف کرد که ماهیت آن را خنثی می کند.

غذای ناکافی برای افراد مبتلا به نوسانات خلقی محصولات مناسب برای افراد دمدمی مزاج

انواع نمک ترشی انار ، سیب با پوست و دانه ، خیار بدون پوست ، توت ، توت سیاه ، زرشک میوه
کره ، ماست ، خامه لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، ماکارونی ، چای ، قهوه ، دهان ، خرما ، نسکافه ، ادویه ، نوشابه آجیل لیمو ، سالاد سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فود ، غذاهای نشاسته ای ، آب یخ یکی دیگر مش ، ماچا ، لوبیا

دیدگاهتان را بنویسید