آتش هضم خود را روشن کنید: چرا عامل خود را دارید


اکثر شما از اهمیت خوردن غذاهای خام سالم مانند شیر خام و محصولات شیر ​​ترش از سبزیجات خام آگاه هستید. نمونه های دیگر شامل سالاد مخلوط و کلم پیچ است که عنصر کلیدی یک رژیم غذایی سالم را فراهم می کند: آنزیم ها. و صفرا را فراموش نکنیم ، یک ماده حیاتی برای هضم چربی ها و جلوگیری از یبوست و سایر مشکلات روده.

همه این اجزای ضروری به طور خاص به بدن کمک می کنند غذاهایی را که در دستگاه گوارش هضم می شوند تجزیه کرده و سلامت کلی را حفظ کرده و حفظ کنند. اگر هر کدام از علائمی را که من در این پست وبلاگ در مورد آن صحبت می کنم تجربه می کنید ، به احتمال زیاد آتش سوزی دستگاه گوارش شما بدتر می شود. اینجا “عامل داخلی“وارد می شود. بنابراین لطفاً به خواندن ادامه دهید ، حتی اگر فکر می کنید بیشتر فرآیند گوارش را حفظ کرده اید. (لبخند)

وب سایت بهداشت فلوریدا خاطرنشان می کند که “فقدان فاکتور ذاتی منجر به کم خونی کشنده و کمبود ویتامین B12 می شود که می تواند باعث کم خونی و مشکلات در مغز و سیستم عصبی شود.”

علاوه بر این ، اکثر افرادی که مشکلات روده ای مشترک دارند ، علائمی را که در مقاله ژان اولیور “چگونه آتش هضم را افزایش دهیم” ، CHC ، CPT ، نشان می دهند. این علائم اغلب اشتباه تشخیص داده می شوند و سپس به اشتباه درمان می شوند. در یک مشاهده مهم دیگر آمده است: “برداشتن جراحی یا دور زدن معده و برخی دیگر از شرایط سلامتی نیز می تواند باعث شود که شما خود عامل خود را متوقف کنید.”

این امر باعث ایجاد لرزش در ستون فقرات می شود و به شما در مورد پر کردن عامل داخلی هشدار می دهد. در زیر علائمی است که من مستقیماً از جانی الیور نقل می کنم مقاله در بالا ذکر شد:

 • بیماریهای پوستی مانند آکنه ، اگزما ، روزاسه و …
 • حساسیت یا حساسیت غذایی و محیطی
 • سوزش سر دل ، رفلاکس اسید و GERD
 • گاز و آروغ زدن
 • غذای هضم نشده در مدفوع
 • معده یا درد بعد از غذا خوردن
 • SIBO (رشد باکتری در روده کوچک)
 • عفونت ها (مخمر ، باکتری ، انگل)
 • اسهال یا یبوست
 • کمبود مواد مغذی (به ویژه ویتامین های A ، B ، D ، E ، K و کوآنزیم Q10)
 • کم خونی

اجازه دهید به نقل از موسسه تحقیقاتی دکتر رات بپردازم: “پس از 50 سال ، توانایی بدن در جذب بسیاری از مواد مغذی ضروری تضعیف می شود زیرا معده اسید معده کمتری تولید می کند و سایر عوامل مورد نیاز برای جذب موثر ریز مغذی ها. یکی از عوامل مهم نامیده می شود عامل داخلیبه این پروتئینی است که توسط سلولهای معده ترشح می شود و برای جذب ویتامین B12 در روده مورد نیاز است. سیستم ایمنی بدن ما به عنوان یک مکانیسم منظم عمل می کند و هرگونه اختلال عملکرد حتی در یک قسمت از آن می تواند کل سیستم را تحت تأثیر قرار دهد. سیستم ایمنی بدن بدون آن نمی تواند به طور م workثر کار کند عامل داخلی ، و این بسیار مهم است عامل داخلی بخشی از مکمل های مصرف شده است.

(مکمل های توصیه شده من را در زیر مشاهده کنید.)

قبل از اینکه در مورد نیاز حیاتی ویتامین B12 صحبت کنیم ، باید ترکیب شیمیایی این ماده شگفت انگیز را بهتر بشناسیم. نقل قول زیر برگرفته از این خبرنامه است که توسط موسسه ملی بهداشت منتشر شده است. این ممکن است برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی جالب باشد ، اما توضیحات عالی در مورد اجزای تشکیل دهنده این ویتامین معجزه آسا ارائه می دهد. (لطفاً برای پیوندهای نقل قول های زیر به مقاله مراجعه کنید.)

“ویتامین B12 برای توسعه ، میلین سازی و عملکرد سیستم عصبی مرکزی مورد نیاز است. تشکیل سالم گلبول های قرمز ؛ و سنتز DNA [1,4,5]به ویتامین B12 به عنوان کوفاکتور دو آنزیم متیونین سنتاز و L-methylmalonyl-CoA mutase عمل می کند. [1–3,5]به متیونین سنتاز تبدیل هموسیستئین به اسید آمینه ضروری متیونین را کاتالیز می کند [1,2]به متیونین برای تشکیل S-adenosylmethionine ، اهدا کننده جهانی متیل برای تقریبا 100 بستر مختلف ، از جمله DNA ، RNA ، پروتئین ها و لیپیدها مورد نیاز است. [3,5]به L-methylmalonyl-CoA mutase L-methylmalonyl-CoA را با تبادل پروپیونات ، یک اسید چرب کوتاه زنجیره ای به succinyl-CoA تبدیل می کند. [2]به ”

پاسخ کوتاه پتاسیم است. سلولهای آهیانه معده عامل و اسید کلریدریک خود را تولید می کنند اگر معده سالم است و اگر پتاسیم کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد. (کل مکمل غذایی Zypan از Standard Process HCl را تأمین می کند و به معده کمک می کند تا زمانی که کار نمی کند بهبود یابد.) عصب واگ این است که چگونه سلول های جداری ما قادر به تولید فاکتور ذاتی و HCl هستند. به نوبه خود عصب واگ به طور معمول به لطف مواد معدنی پتاسیم عمل می کند. (اینجا را ببین برای یک لیست عالی از غذاهای سرشار از پتاسیم.)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات زیر می توانید به راحتی در اینترنت جستجو کنید. همچنین می توانید لیست کاملی از سایر غذاهای مغذی را در TraditionalCook.com بیابید.

 1. کبد و کلیه حیوانات
 2. صدف
 3. ساردین
 4. گوشت گاو
 5. ماهی تن ، ماهی قزل آلا و ماهی آزاد
 6. مخمر خوراکی
 7. شیر کامل خام
 8. تخم مرغ ارگانیک از مرغ های چرا

اگر از توصیه های غذایی خاصی که در بالا ذکر شد پیروی نمی کنید ، من خبرهای خوبی برای شما دارم. فرایند استاندارد بهترین محصول را که می توان با یک عامل ذاتی استفاده کرد ارائه می دهد: Cataplex B12.

همانطور که در راهنمای بالینی: “هنگامی که B12 برای اولین بار تجویز شد ، بیمار B12 تجویز شد. دکتر رویال لی سر خود را خاراند و فکر کرد که حتماً دلیلی برای آن وجود دارد. نکته این نیست که آنزیم B12 را در معده تجزیه می کند. بلکه با کمبود عوامل خاصی در معده. B12 به سادگی قابل هضم نیست ، بنابراین دکتر لی این عوامل هم افزایی خاص را در Cataplex B12 سرمایه گذاری کرده است “.

[Please note: the Clinical Reference Guide is available only to practitioners and members of the International Foundation for Nutrition and Health (IFNH).]

وبقیه ماجرا تاریخ است! بنابراین ما بسیار خوش شانس هستیم که عامل داخلی را در این برنامه داریم! با این حال ، من شما را تشویق می کنم که غذاهای ذکر شده در بالا را بخورید و بدانید که بدون یک عامل ذاتی در سلامت روده شما ، هیچ جزء مهمی برای رفاه کلی مورد نیاز نیست.

در نتیجه، می خواهم از همکاری شما در انتقال این مقاله به دوستان و خانواده ای که ممکن است داشته باشند ، درخواست کنم هر کدام از علائم ذکر شده در بالا. به نظر من ، توضیح اصلی دیر به سر رسیده است عامل داخلی در یک مقاله کوتاه ، ساده ، اما جامع نوشته شود. امیدوارم ناامید نشوید.

در زیر به نقل از “همه بیماریها از روده شروع می شوند” ، یک پست وبلاگ نوشته شده توسط Crystal Spring ، NTP ، نویسنده در مرکز سلامت و تندرستی SAGE.

“بقراط معتقد بود که همه بیماریها از روده شروع می شوند ، بنابراین سیستم گوارش نامتعادل علت اصلی یا حداقل عامل مهم بسیاری از بیماریها و علائم است. این بدان معناست که تمام سلامت از روده شروع می شود ، بنابراین بازیابی سلامت روده باید اولین گام برای بازگرداندن سلامتی باشد. “

در مرحله بعد ، وبلاگ برخی از نقشهای اساسی سیستم گوارش در سلامت ما را مورد بحث قرار می دهد. مثلا:

 1. دستگاه گوارش مواد مغذی مورد نیاز برای انرژی ، رشد و بازسازی سلولی را در خون جذب می کند: “هر ماده مغذی نقش مهمی در بهزیستی کلی دارد. تنها یک کمبود مواد مغذی می تواند حفظ هموستاز را غیرممکن کند. اگر هضم و جذب طبیعی نباشد رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی مفید نخواهد بود. “
 2. 2به 70-80 درصد سیستم ایمنی بدن ما را تشکیل می دهد: “منداشتن بیشتر سیستم ایمنی در دستگاه گوارش مهم است زیرا این اولین برخورد بدن ما با جهان اطراف است. وقتی غذاهای ملتهب یا استرس مزمن می خوریم ، واکنش ایمنی ایجاد می کند که باعث التهاب در روده می شود. التهاب گوارشی کنترل نشده ، نفوذپذیری روده را افزایش می دهد و منجر به نشت روده و بیماری های خود ایمنی می شود.

“داشتن تعادل مناسب میکروب ها در میکروبیوم شما سیستم ایمنی بدن شما را قوی و سالم نگه می دارد. میکروبیوم شما همچنین می تواند به جلوگیری از بیماری بسیار فراتر از روده کمک کند! در حال حاضر مطالعات نشان می دهد که تا 90 درصد از تمام بیماری ها را می توان در میکروبیوم روده ردیابی کرد.”

 1. حاوی میکروبیوم است: “میکروبیوم بسیار شبیه به اکوسیستم های زمین است ، باکتری ها در جامعه ای که در آن زندگی می کنند (در روده ما) با یکدیگر تعامل دارند. در طول زندگی ، ما به تشکیل میکروبیوم های خود کمک می کنیم. بسته به محیط ، غلظت آنها متفاوت است. بنابراین ، آنها به غذاهایی که می خورید ، خواب ، میزان استرس و استفاده از داروها / آنتی بیوتیک ها بسیار پاسخگو هستند. این باکتری ها نقش مهمی در تقویت ایمنی ، اطمینان از عملکرد صاف سیستم گوارش ، تعادل هورمون ها و اطمینان از عملکرد طبیعی مغز دارند. “
 2. سروتونین و دیگر انتقال دهنده های عصبی را تولید می کند: “باکتری های مفید برای روده می توانند به کنترل فعالیت انتقال دهنده های عصبی کمک کرده و آنها را به داروهای ضد افسردگی طبیعی و ارگانیسم های ضد اضطراب تبدیل کنند. “

نظر شخصی: چیزهای عجیب ، درست است؟

سلب مسئولیت از مری اتوود ، CNHP: من یک متخصص حفاظت از محیط زیست (CNHP) هستم ، یک پزشک نیستم. من هیچ بیماری انسانی را تشخیص ، تجویز ، درمان یا ادعای پیشگیری ، تسکین یا درمان نمی کنم. لطفاً قبل از پیروی از توصیه هایی که در پست های وبلاگ یا وب سایت شما انجام می دهم ، با پزشک یا پزشک عمومی خود مشورت کنید.

تصاویر از iStock / dolgachov (اصلی) ، CharlieAJA (پتاسیم) ، newannyart (B12).

مری اتوود ، CNHP

ماریا اتوود یک بازنشسته حرفه ای بهداشت طبیعی و سرپرست Weston A. Price در کلرادو اسپرینگز ، Coloriga است. از وب سایت او دیدن کنید TraditionalCook.com. همچنین ماری را ملاقات کنید راه خود را برای بهبود آماده کنید DVD (همچنین به عنوان دوره آموزش الکترونیکی موجود است) و حتماً آن را دنبال کنید نکاتی از آشپز سنتی وبلاگ.
تهیه کننده: مری اتوود

راه خود را برای بهبود آماده کنیددیدگاهتان را بنویسید