10 علامتی که نشان می دهد احساس می کنید فاقد گلوتن هستید


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر در فکر سرزنش گلوتن برای تمام مشکلات معده ، نفخ ، افزایش سردرد و مه مغزی هستید ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان نیز همینطور فکر می کنند.

اگر به گلوتن حساسیت دارید ، این بدان معنا نیست که به گندم یا بیماری سلیاک حساسیت دارید. اکثر مردم بدون داشتن عدم تحمل گلوتن از آلرژی رنج می برند. به همین دلیل است که باید با پزشک مشورت کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین آزمایش مناسب برای تعیین علت ایجاد کننده این مشکلات انجام می شود.

در زیر ده نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به شما در تشخیص علائم کمک می کند. این می تواند منجر به اشکال مختلف مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم شود. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از مصرف ظاهر نشوند ، اما یک یا دو روز پس از مصرف گلوتن از بین می روند.

نفخ

یکی از علائم رایج حساسیت به گلوتن نفخ است که به احساس پر بودن گاز معده اشاره دارد. به همین دلیل خط روده کوچک آسیب می بیند ، که منجر به این واقعیت می شود که روده ها غذا را هضم نمی کنند.

تغییرات وزن غیر منتظره

اگر فرد نسبت به گلوتن تحمل نداشته باشد ، می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. مانند حساسیت به گلوتن ، بدن برای جذب گلوتن موجود در چاودار ، جو و گندم مشکل است ، که منجر به مشکلات گوارشی می شود و افزایش وزن یکی از آنها را شامل می شود. همچنین می تواند منجر به کمبود ویتامین و التهاب شود که می تواند باعث بیماری های خود ایمنی شود.

مسائل پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست همه مشکلات شناخته شده ای هستند که در صورت حساسیت فرد به گلوتن بوجود می آیند. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مشکل مراقبت از پوست هستند که مستقیماً با حساسیت به گلوتن ارتباط دارند. بثورات و خارش ممکن است در صورت ، بازوها ، باسن و تنه ظاهر شود. بیمارانی که از آکنه رنج می برند نیز مشکلات روده دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی زمانی اتفاق می افتد که فرد نمی تواند به وضوح فکر کند و یکی از علائم رایج عدم تحمل گلوتن است. افراد مبتلا به میگرن بیشتر در معرض حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک هستند.

علائم افسردگی و اضطراب

از آنجا که گلوتن نفوذپذیری و التهاب روده را افزایش می دهد ، می تواند منجر به اضطراب ، افسردگی ، خستگی و بی خوابی شود. اگر ارتباط شما بین روده و مغز ضعیف باشد ، ناراضی خواهید بود ، که منجر به تغییر روحیه می شود.

درد و التهاب در مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. درد مفاصل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید پس از قطع مصرف گلوتن کاهش می یابد.

مسائل گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن مشکلات گوارشی از جمله اسهال ، یبوست و نفخ معده دارند. اگر کسی بلافاصله پس از خوردن گلوتن چنین علائمی را تجربه کرد ، نگران کننده است و باید مستقیماً آن را بررسی کنید.

بیماری های خود ایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن در ارتباط هستند. بیماری سلیاک نمونه ای از این موارد است که روده توسط سیستم ایمنی مورد حمله قرار می گیرد و در نتیجه با گذشت زمان شرایط بیشتری مانند دیابت ، آرتریت روماتوئید و غیره ایجاد می شود.

دندانها در وضعیت نامناسب

علامت دیگر – وضعیت بد دندان ها ، زیرا مواد معدنی و عناصر ضروری در روده جذب نمی شوند. این می تواند منجر به پوسیدگی و پوسیدگی دندان شود. اگر فردی از دندان های خود مراقبت کند اما مشکلاتی رخ دهد ، احتمال دارد که به گلوتن حساس باشد

کمبود آهن

یکی از علل بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خستگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید