مقاومت به انسولین: ریزش مو و رژیم غذایی


کشف اهمیت رژیم غذایی برای مبارزه با ریزش مو در برابر انسولین

در این مقاله ، ما اهمیت رژیم غذایی و ریزش مو مقاوم به انسولین را مورد بحث قرار می دهیم:

 • کشف اهمیت رژیم غذایی برای مبارزه با ریزش مو در برابر انسولین
 • ریزش مو و بار قند خون
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو: چگونه رژیم غذایی باعث آلوپسی آندروژنیک می شود
 • دی هیدروتستوسترون (DHT)
 • سندرم متابولیک و شرایط پزشکی
 • اهمیت رژیم غذایی برای مقاومت به انسولین
 • چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند
 • چربی های سالم چاق نمی شوند! آنها مناسب شما هستند و به مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند
 • مقاومت به انسولین چیست؟
 • عدم تشخیص انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو
 • نکات اینسولین ، SHBG و DHT برای کاهش مصرف روزانه گلوکز خون
 • از رژیم غذایی متناسب با نوع بدن خود استفاده کنید

برنامه ای برای توضیح مقاومت به انسولینانسولین یک هورمون حیاتی است که توسط بدن برای تنظیم سطح قند خون استفاده می شود. سطح قند خون شما می تواند بر روی انواع سیستم های بدن شما ، از جمله نحوه ذخیره چربی بدن ، سلامت قلب و توانایی رشد مو تأثیر بگذارد.

مطالعه ای که توسط مجله اروپایی ریسک قلب و عروق انجام شد ، ارتباط بین مقاومت به انسولین در زنان و آلوپسی آندروژنیک (AHA) یا طاسی الگوی زنان را نشان داد.

ریزش مو و بار قند خون

مطالعات همچنان ثابت می کند که غذاهای فرآوری شده به دلیل دارا بودن بار قند خون بالا در ریزش مو نقش دارند. آشپزی با ترکیب قند خون بالا معمولاً قند خون را بعد از غذا افزایش می دهد. مطالعات دیگر نشان می دهد که آلوپسی در مردان با مقاومت به انسولین ارتباط دارد. آنها حتی ادعا می کنند که مقاومت به انسولین را می توان با طاسی بصری تشخیص داد.

مقاومت به انسولین و ریزش مو: چگونه رژیم غذایی باعث آلوپسی آندروژنیک می شود

احتمالاً در مورد طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) شنیده اید که بسیاری از افراد (مردان و زنان) با آن مواجه هستند. برخی این را در سنین پایین تر از دیگران تجربه می کنند.

به طور سنتی اعتقاد بر این بود که طاسی مردانه با ژنتیک ارتباط دارد. از طریق خط خونی منتقل می شود. اخیراً شواهدی بین ریزش مو ، مقاومت به انسولین و سندرم متابولیک یافت شده است.

دی هیدروتستوسترون (DHT)

مطالعات اخیر (به عنوان مثال ، این ، این ، و این) نشان می دهد که سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین را می توان با شروع زودهنگام طاسی الگوی مردان پیش بینی کرد. به نظر می رسد که این دو حالت با هم مرتبط هستند و تحقیقات در مورد این موضوع ادامه دارد.

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک هورمون مردانه است. وقتی مردی از طاسی مردانه رنج می برد ، به نظر می رسد DHT به فولیکول های موهای آنها متصل می شود. اگر این امر در مدت زمان طولانی اتفاق بیفتد ، اندازه فولیکول های مو را تا حدی کاهش می دهد که عملکرد آنها متوقف می شود. این روند همچنین رشد موهای جدید را متوقف می کند.

سندرم متابولیک و شرایط پزشکی

سندروم متابولیک بر افزایش جمعیت تأثیر می گذارد زیرا ما بیشتر به غذاهای فرآوری شده و رژیم های غذایی کمتر سالم وابسته ایم.

در زیر لیستی از بیماری های مرتبط با سندرم متابولیک آمده است:

 • قند خون بالا (قند خون بالا)
 • تری گلیسیرید سرم بالا
 • فشار خون بالا (فشار خون بالا)
 • HDL پایین (کلسترول “خوب”)
 • چاقی

درمان مقاومت به انسولین با سازگاری رژیم غذایی

اهمیت رژیم غذایی برای مقاومت به انسولین

رژیم غذایی شما و غذایی که می خورید بر سه عامل م patternثر بر طاسی مردان تأثیر می گذارد: انسولین ، سندرم متابولیک و DHT. برخی از غذاهایی که می خورید سطح انسولین را افزایش می دهند. سپس این واکنش ها میزان DHT را در سیستم شما نیز افزایش می دهد. غذاهایی که سطح انسولین را افزایش می دهند نیز می توانند منجر به سندرم متابولیک شوند.

چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند.

آیا تا به حال در مورد مفهوم “چربی خوب” چیزی شنیده اید؟ اسیدهای چرب غیر اشباع ، امگا 3 و 6 مناسب شما هستند. همچنین ، با استفاده از لینولئیک و لینولئیک اسید ، می توانید سطح HDL خود را افزایش دهید. جالب اینجاست که این چربی ها همچنین مهار کننده های 5-آلفا ردوکتاز هستند. 5-آلفا ردوکتاز چیزی است که تستوسترون را به DHT تبدیل می کند. DHT باعث ریزش مو می شود.

بنابراین HDL پایین در غذا می تواند منجر به 5 آلفا ردوکتاز بیشتر شود که می تواند منجر به افزایش DHT شود. این به نوبه خود می تواند منجر به ریزش بیشتر مو شود

اسید لینولئیک مزدوج (CLA) یا اسید چرب به نام لینولئیک اسید در محصولات لبنی ، گوشت گاو و کره یافت می شود. (من شیر نمی خورم ، احساس وحشتناکی به من دست می دهد) ما باید آنها را از طریق رژیم غذایی هضم کنیم زیرا بدن قادر به هضم این اسیدهای چرب نیست.

کره ، گوشت گاو ، گوشت قرمز ، چربی و غیره باعث ترس بسیاری از افراد از افزایش وزن ، حملات قلبی و غیره می شود. با این حال ، واقعیت بسیار کیفی است ، چربی های سالم برای شما عالی هستندبه

چربی های سالم چاق نمی شوند! آنها مناسب شما هستند و به مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند.

این تصور غلط است که چربی های سالم شما را چاق می کند. چربی ها برای چربی سوزی ، عضله سازی ، استخوان سازی ، مبارزه با سرطان و غیره عالی هستند. در چند سال گذشته میزان مصرف چربی های سالم را افزایش داده ام. صادقانه می توانم بگویم که وزن من هرگز به این اندازه ثابت نبوده است. به خاطر داشته باشید که من رژیم نمی گیرم و کالری نمی شمارم. در واقع ، من کالری بیشتری نسبت به قبل مصرف می کنم!

برای سالم ماندن ، بدن انسان به سه نوع چربی نیاز دارد. اشباع (بله !!) اسیدهای چرب امگا 3 اشباع نشده و چربی های چند غیر اشباع امگا 6. همه این چربی های مختلف وظایف متفاوتی را انجام می دهند – از هضم تا عملکرد مغز. (ماهی ، گوشت ، دانه ها ، آجیل)

مانند همه چیز ، کیفیت مهم است. به خصوص زمانی که ما محصولات حیوانی می خوریم و من فقط حیوانات تغذیه شده با علف می خورم.

مقاومت به انسولین چیست؟

اصطلاح “مقاومت به انسولین” بیشتر در بحث سلامتی مورد بحث قرار می گیرد. این یک بیماری است که در آن سلول های بدن دیگر آنطور که باید به انسولین پاسخ نمی دهند.

بدن شما از انسولین برای حفظ سطح طبیعی قند خون استفاده می کند. هنگامی که شما قند یا کربوهیدرات مصرف می کنید ، در بدن شما به گلوکز تبدیل می شود. در پاسخ ، بدن شما انسولین مورد نیاز برای تزریق گلوکز به هر سلول بدن شما را ترشح می کند.

عدم تشخیص انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود.

وقتی بدن شما در برابر انسولین مقاوم می شود (مقاومت به انسولین) ، سلول های شما قادر به دریافت گلوکز مورد نیاز برای تولید انرژی نیستند. و به جای ورود سلول ها ، انسولین در خون باقی می ماند ، در سطح بسیار بالایی. بدن شما به طور طبیعی انسولین بیشتری را در پاسخ به قند خون بالا ترشح می کند و چرخه شروع می شود. این چرخه شناسایی نشده ، منجر به دیابت نوع II می شود.

مقاومت به انسولین و ریزش مو

موهای ما با تغییرات مداوم در قند خون مشکل دارند. علاوه بر این ، نمی تواند با فراز و نشیب های مداوم که می تواند چرخه رشد را قطع کند کنار بیاید. به همین دلیل ، احتمال دارد مقاومت به انسولین باعث ریزش مو شود. مو یکی از اولین نواحی قابل مشاهده است که نشان می دهد بدن از چیزی رنج می برد.

فرهنگ های اولیه به چنین غذایی دسترسی نداشتند که باعث این فراز و نشیب ها شود. به عنوان مثال ، رژیم اینوئیت عمدتا از چربی و ماهی تشکیل شده است. بدیهی است که آنها از چنین نوساناتی جان سالم به در نمی برند.

هورمون های بدن انسان با یکدیگر تعامل دارند. هنگامی که برخی از هورمون ها تغییر می کنند (افزایش یا کاهش) ، هورمون های دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند. علاوه بر این ، ممکن است در پاسخ تغییر کنند.

تا دیر نشده آزمایش بده!

همانطور که می بینید ، ارتباط بین شروع زودهنگام طاسی در مردان و مقاومت به انسولین می تواند منجر به بیماری شدیدتری مانند دیابت شود. بنابراین ، بیماران مبتلا به طاسی زود هنگام باید از نظر دیابت نوع II و مقاومت به انسولین در طول معاینات منظم بهداشتی مورد بررسی قرار گیرند.

انسولین ، SHBG و DHT

در مردان و زنانی که از ریزش مو رنج می برند ، سطح پایینی از گلوبولین متصل کننده به هورمون جنسی (SHBG) مشاهده شده است. همچنین بین انسولین و SHBG زمانی که سطح انسولین بالا ، سطح SHBG پایین است ، ارتباط وجود دارد.

هنگامی که سطح TSH بالا است ، سطح DHT معمولاً پایین است زیرا SHBG به DHT متصل می شود. این مانع از اتصال DHT به گیرنده های آندروژن در صورت نیاز می شود. این واکنش ها باعث می شود DHT کمتری به فولیکول های مو متصل شود و منجر به ریزش مو شود.

نکاتی برای کاهش مصرف روزانه گلوکز خون

علاوه بر این ، از شاخص قند خون برای محاسبه مصرف کربوهیدرات در هر وعده استفاده می شود. علاوه بر این ، غذاهای فرآوری شده با بار قند خون بالا فاقد آنزیم هستند. آنها همچنین عامل اصلی بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی از جمله ریزش مو هستند.

همچنین ، برای حفظ سلامت بدن ، ثبات ذهن و انرژی بالا ، غذا (و نوشیدنی) با بار GI کم بخورید. غذاهای طبیعی ، چربی های سالم ، گوشت ، ماهی ، سبزیجات ، آجیل ، آب گوشت استخوان و غیره را انتخاب کنید.

از رژیم غذایی متناسب با نوع بدن خود استفاده کنید

در نهایت ، همچنین به یاد داشته باشید که شما باید غذای متناسب با نوع بدن خود بخورید ، زیرا همه ما متفاوت هستیم و بدن ما به چیزهای متفاوتی نیاز دارد.

هر روز سعی کنید بار دستگاه گوارش خود را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای تعیین میزان GI در یک غذای خاص ، به آدرس زیر مراجعه کنید: www.glycemicindex.com

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، لطفا این پیوند را بررسی کنید

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و شیوه زندگی جامع ، اینجا کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید