مصاحبه “اوه ، عزیزم” – “اوه ، عزیزم”بسیاری از زنان غافلگیر می شوند وقتی می فهمند که پس از بچه دار شدن می توانید بدون قاعدگی دوباره باردار شوید. این به این دلیل است که حدود 60 درصد از زنان تخمک گذاری دارند قبل از اولین دوره پس از زایمان با این حال ، تنها نیمی از این زنان فاز لوتئال کافی برای حفظ حاملگی پس از اولین تخمک گذاری خواهند داشت. 40 درصد باقی مانده دچار خونریزی می شوند که نشان دهنده نزدیک شدن اولین تخمک گذاری پس از زایمان است. با توجه به تغییرات گسترده در بازگشت باروری ، تعیین زمان تخمک گذاری برای اولین بار پس از زایمان بسیار دشوار است.

بنابراین ، شانس باردار شدن شما چقدر است؟

آمنوره شیردهی سرکوب قاعدگی به دلیل هورمون شیردهی ، پرولاکتین است. اگرچه استثنائاتی نیز وجود دارد ، اما تغذیه منحصراً با شیر مادر در روز و شب ، بدون استفاده از بطری ، پمپاژ یا پستانک ، معمولاً باروری را تا زمانی که کودک سفت شود شروع می کند. در صورت رعایت این معیارها ، احتمال باردار شدن شما قبل از اولین محصولات حدود 2 are است که کمتر از خطر باردار شدن یک زن بارور با استفاده از قرص های ضد بارداری هورمونی (8)) یا کاندوم مردانه (15)) است.

برخی از اقدامات افزایش آمنوره شیردهی را نشان داده اند ، از جمله:

روش آگاهی از باروری پس از زایمان

قبل از بچه دار شدن ، روش آگاهی باروری (FAM) را تمرین کردم. معلوم شد که برای من آنقدر قابل اعتماد است که این تنها روش “جلوگیری از بارداری” (اجتناب از بارداری) بود که من و شوهرم از آن استفاده می کردیم. با FAM من توانستم علائم باروری خود را برای جلوگیری از بارداری به دقت زیر نظر داشته باشم و پس از تصمیم گیری برای شروع تلاش ، با موفقیت باردار شوم.

3 علامت اصلی باروری که باید مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از مخاط دهانه رحم ، دمای پایه بدن و موقعیت دهانه رحم. با این حال ، مشاهده آنها قبل از بازگشت چرخه پس از تولد کودک می تواند بسیار دشوارتر باشد. قبل از اولین دوره قاعدگی بعد از زایمان ، هورمون های شما همچنان در حال دوچرخه سواری هستند و در حال آماده شدن برای تخمک گذاری هستند. سرانجام آنها برای تخمک گذاری و سپس شروع قاعدگی به اندازه کافی افزایش و سقوط می کنند. این نوسانات می تواند باعث ایجاد مخاط دهانه رحم به ظاهر بارور برای ماه ها شود و در واقع هنوز بارور نشده است. خواندن دما عمدتا هنگام بیدار شدن از خواب انجام می شود. اگرچه آنها هنگام مشاهده اختلالات خواب دیگر دقیق نیستند ، اما معمولاً برای اکثر مادران دارای فرزندان کوچک واقعیت دارد. در مورد محل گردن رحم ، بعد از تولد نوزاد می توان آن را متفاوت احساس کرد ، و کنترل آن تا زمانی که چرخه باز نشود و با “عادی جدید” خود آشنا نشوید ، دشوار خواهد بود.

مصاحبه با اشلی چی

من و اشلی چا برای اولین بار در رویداد Ergobaby در سال 2017 ملاقات کردیم. هر کدام ما دختر داشتیم و هر دو 6 ماهه بودند و با فاصله چند روز به دنیا آمدند. وقتی من او را در همان رویداد Ergo امسال دیدم ، او گفت که او دوباره با فرزند سوم خود باردار است و قبل از بازگشت اولین قاعدگی پس از زایمان باردار شده است. در آن زمان ، او به نوزاد 9 ماهه اش شیر می داد ، بدون بطری و پستانک. او همچنین با نوزاد می خوابید و مرتباً او را در حامل حمل می کرد.

چگونه متوجه شدید که باردار هستید و وقتی متوجه شدید چقدر پیش رفتید؟

تا 4 ماهگی باردار نبودم. فکر می کردم دارم می میرم چون دائماً میگرن داشتم و احساس مریضی می کردم. برای انجام MRI به پزشک مراجعه کردم و او گفت که من باردار هستم و آنطور که فکر می کردم از تومور مغزی نمی میرم. (من دائماً سردرد و سرگیجه داشتم ، بنابراین درخواست انجام MRI کردم.)

کوچکترین شما چند ساله بود که باردار شدید؟ آیا در این مرحله شیر می دهید؟

کوچکترین من 1 ساله بود که متوجه شدم او باردار است ، دقیقتر 13 ماه. من هنوز به او شیر می دادم و قاعدگی نداشتم ، بنابراین این یک تعجب کامل بود.

دیدگاهتان را بنویسید