لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروه متخصصان یک لبخند لبخند صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزی است که شما را خوشحال می کند یا می خنداند. در حالی که این تعریف تا حدی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

مزایای یک لبخند

لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و برای سلامتی ، خلق و خو و حتی روحیه دیگران مفید باشد.

1 یک لبخند به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که می تواند عمر شما را طولانی کند. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با یک عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی به نظر می رسد افراد شادابتر هستند و عمر طولانی تری دارند ، اگرچه برای درک علت آن ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

مطالعات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند بر روی صورت ما ظاهر شود. لبخند نه تنها از خستگی ، فرسودگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، یک لبخند می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی اگر آن را با یک لبخند غیر واقعی تقلید کنید. اگر استرس دارید ، برای لبخند زدن وقت بگذارید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع راه هایی را که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد در مغز شما فعال می کند – بدین معنی که با تقلید از حالت شاد در صورت خود ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد حالت شادی شود.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباط عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را ترشح می کند که می تواند خلق و خو را تقویت کند. یک لبخند را به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی تصور کنید.

4 لبخند مسری است

لبخند حس زیبایی را منتقل می کند ، اما نشانه حقیقت نیز هست. لبخند نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه کرده و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که می توانید لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه به خود لبخند بزنید. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها مسری هستند

جلوه های لبخند زدن

5 لبخند ایمنی را تقویت می کند

یک لبخند همچنین می تواند وضعیت کلی بدن را با کمک به عملکرد م systemثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. اعتقاد بر این است که سیگار کشیدن با آرامش بیشتر عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

6 لبخند می تواند فشار خون را کاهش دهد

یک لبخند می تواند تأثیر مفیدی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را به ویژه کاهش می دهد

اگرچه لبخند ضربان قلب را در هنگام استرس کاهش می دهد ، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین چگونگی کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر در خانه یک دستگاه فشار خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید دوباره فشار خون خود را اندازه گیری کنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن را نیز آرام کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند یک درمان طبیعی است.

8 لبخند شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی جذب افرادی می شویم که لبخند می زنند. در حالی که حالات جدی تر یا منفی چهره ، مانند چین و چروک و خطوط ریز ، برعکس عمل می کند

اما مردم به طور طبیعی جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند که ویژگی های مثبت چهره شما بیشتر است.

لبخند نه تنها شما را جذاب تر می کند بلکه جوان تر به نظر می رسد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند موفقیت را نشان می دهد

مطالعات نشان داده است افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و جلسات کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

مزایای یک لبخند

10 لبخند به مثبت بودن کمک می کند

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخته ، درسته؟

یک لبخند می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما مهم نیست چقدر واقعی است ، اما به دیگران این پیام را می دهد که شما فردی مثبت هستید.

اولین مرکز بهداشت پرستاری وی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاران ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران ارشد ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت های بهداشتی و پرستاران همواره خدمات ارائه کرده اند و آسایش و ایمنی عزیزان خود را در اولویت اول قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با متخصصان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید