عصر ورزش PMS بیایید ورزش کنیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما زنی هستید که با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی می تواند تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستید ، هر ماه چند روز قبل از پریود علائم دارید و این علائم آنقدر قوی هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند اختلالات خلقی ، خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات فیزیکی داشته باشید – خستگی ، نفخ یا میل.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف مفید است ، اما برای بسیاری از زنان ورزش می تواند بسیار مفید باشد.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه ورزش هوازی سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

تنها چیزی که ضربان قلب را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا گزینه های خوبی هستند. ورزش با تقویت مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین به افزایش خلق و خو کمک می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش دردی که از PMS تجربه می کنید ، کمک کند.

اولین روزهای قاعدگی می تواند ناخوشایندترین باشد ، به ویژه اگر در این مدت خونریزی شدید داشته باشید. به همین دلیل است که تأکید بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست کارهای شما باشد.

پیاده روی آسان یا کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی را با شدت کمتر ادامه دهید. در مورد ایروبیک ، کاردیوی سبک ، پیاده روی یا کوتاه مدت فکر کنید. خوب است بدانید که ریه های شما در دوره قاعدگی شما بهتر کار می کنند ، بنابراین برای تکمیل پریود خود به فکر حفظ این نوع تمرینات باشید.

آموزش قدرت

با توجه به پتانسیل افزایش قدرت در این دوره ، از جمله تمرینات قدرتی کم حجم و تمرینات مبتنی بر قدرت ، این یک حرکت هوشمندانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای تمرینات طولانی مدت است که شامل ترکیبی از تمرینات قدرتی کامل و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی – زمان مناسبی برای یوگا است که به آرامش بدن و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه ، خستگی و درد عضلانی کمک می کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و نفخ می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حالت های یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر در دوران قاعدگی احساس ناراحتی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما مثل همیشه کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که تمرینات خاصی برای چرخه قاعدگی مناسب تر است ، تمریناتی نیز وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند ورزش منظم را تنها با تعدیل جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، در این مدت باید استرس و ورزش را کاهش دهید. این به معنای کاهش تحصیلات نیست. برعکس ، این فقط به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر خستگی غیر معمول را تجربه می کنید ، می توانید تمرینات سنگین قلبی یا استقامتی را کاهش دهید. در طول این مدت ، بسیاری از زنان تحمل بیشتری نسبت به استرس تجربه می کنند ، بنابراین تمریناتی که نسبتاً چالش برانگیز هستند در این زمان بسیار مشکل تر هستند.

در واقع ، در هر حرکتی ، زیاده روی نکنید. مطالعات نشان می دهد که ماهیچه های شما می توانند به طور متفاوتی در طول قاعدگی حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت ورزش سبک را لغو نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید تمرین کنم؟

برای درک اینکه آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی عادی از زندگی خود تبدیل کنید. فقط در روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید ورزش نکنید. برای مشاهده نتایج ، روزی 30 دقیقه در بیشتر روزهای هفته وقت بگذارید. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

پیوندها

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید