رژیم آنلاین | متخصص تغذیه و تغذیه بالینی


رژیم آنلاین گفته می شود رژیم گیران با ارسال اطلاعات و مشخصات به بهترین متخصص تغذیه به صورت آنلاین دریافت می شوند. رژیم غذایی آنلاین یا حضوری است متخصص تغذیه آنچه دریافت می کنید شامل وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها بر اساس اطلاعاتی است که به متخصص تغذیه خود می دهید.

یک رژیم غذایی سالم باید به حفظ و بهبود سلامت کلی بدن کمک کند و شامل همه مواد مغذی ، مایعات ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب ضروری ، ویتامین ها و غیره باشد. در برخی موارد ، بسته به نوع بیماری ، فرد باید از رژیم غذایی خاصی به نام رژیم درمانی پیروی کند.

رژیم آنلاین

هدف از رژیم گرفتن آنلاین چیست؟

با افزایش مشکلات زندگی مردم معمولاً زمان کافی برای مراجعه شخصی به مشاوره در مورد تغذیه مناسب ندارند ، بنابراین پزشک برنامه رژیم غذایی را به صورت آنلاین تهیه کرده است. در این روش ، فرد به وب سایت پزشک متخصص مورد نیاز مراجعه می کند ، فرم مربوط به رژیم را به صورت آنلاین پر می کند و چند روز بعد متخصص تغذیه آنها را بررسی می کند و برنامه رژیم غذایی مناسب را برای فرد ارسال می کند.

توجه داشته باشید که نکات تغذیه ای شما نیز به صورت آنلاین در رژیم غذایی خود دارید و در صورت داشتن هرگونه سال می توانید آنها را با او در میان بگذارید.

تفاوت بین رژیم آنلاین و حضور چیست؟

برخی تصور می کنند که ممکن است این دو رژیم غذایی متفاوت باشند ، اما اینطور نیست و تنها تفاوت این است که شما با رژیم غذایی معمول به مطب پزشک مراجعه می کنید و او س questionsالات مربوطه را شخصاً می پرسد ، اما رژیم آنلاین سوالات و اطلاعات کتبی.

از رژیم های بی پروا پیروی نکنید:

برخی از افراد سعی می کنند با امتناع از خوردن ، وزن خود را کاهش دهند ، این درست نیست زیرا همه افراد اطلاعات کافی در مورد تغذیه ندارند و بنابراین می توانند از رژیم غذایی پیروی کنند. تغذیه نامناسب به بدن شما آسیب می رساند. ز رژیم غذایی یکی یکی یک متخصص تغذیه خوب برخی از غذاها را در حد اعتدال بخورید و کاهش وزن را تضمین کنید.

رژیم آنلاین

درباره رژیم گرفتن آنلاین بیشتر بخوانید

یک رژیم غذایی سالم چیست؟

تغذیه سالم به معنای محدودیت های شدید ، چربی غیر منطقی یا محرومیت از غذاهایی نیست که دوست دارید. بلکه به معنای رفاه ، انرژی بیشتر ، سلامتی بهتر و روحیه بهتر است.

تغذیه سالم مشکلی ندارد. اگر در رژیم ها و دستور العمل های رژیم غذایی گیج شده اید ، تنها نیستید. در اینجا دکتر شادنوش متخصص تغذیه اطلاعات کاملی در مورد غذاهای خوب و مناسب به شما می دهد.

حقیقت این است که اگرچه برخی غذاها یا مواد مغذی تأثیر مثبتی بر خلق و خوی فرد دارند ، رژیم کلی شما مهم است. سنگ بنای تغذیه سالم جایگزینی غذاهای فرآوری شده با غذاهای واقعی است. غذاهای تا حد ممکن به غذاهای طبخ شده در طبیعت می توانند طرز فکر ، ظاهر و احساسات شما را به میزان قابل توجهی تغییر دهند.

با این دستورالعمل های ساده می توانید یک رژیم غذایی خوشمزه ، مغذی و متنوع ایجاد کنید که برای بدن و ذهن شما مفید است.

اصول تغذیه سالم

لازم نیست الگوهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، بلکه می توانید سالم ترین گزینه ها را از هر نمونه انتخاب کنید.

  • پروتئین انرژی لازم برای بلند شدن و ورزش را برای شما فراهم می کند و عملکردهای تشخیصی و مرتبط با خلق و خوی شما را زیر نظر دارد. مصرف بیش از حد پروتئین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی خطرناک باشد. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از ما به پروتئین با کیفیت ، به ویژه با افزایش سن نیاز داریم.
  • ضخیم- همه چربی ها یکسان نیستند. همانطور که چربی های بد می توانند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش دهند ، چربی های خوب نیز از مغز و قلب شما مراقبت می کنند. چربی هایی مانند امگا 3 برای سلامت جسمی و روحی ضروری هستند.
  • فیبر مصرف غذاهای سرشار از فیبر می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ، سکته مغزی و دیابت کمک کند. فیبر همچنین می تواند پوست را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.
  • کلسیم- مصرف ناکافی کلسیم با رژیم غذایی باعث اضطراب ، افسردگی و مشکلات خواب می شود. صرف نظر از جنسیت و سن ، خوردن غذاهای غنی از کلسیم و دریافت مقدار کافی منیزیم ، ویتامین D و پتاسیم برای کمک به کلسیم در انجام وظایف خود بسیار مهم است.
  • کربوهیدرات- کربوهیدراتها منبع اصلی انرژی هستند. اما بیشتر آن باید از کربوهیدراتهای پیچیده و تصفیه نشده (سبزیجات ، غلات و میوه ها) به جای شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده تامین شود. اجتناب از نان سفید ، نان خامه ای ، نشاسته و شکر می تواند از افزایش سریع قند خون ، نوسانات خلقی و تشکیل انرژی و چربی به ویژه در اطراف کمر جلوگیری کند.

رژیم آنلاین

از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

بهترین دستاورد این است که هر از گاهی تغییرات کوچکی ایجاد کنید. حفظ هدف در سطح ملایم می تواند به شما در دستیابی به نتایج بلند مدت زمانی که بدن شما از خوردن غذاهای مورد علاقه خود محروم است ، کمک کند.

با برداشتن قدم های کوچک و قابل کنترل مانند افزودن سالاد به رژیم غذایی خود یکبار در روز ، به رژیم غذایی سالم فکر کنید. هنگامی که این تغییرات کوچک به یک عادت تبدیل شد ، می توانید به افزودن گزینه های مفید ادامه دهید.

برای موفقیت آماده شوید.

بگذارید همه چیز برای آماده شدن برای موفقیت ساده باشد. تغذیه سالم نباید پیچیده باشد. به جای نگرانی در مورد شمارش کالری ، به مواردی مانند رنگ ، تنوع و طراوت فکر کنید. به فکر اجتناب از غذاهای فرآوری شده و انتخاب مواد تازه باشید.

غذای خود را آماده کنید. تغییرات درست را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. برچسب روی غذاها را بخوانید تا از میزان قند یا چربی های مضر در غذاهای فرآوری شده مطلع شوید. روی احساسی که بعد از خوردن غذا دارید تمرکز کنید و سعی کنید با انتخاب گزینه های تغذیه سالم ، آب بدن خود را حفظ کنید.

اعتدال: در همه رژیم های سالم مهم است

اعتدال در رژیم غذایی به معنی خوردن به اندازه بدن است. برای بسیاری از ما ، اعتدال به معنای خوردن کمتر از نیاز بدن است. اما این بدان معنا نیست که غذاهای مورد علاقه را حذف کنید. هر از گاهی خوردن غذای مورد علاقه خود از یک وعده غذایی دیگر نامحدود است ، به شرطی که به غذاهای خورده شده در طول سایر وعده های غذایی پایبند باشید.

به قطع وعده ها فکر کنید. کمی قبل از سیری غذا را متوقف کنید ، زیرا مغز برای ارسال یک پیام کامل به زمان نیاز دارد. در صورت امکان با دیگران غذا بخورید. غذا خوردن به تنهایی ، به ویژه در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر ، می تواند منجر به پرخوری شود. میان وعده ها را در خانه محدود کنید. به جای خرید تنقلات و در دسترس قرار دادن آنها در خانه ، گزینه های سالم را انتخاب کنید و اگر می خواهید به خودتان پاداش بدهید ، بیرون بروید و میان وعده مورد علاقه خود را در بیرون بخرید.

در بیشتر موارد ، ما همیشه خاکستری نمی شویم. گاهی اوقات ما برای از بین بردن استرس یا غلبه بر احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی یا کسالت غذا می خوریم. با یادگیری راه های سالم برای مقابله با استرس و احساسات ، می توانیم غذایی را که می خوریم کنترل کنیم.

از خوردن غذا در اواخر شب خودداری کنید. شام را زود بخورید و تا صبح روز بعد 14-16 ساعت چیزی نخورید. مطالعات نشان می دهد که خوردن تنها زمانی که بیشترین فعالیت را دارید ، به سیستم گوارشی شما زمان بیشتری برای استراحت می دهد و به حفظ وزن متعادل کمک می کند.

میوه ها و سبزیجات کم کالری و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید