تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای رشد نوزاد است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه برای شش ماهگی زندگی اول (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و مراقبت از مادر تغذیه با شیر مادر در ماه رمضان در مورد تأثیر گرسنگی بر کمیت و کیفیت است شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد در صورت دریافت غذای سالم و مایعات کافی برای ساعات بسون افطار قبل از سحر مشکلی ندارد.
اگر مادر یا کودک بیماری ها یا مشکلات خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر دچار کمبود وزن ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ کودک ضعیف و کم وزن یا بیمار من ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزادش در حال حاضر ، با مقدار کمی آهن ، ابتدا باید به فکر سلامتی خود و فرزندش باشد گرسنگی نکشیدن بهتر است. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر موجود نیست پیش از این ، او شاید ترکیب شیر را تکمیل کرد ، شاید باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و داخل می شود اگر این مدل کمیاب است و مادر گرسنه است ، مادر باید عذاب بکشد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی مقدار مورد نیاز شیر کودک را خود تامین کنید ، روزه گرفتن اشتباه است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شب ها بین افطار و صحرا به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه خواهید گرفت آنها راحت تر عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
ارائه نظر کلی در مورد همه مادران غیرممکن است زیرا این یک مشکل عجیب است غذا و میزان ذخایر فیزیکی مادر عودت داده می شود. شما تحقیق کردید درک اجزای اصلی شیر ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نگیرید.
تغییر حجم شیر از مادر به فرزند دیگر متفاوت است ، اما معمولاً جزئی است آنها تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد غذا و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط در سن 4 تا 6 ماهگی و پس از آن از شیر مادر تغذیه می کند به تدریج غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است اگر کودک غذا نمی خورد گرسنگی نکشید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تامین کند.
هنگامی که تصمیم می گیرید که آیا مادر خود را در سنین 6 تا 12 ماهگی ، قبل از آن روزه بگیرید وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر مادر باید وزن و قد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد ، مادر هیچ مشکلی در پست وجود ندارد.
شروع سال به عنوان بخش اصلی رژیم غذایی ، غذا و شیر مادر نوزاد با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید سریع سریع.
عموماً مادران شیرده با تغذیه مناسب که مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید تا در طول روز بین افطار و صحرا به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری اهمیت دارد؟

وزن نوزاد در بدو تولد و در زمانی که مادر تصمیم می گیرد روزه بگیرد یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن کودک کمتر از وزن مورد نظر است علیرغم سن یا منحنی رشد ، نشان دهنده سوء تغذیه است این مسئله هنگام تصمیم گیری در مورد روزه باید به عنوان یک شاخص مهم در نظر گرفته شود جهت ملاحظه. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک یک ساله باشد دومی غذا است ، مادر خوب روزه نمی گیرد. گاهی اوقات به عنوان یک زن او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کوتاه قد است وزن ، در اینجا مادر لزوما روزه نمی گیرد یا ممکن است روز را دوست داشته باشد در ضمن ، به زودی. یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن دارداو بسیار کوچک است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. توصیه می شود دوباره روزه بگیرید گریه نکن.

آیا ساعات روزه داری و فصلی است که ماه رمضان فرا می رسد؟ آیا اهمیتی دارد؟

شما می توانید چنین بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعات اضافی گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب می شود او مادر می شود. بنابراین باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را تأمین کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد خود بدهید نخواهید کرد.
اکنون که ما بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی دریافت کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از غذاهای خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشابه های گازدار را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نستیران و غیره) همراه با تخم مرغ شربت و خاکشیر غذاهایی بخورید که مملو از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

به پزشک مراجعه کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و فرزند شما روزه می گیرد
غالب (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از عدم گرسنگی رنج می برد ، این می تواند باعث ترشح شود شیر می دهد یا باعث بی اشتهایی می شود.

برای شما آرزوی خوشبختی و سلامتی داریم

دیدگاهتان را بنویسید