بیماری لیم و ریزش مو: آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو را می توان با هم مرتبط دانست

برای شروع در این مقاله می توانید بیاموزید که چگونه بیماری لیم و ریزش مو می توانند با هم ارتباط داشته باشند. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن بیماری های دیگر مانند ALS ، ریزش مو و بیماری ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

همچنین بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر نیش یک کنه عفونی ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را با خود به همراه می آورد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مونمونه ای از بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی از یک پسر 21 ساله توصیف کرد که از ناحیه پوست سر دچار گزش کنه شد. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون ایجاد زخم می شود که برخی آن را طاسی می نامند.

آلوپسی بدون اسکار ناشی از گزش کنه رنگارنگ به نظر می رسد و به پوست سر ظاهر “شب پره خورده” می دهد. کسانی که آن را دارند از آسیب ندول رنج می برند و اغلب خونین هستند. در کنار این ، آنها درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با نیش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرط نباید کنار گذاشته شود

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. این مورد با این واقعیت پیچیده شد که بیمار موهای خود را بیرون کشید. این به دلیل بیماری اضافی به نام لیکن پلان بود. در این حالت ، پوست چرب ، قهوه ای و چرمی به دلیل شانه زدن زیاد ناشی از خارش شدید ایجاد می شود.

همچنین باید درباره بیماری لایم و ریزش مو اطلاعات زیادی کسب کنید. علاوه بر این ، محققان بر این باورند که این اتفاق زمانی رخ می دهد که بدن به کنه بزاق واکنش شدید نشان می دهد و باعث می شود بدن ضد انعقاد ، مواد شیمیایی ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی تولید کند.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله مختلف است.

اول ، هنگامی که فرد گاز گرفته می شود ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافته است.

در مرحله بعد ، باکتری بیماری لایم شروع به انتشار در سراسر بدن می کند. این مرحله به عنوان مرحله “گسترش اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، این بیماری در مرحله “مراحل آخر” قرار می گیرد. این لحظه ای است که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری هایش در کوچکترین نقاط از سیستم ایمنی پنهان می شوند و او سازگار می شود و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، باید بیوفیلم را در محلی که باکتری در آن پنهان شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا در خطر بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لیم هستند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین مهم است که بدانید آیا در منطقه ای زندگی می کنید یا سفر می کنید که به بیماری لایم معروف است.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین اگر زمان زیادی را در خارج از خانه ، باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره بگذرانید ، ممکن است در معرض ابتلا به بیماری لایم باشید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای معروف به منطقه بیماری لایم یا قدم زدن روی چمن های بلند هستید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با بند بازی می کنند ، می توانند کنه را روی بدن خود حمل کنند.

بیماری دقیق لایم و علت ریزش مو

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

راش

تب

تعریق

لرز

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

یه درد دیگه

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب است

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال تیک ندیده اید یا سر خود را برداشته و دور انداخته اید قبل از اینکه مورد ارزیابی قرار گیرد ، صادق است. کنه ها اندازه یک سنجاق مو هستند ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

در مراحل اولیه ، بیماری لایم باعث ایجاد بثورات در ناحیه گزش می شود. همچنین ممکن است علائم آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه کنید. متعاقباً علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لیم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است. یک پزشک متخصص لایم پیدا کنید که به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند یک کار دلهره آور باشد و همه پزشکان فراتر از این کار را انجام نمی دهند یا آن را نمی دانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین شما باید تکالیف خود را خودتان انجام دهید و درباره بیماری لایم تحقیق کنید.

من درک می کنم که این با همه آنچه درباره پزشکان معتقد هستید در تضاد است ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می تواند به شما اجازه دهد شفا دهید.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

ابتدا ، من به بیماری لایم مبتلا بودم ، اما هرگز توسط کنه گزیده نشدم. مدتی با مشکلات تیروئید و آدرنال دست و پنجه نرم می کردم ، به جایی رسیدم که دوباره گیر کردم و با سلامتی جلو نرفتم. اگرچه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه) بازگشت ، غدد فوق کلیوی و غده تیروئید به طور قابل توجهی بهبود یافتند ، اما هنوز احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم و معلوم شد که چندین عفونت دارم: بیماری لایم ، بیماری لایم و اپستین بار. من برای درمان در یک کلینیک سم زدایی به آمریکا رفتم که سه ماه به طول انجامید. پس از سم زدایی ، من همچنان با رژیم سلامتی خود سازگار شدم. من ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم به یک کشور آفتابی و گرم بروم تا سلامتی و انرژی کلی من بهبود یابد.

اجازه ندهید پزشکان بگویند همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب با شکایت از خستگی تمسخر می کنند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود پیدا کنند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در ذهن شماست). ما باید به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای آموزش آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان نیز مرتکب اشتباه می شوند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی می گیرد و به شما كمك می كند. از بسیاری جهات با شرایطی روبرو می شوید که باید در آن تحقیق کنید – به هر حال بدن شماست ، نه پزشک.

در حالت ایده آل آنها باید به حرف شما و احساس شما گوش دهند ، شما را باور کنند و راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که اصرار بر شفا و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنطور که انتظار دارید نگران سلامتی شما نیست ، ادامه دهید و به دنبال نظر دوم ، سوم ، چهارم ، حتی صدم باشید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

مطالعات نشان داده اند که بیماری لایم می تواند به طریقی غیر از گزش مستقیم کنه منتقل شود. اکنون اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، با خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا از کنه هایی که بسیار کوچک هستند و شما آنها را نمی بینید منتقل شود.

با پزشک خود برای درمان بیماری لایم مدافع سلامت خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید ، زیرا شما تنها خالق فرآیند درمان هستید و فقط به پزشک متکی نباشید که مشکلات شما را حل خواهد کرد – به احتمال زیاد ، آنها این کار را انجام نخواهند داد.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، اما دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده کار سختی بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است که باید به تنهایی طی کنید اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، حتماً به این پیوند نگاه کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و شیوه زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید