اهمیت صبحانه وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان است


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را بهتر یا مختل کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. در حالی که اکثر مردم به دلیل عدم آشنایی با اهمیت این یا آن غذا یا از مصرف آن خودداری می کنند یا غذای سالم و مغذی به آن نمی دهند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز به طور موثر بر تغییر وزن بدن تأثیر می گذارد. در کشورهای مختلف ، اشاره شد که صبحانه خورده نمی شود و این وضعیت بیشتر در بین نوجوانان شایع بود. برخی مطالعات ارتباط بین صبحانه و چاقی و اضافه وزن را نشان داده اند و صبحانه نامنظم یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان است. به

وقتی فردی عمداً یا به اجبار وعده های غذایی را لغو کند ، میزان سوخت و ساز بدن سوزانده و افزایش می یابد. غذا ادامه می یابد ، درصد بالاتری از متابولیسم کاهش می یابد. در دراز مدت ،) میزان پایه متابولیسم BMR (فرد زمین می خورد و بدن یاد می گیرد که انرژی را در یک زن کاهش دهد ، ده. به طور متوسط ​​، تعداد افرادی کمتر است که عادت به خوردن صبحانه ندارند ، و از سوی دیگر ، کسانی که صبحانه نمی خورند اغلب در طول روز بیش از حد غذا می خورند. ارزش پایین و کمبود ارز بیمار می شود) ، از جمله دیابت و چربی خون بالا. (البته منظور من صبحانه ، شیرینی صبحانه سالم ، شکلات ، تنقلات و آب میوه است – این غیر طبیعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید