استفاده از محلی در برابر جهانی – کدام بهتر است؟


جامعه در حال شستشوی مغزی افراد است تا توانایی های خود را محدود کنند. به آنها آموزش داده می شود که خود را در جعبه های سختی که باعث می شود مانند قورباغه ها در حوضچه زندگی کنند ، بی خبر از دنیای بیرون و امکانات بی پایان آن که می تواند زندگی بهتری به آنها بدهد ، نگه دارند.

این امر باعث می شود افراد موفق ، شرکت ها ، کارشناسان روابط و مربیان متعلق به زمینه های مختلف اغلب از مردم بخواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از منطقه راحتی خود خارج شوند. تنها زمانی که کارها را متفاوت انجام می دهید نتایج متفاوتی به دست می آورید.

وقتی می گویند آسمان حد است ، حقیقت دارد. وقتی با یک ذهن باز به سفری در زندگی پر از رضایت می پردازید ، هیچ پایان رسمی وجود ندارد.

در مورد غذا و تغذیه ، سالهاست اتفاق مشابهی رخ می دهد. بدن هر انسان منحصر به فرد است. در حالی که مکانیسم های بدن ما مشابه هستند ، نحوه پذیرش یا واکنش بدن ما به آنچه در حال رخ دادن است ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

فرهنگ سمی رژیم گرفتن و انتظارات غیرواقعی در مورد بدنهای ایده آل که توسط رسانه های اجتماعی مطرح شده است ، مردم را در جعبه های بسیار سخت قرار داده است. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را در این رژیم های محدود قرار دهند. آنها می خواهند سیستم بدن منحصر به فرد خود را در مکانیسم روزه داری در ساعت 8:16 صبح قرار دهند بدون این که بدانند روزه گرفتن هرگز یک رویکرد جهانی نیست. برای برخی ممکن است 12 ساعت طول بکشد و برای برخی دیگر 15 ساعت. ما مشتریانی داریم که کمتر و در ساعات معمول روزه داری روزه گرفته اند و به اهداف مطلوب سلامتی و رفاه رسیده اند. بدون تعداد ساعات مناسب ، و قرار دادن خود در یک جعبه با راحتی و آسودگی مطمئناً راه درستی نیست.

آیا باید محلی بخورید یا جهانی؟

محدود کردن غذا و تغذیه و تشخیص درست یا نادرست آنها بر اساس مرزهای جغرافیایی یک مثال بسیار کلاسیک از قرار دادن خود در این جعبه است. اندیشه در مورد عواقب و شکست ها ما را از اتخاذ رویکرد مناسب و گسترش مجموعه باورهای خود باز می دارد.

بله ، غذا خوردن محلی بسیار مهم است ، مهم نیست که کجا هستید. اما این را نیز درک کنید که شرایط مختلف سلامتی به درمان های متفاوتی نیاز دارد. گاهی اوقات این داروها از محصولات جهانی تهیه می شوند که ممکن است در بازار محلی موجود نباشند. خوردن فقط غذاهای محلی ، به ویژه اگر بدن شما به آنچه در بازار جهانی است نیاز داشته باشد – چیزی بیش از یک نشانه تفکر محدود نیست. ما همچنین باید به غذا در سراسر جهان باز باشیم.

آلبرت اینشتین به درستی می گوید: “میزان هوش توانایی تغییر است.”

غذا در محل در اولویت است. هر یک از ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما بیشتر باید از آنچه سبزی فروشان محلی به ما می فروشند تهیه شود. اما این نباید ما را از جستجوی غذاهای دیگری که می توانند به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند ، باز دارد.

چرا باید در سراسر جهان برای خوردن غذا باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم تأثیر جدی بر روی هر یک از تریلیون ها سلول تشکیل دهنده بدن انسان دارد. بنابراین در حالی که داشتن چیزی که در اطراف ما در حال رشد است ایده آل است ، گسترش افق ها و تغذیه در سراسر جهان نیز مهم است ، به ویژه به این دلیل که محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، زغال اخته – وجود دارد یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اشعه های ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA آسیب می رسانند. به احتمال زیاد ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای محافظت در برابر این آسیب ممکن است در غذاهایی که در منطقه اطراف شما رشد می کنند وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه حدود ده سال پیش کمتر شناخته شده بود و محلی برای کشور ما نبود. از طریق عمل پزشکی یکپارچه ، ما آموخته ایم که برخی از خواص کیوی قوی ترین توانایی را در ترمیم DNA دارند. سپس ما شروع به گنجاندن کیوی در رژیم غذایی بیماران سرطانی خود در طول و بعد از شیمی درمانی کردیم. تا آنجا که ما تغذیه محلی را حفظ می کنیم ، می دانستیم که این امر نمی تواند به ضرر سلامتی بیمار ما باشد.

به طور مشابه ، آووکادو نقش بسزایی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون نیز بومی کشور ما نیست. اما این مانع از پاشیدن آن روی سالاد نمی شود ، به ویژه وقتی می دانیم که منبع غنی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده است. ما نمی توانیم از غذاهایی که می توانند برای سلامتی ما مفید باشند غافل شویم ، فقط به این دلیل که غذاهای محلی نیستند. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش برویم و عقل موجود در کشورهای دیگر را وام بگیریم و آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

اگر رژیم غذایی خود را به صورت درصد در نظر بگیرید ، می توانید رژیم غذایی را انتخاب کنید که شامل 80٪ محلی و 20٪ جهانی است ، بسته به آنچه برای وضعیت سلامتی خاص آنها مورد نیاز است.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک روش درمانی مداوم در حال تغییر است. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را از بین می برد. گاهی اوقات به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصلی که در آن رشد می کنند به راحتی در محصولات محلی ما یافت نمی شوند. بنابراین ما باید ذهن خود را باز کرده و غذاهایی را که برای سلامتی ما مفید است مصرف کنیم.

با این اوصاف ، خوردن غذا در سراسر جهان به هیچ وجه به این معنی نیست که از غذاهای محلی خود غافل شده اید. اگر در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط آنچه در ایالات متحده است بخورید ، فقط بخاطر پول و وضعیت خود مبالغه کنید. این نیت اشتباه برای پس انداز است.

غذای شما باید تعادل بین محلی و جهانی باشد که متناسب با نیازهای سلامتی شما طراحی شده باشد. غذای محلی تنها یک زندگی پایدار و پشتیبانی برای کشاورزان ما نیست. همچنین در مورد متعادل کردن رژیم غذایی برای احترام به نیازهای بدن است. محدود کردن انتخاب مواد غذایی اشتباه است ، به خصوص اگر سلامت شما به دلیل غذاهایی که در محلی رشد نمی کنند مفید باشد.

به خود یادآوری کنید که محیط و نیازهای بدن انسان همواره در حال تغییر است. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که دیگر گونه های خاصی از باکتری ها را نمی کشند فقط به این دلیل که سیستم آنها باهوش تر شده است. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان نیز بسیار خواستار شده است. آنها با تغییرات در محیط ما به طور مداوم در حال تحول هستند.

محیط زیست نیز بر رشد برخی از محصولات تأثیر مثبت دارد. به همین دلیل است که برخی از محصولاتی که قبلاً رشد نمی کردند ، به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال رشد محلی هستند. بلوبری که در پونا بدون آفت کش رشد می کند ، کیوی در برخی از مناطق هیماچال پرادش رشد می کند ، آووکادو در جنوب هند رشد می کند و برخی از مناطق گوا نمونه های زیادی از این تغییر هستند.

در پایان ، آنچه ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم در اینجا آمده است:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بشناسیم.
  2. خود را به تصمیم گیری بین غذاهای محلی یا جهانی محدود نکنید.
  3. برای انتخاب غذاهایی که از سلامت ما حمایت می کنند ، از راه متعادل و منطقی استفاده کنید.
  4. به خوردن مردم محلی عشق و احترام بگذارید. اما در برابر خرد و فوایدی که محصولات جهان به ارمغان می آورد ، باز باشید.

به یاد داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و بقای افراد مناسب تنها حقیقت است.

سازگاری با این تغییرات هوشمندترین انتخابی است که می توانید امروز ، فردا و همیشه برای سلامتی خود انجام دهید.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

از فنجان خالی نریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ، خود را بسازید. شما همه به فکر خود هستید. – لوکا کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی بسیار واجد شرایط ، متخصصان تغذیه معتبر ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان آلوپاتی واجد شرایط و پزشکان هومیوپاتی هستیم که از رویکرد 360 درجه استفاده می کنند و دارو و شیوه زندگی را برای تغییر ترکیب می کنند. ما روی پیشگیری و بهبود جامع کار می کنیم و بر چهار اصل سلامت تأکید می کنیم – رژیم متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی در محدوده قوانین و محدودیت های طبیعت عمل کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، چشم انداز معنوی ما است و همه اینها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. شفا زمانی آغاز می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و روی آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که به بدن شما اجازه می دهد روشن شود و به پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است تا با بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی ، ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر کنار بیایند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و شهادت های قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان آمده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا سفارش مشاوره جهت هدایت مسیر درست ، بخشی از برنامه های سلامتی ادغام ما شوید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به ما [email protected] ایمیل بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید