وضعیت نوار بدن وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان است


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن بسیار موثر است ، مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه محلی جذب چربی اندام های بدن دستگاه کامپوزیت پنوماتیک با استفاده از ضربه های الکتریکی عمل می کند که در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ساختار بدن استفاده می شود. این یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC با استفاده از پالس های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده عضلانی (FFM) ، تعداد ماهیچه ها و چربی ها به طور جداگانه دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و نیم تنه ، محتویات ماهیچه ای و چربی ایده آل و میزان متابولیسم پایه (BMR) را محاسبه می کند.

این تجهیزات یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس بدنه (مقاومت الکتریکی) ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس بسته به توزیع مایعات در بدن متفاوت است ، انجام نکات مهم قبل از انجام آزمایش ها برای تأیید نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. اگر به هیچ یک از این نکات توجه نکنید ، ممکن است باعث انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• برای اجتناب از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از اندازه گیری ها ورزش شدید نکنید و اگر ورزش می کنید ، به استراحت کافی نیاز دارید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در یک وضعیت باشند (به عنوان مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) زیرا تغییرات آب و دمای بدن می تواند به طور قابل توجهی بر اندازه گیری ها تأثیر بگذارد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا چک نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان در دوران قاعدگی باید از انجام آزمایش خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین از تمیز بودن پاهای خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا آلودگی یا کثیفی می تواند مانع شارهای نور شود.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایعات ممکن است منجر به اطلاع رسانی نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن از فرستنده مانند تلفن همراه استفاده نکنید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید