رژیم کاهش وزن رایگان – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم رایگان کاهش وزن
رژیم رایگان کاهش وزن

رژیم غذایی رایگان برای کاهش وزن

آیا می خواهید با رژیم لاغری در کوتاه مدت وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید سفت شوید؟ آیا در حال برنامه ریزی برای مهمانی یا جشن هستید و می خواهید در لباس زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل های رژیمی نروید.

یکی از مشکلات مردان و زنانی که عاشق تناسب اندام هستند ، کاهش وزن در ناحیه شکم و باسن و سوزاندن چربی است. تغذیه سالم و پرهیز از چربی و چاق شدن و همچنین ورزش به شما کمک می کند تا از چاقی موضعی ، به ویژه شکم جلوگیری کنید.

مهمترین نکته در هر رژیم غذایی برای کاهش وزن – این است که همیشه باید به خاطر داشته باشید که حذف وعده های غذایی کاملاً ناسالم و حتی مضر است.

برای رسیدن به کاهش سریع شکم ، اصول و توصیه هایی وجود دارد که با رعایت این اصول می توانید خیلی سریع و آسان چربی شکم را از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش وزن و افزایش وزن برای بدن و انسان مضر است ، چنین نوساناتی باعث دریافت غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی و ایجاد بسیاری از بیماری ها می شود. در این مقاله روش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده ای برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از چاقی و بیماریهای ناشی از اضافه وزن یکی از مشکلات جدی افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

یک رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که وزن ایده آل ندارید و اضافه وزن دارید ، که اعتماد به نفس شما را از بین برده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که برخی رژیم های احمقانه وجود دارد که می توان آنها را در یک روز دوباره تنظیم کرد. اما در واقع کمی تعجب آور است که اگر یک رژیم غذایی باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، به هیچ وجه برای سلامتی شما مفید نیست. در واقع ، این یک اقدام زودگذر است و در عرض چند روز می توانید بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید. باید منتظر بمانید و اهداف را تعیین کنید. از دست دادن دو یا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان آن را بدست آورد و روی بدن نشان داد ، بنابراین قبل از تعیین هدف نهایی ، با دقت فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- انجام تمرینات هوازی:

روزانه تمرینات هوازی انجام دهید. برای کسانی که فقط می خواهند شروع کنند ، سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است ، با گذشت زمان می توانید آن را به چهل دقیقه و حتی بیشتر افزایش دهید.

این به خود شما بستگی دارد ، البته اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و ورزش را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن را شروع کرده و با چند حرکت کششی به پایان برسانید.

4- در زمان مناسب برای خوردن:

علاوه بر اینکه چه نوع غذایی می خورید مهم است ، باید یک برنامه غذایی مناسب نیز داشته باشید. بعد از ساعت 8 یا 9 شب از خوردن شام خودداری کنید. و قبل از خواب حتما ورزش کنید. تنقلات کمتر در طول زمان بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید. ما می توانیم هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم ، اما زیاده روی نکنید.

میان وعده بدی نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. مصرف کافئین خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. اگر ورزش هوازی انجام می دهید ، به مدت 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان یک گزینه عالی برای این کار هستند ، اما اگر به دلایلی نمی توانید به باشگاه بروید و آنها را در خانه ندارید ، از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در حقیقت ، شما باید پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن ترکیب کنید. پیاده روی 45 دقیقه ای صبحگاهی می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً راههای بیشتری خواهید داشت. کمک. و میزان کاهش وزن را چند برابر می کند.

7- بالا رفتن از پله:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند. سریعتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند وزن خود را کاهش دهید.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله کنید ، مطمئناً چند کالری بیشتر می سوزانید و روند کاهش وزن سریعتر اتفاق می افتد. مهمترین نکته در بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب را افزایش داده و باعث عرق زیاد شما می شود. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا پایان ماه تأثیر آن را بر بدن خود مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. مطمئناً پیاده روی و ورزش در طول روز به طول می انجامد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که به خودی خود به شما کمک می کند 3 پوند در ماه وزن کم کنید.

9- پروتئین بخورید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. شما نمی توانید غذای ناخواسته بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما به خاطر داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید. سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید زیرا برای سلامتی مفید است. ارزشش را ندارد. از بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- اجتناب از محصولات مضر:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند نودل ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. در عوض از مصرف نان کم چرب خودداری کنید. ، غذاهای کم چرب خیابانی پرچرب.

11- از شکر استفاده نکنید:

برای کاهش وزن ، باید قند را از بین ببرید. بستنی را از کیک ها و کوکی ها که دشمنان شما هستند ، بگیرید. این امر متابولیسم شما را کاهش داده و کاهش وزن را متوقف می کند.

12- چای سبز بنوشید:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر در حین ورزش کمک کند. برای سلامتی.

صبح یک فنجان و بعد از ظهر یک فنجان با یک میان وعده و در نهایت بعد از ظهر بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. سموم را از بدن دفع می کند و شما را هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، نوشیدن یک بطری کوچک را تمام کنید. در واقع به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. حتما قبل از غذا یک لیوان آب بنوشید. به این ترتیب ، کالری کمتری مصرف می کنید و به کاهش وزن کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید ، باعث می شود بیشتر از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما را پرت کند. در حقیقت ، وقتی غذا می خورید ، باید روی آن تمرکز کنید و آرام غذا بخورید. به تغذیه مناسب و خوردن آن برای کاهش وزن کمک می کند.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روزهای جمعه یا هر روز دلخواه انجام دهید ، می توانید غذایی را که بیشتر دوست دارید بخورید. با این حال ، مطمئن شوید که این کار را فقط یک بار در هفته دوباره انجام می دهید.

16- قبل از تمرین قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از تمرین یک فنجان قهوه داغ بنوشید. البته باید فاقد قند باشد. افرادی که این آزمایش را به مدت یک ماه آزمایش کردند ، تغییرات زیادی در کاهش وزن مشاهده کردند.

17- بیشتر بخواب:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن بثورات پوستی است. اگر حدود 8 ساعت در روز بخوابید ، احتمال کاهش وزن را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در حالت پایدار است بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم های با کارایی بالا پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه باید در دراز مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های غذایی هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله برای کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است: اگر بتوانید تمام موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچ کس شما را از کاهش وزن باز نمی دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم غذایی ماهانه برای کاهش وزن:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید داغ بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن دریافت کنید.
 • مطمئن شوید که کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذای خورده شده را کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذا را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید ، از غذاهای یددار استفاده کنید.
 • پروتئین های کم چرب مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کنند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی سوزی می کنند.
 • مطالعات نشان داده است افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • درمان التهاب شکم.
 • برای حفظ توده عضلانی ، مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم کربوهیدرات بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و دیگر قسمت های بدن شود. کالری چربی ها دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات است. یک گرم چربی حاوی 9 کالری و یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین – 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی در بین درشت مغذی ها کمترین اثر سیری را دارد ، به این معنی که شما بعد از خوردن غذاهای چرب زودتر از غذاهای پروتئینی یا کربوهیدرات احساس گرسنگی می کنید. چربی نیز کالری کمتری دارد ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند. تخریب و هضم غذا

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن بسیار مهم هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی دریافت شوند. برعکس ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و محصولات لبنی یافت می شود) اجتناب کنید. این چربی ها باعث تجمع و افزایش وزن شما نسبت به اسیدهای چرب ضروری می شود. بدن همچنین برای مقاصد خاصی به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب نیاز دارد ، اما در صورت نیاز قادر به تولید آن است.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این چربی ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده در آسیاب های غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مضر بر سلامتی ، حتی اگر کل کالری مصرفی تحت کنترل باشد ، می توانند باعث افزایش وزن شوند.

در یک مطالعه روی میمون ها ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی یک گروه از میمون ها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه آنها به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود در حالی که در گروه دیگر (تغذیه شده با چربی های اشباع نشده) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید