رژیم لاغری سریع

WIRED Health 2017، لندن: مقاله مصور ما


نویسنده: سارا اقبال

هفته گذشته، WIRED Health یک رویداد متفکرانه و الهام‌بخش را برگزار کرد که موضوعات مربوط به علم، فناوری و مراقبت‌های بهداشتی را پوشش می‌داد و افراد و شرکت‌هایی را که مسئول تغییر دنیای مراقبت‌های بهداشتی هستند گرد هم آورد. در Biotaware، ما چشم‌اندازی برای اتخاذ فناوری برای ساده‌سازی فرآیندهای مراقبت‌های بهداشتی، عملکرد بالینی و رفاه مصرف‌کننده داریم، بنابراین برای ما مناسب بود که امسال در WIRED Health 2017 شرکت کنیم. در اینجا توضیح دهنده و نکته اصلی ما از رویدادی است که در کالج سلطنتی پزشکان عمومی در لندن در ساعت ۹ برگزار شد.y مارس ۲۰۱۷.

سمینارها و ارائه با همه نمایندگان شرکت کننده در این رویداد، دستاوردهای علمی در موضوعات مختلف از ژنومیک و داده های بزرگ گرفته تا مراقبت های بهداشتی مخرب و پایان پیری را مورد بررسی و بحث قرار دادند که بینش های فوری و حرفه ای را در مورد دنیای مراقبت های بهداشتی ارائه کرد. این رویداد همچنین فناوری های نوآورانه را در صحنه استارتاپ EY به نمایش گذاشت، فناوری هایی که آینده مراقبت های بهداشتی را شکل می دهند. در ادامه به برخی از نکات مهم این رویداد اشاره می کنیم:

گفتگو در مورد ژنومیک

با پیشرفت‌های مداوم در زمینه ژنومیک و علاقه بی‌سابقه طیفی از ذینفعان مراقبت‌های بهداشتی، آزمایش ژنتیک این پتانسیل را دارد که مراقبت‌های بهداشتی را از طریق مراقبت شخصی‌سازی شده از بیمار تغییر شکل دهد.

ژنومیکس، مانند صنعت مراقبت‌های بهداشتی، از دسترسی محدود به داده‌های اختصاصی رنج می‌برد، که امروزه در سیلو باقی مانده و مشتاق نوآوری است. پذیرش ژنومیک به دلیل عدم آگاهی، چالش های بازپرداخت و نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها محدود شده است.

را مدیر ارشد پزشکی انگلستان، دکتر سالی دیویس پانل Future Proofing Healthcare چند نکته را برای پیشرفت ژنومیک در پنج سال آینده برجسته کرد، به عنوان مثال ۱) بهبود نرخ پاسخ با ژنومیک ۲) ادغام بهتر داده ها در ژنومیک ۳) معرفی تست ژنومی ارزان به NHS و استفاده مناسب از آن ۴ ) ارائه اشتراک گذاری با بیماران برای داده های بهتر و در نهایت ۵) فشار دادن داده ها و ژنومیک به کار در یک رابطه محترمانه.

از دیدگاه Biotaware، تحقق وعده ژنومیک به سه عامل مرتبط با دنیای سلامت دیجیتال بستگی دارد. اول، ما باید از دسترسی گسترده به مجموعه داده های متنوع اطمینان حاصل کنیم تا بینش ها را فعال کنیم. دوم، ما باید موانع را برای یکپارچه سازی گردش کار بالینی برای فعال کردن قابلیت همکاری در نظر بگیریم. در نهایت، ما نیاز به استفاده از فناوری پیشرفته در فرآیندهای بالینی داریم که مربوط به ارائه دهندگان، بیماران و مصرف کنندگان است.

اطلاعات بزرگ

در صورتی که یک انقلاب کلان داده در مراقبت های بهداشتی در حال وقوع باشد، مشهود است. اصطلاحی که بارها در این رویداد شنیده شد «دموکراتیزه کردن داده‌ها» در مراقبت‌های بهداشتی، فرآیند گسترش اطلاعات سلامت و ابزارهای مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل آن برای مخاطبان گسترده‌تر از آنچه که به طور سنتی در دسترس بوده است، بود. مقادیر زیادی اطلاعات بخش دولتی و خصوصی وجود دارد، اما بیشتر آنها در سیلوها ذخیره می شوند و استفاده نمی شوند. اکنون سوال این است آیا ما – به روشی قابل اعتماد – می توانیم قدرت این کلان داده را آزاد کنیم؟

حوزه دیگری که می تواند با علم داده بهبود یابد، تحقیقات پزشکی است، حوزه ای که شامل کارهایی است که Biotaware انجام می دهد. نزدیک به ۱۰ سال طول می کشد تا یک دارو به بازار برسد. چگونه می توانیم از داده های بزرگ برای هدایت و سرعت بخشیدن به این مسیر استفاده کنیم؟ این به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است و باید تجارت اولیه مراقبت های بهداشتی باشد.

جسیکا مگا، مدیر پزشکی Verily (قبلاً Google Life Sciences)، تلاقی داده های مراقبت های بهداشتی و فناوری را بررسی کرده است. من بحث کردم که چگونه می توان از داده های بزرگ برای شناسایی علل ریشه ای بیماری استفاده کرد و سپس یک اقدام پیشگیرانه برای درمان یک بیماری برای یک بیمار خاص، مانند داروهای شخصی سازی شده، ارائه داد. هلمی التوخی، مدیر عامل گاردانت سلامت از داده‌ها برای تشخیص سرطان از طریق آزمایش خون استفاده می‌کند، که به موجب آن می‌توان سرطان را در مراحل اولیه تشخیص داد و اقدامات خاصی را برای حمله به علت اصلی جهش ژنتیکی ایجادکننده سرطان انجام داد.

دیزی رابینتون از دانشگاه هاروارد در مورد CRISPR-Cas9 صحبت می کند، روشی برای دستکاری مولکول های DNA، که امکان مطالعه ژن ها و مهار آنها را برای توسعه پزشکی و بیوتکنولوژی جدید فراهم می کند. این امکان را در ژن درمانی شخصی از طریق جمع آوری داده های بزرگ و طرح های جدید کارآزمایی بالینی باز می کند. اگر ما تکانه هایی را که بیماری را برای یک بیمار خاص کنترل می کند کنترل کنیم، این یک شاهکار قابل توجه خواهد بود.

همه این نوآوری ها در کلان داده ها پیشرفت های بزرگی در دنیای پزشکی و مراقبت های بهداشتی دارند.

پزشکی شخصی و بیمار محوری

تمرکز بر بیمار یک موضوع ثابت در طول رویداد است. می توان گفت همه کسانی که در این مراسم شرکت کردند، مدافع صبور بودن در قلب نظام سلامت هستند. بیمار محوری فرآیند طراحی یک سرویس یا راه حل در اطراف بیمار است. برای فعال کردن تمرکز بیمار، ذینفعان مراقبت های بهداشتی باید مستقیماً با آنها درگیر شوند و بیماران را درگیر کنند

افزایش مشارکت بیمار یک هدف حیاتی برای سازمان های مراقبت های بهداشتی است تا اطمینان حاصل شود که بیماران به طور فعال در نتایج سلامت خود مشارکت دارند. این نه تنها نتایج بیماران را بهبود می بخشد، بلکه بار سیستم سلامت را کاهش می دهد. این امر در مراقبت های بهداشتی، به ویژه در زمینه کارآزمایی های بالینی بسیار مهم است زیرا مشارکت بیمار مترادف با انطباق است – و انطباق در پیشبرد کارآزمایی بالینی بسیار مهم است.

سلامت روانی

سلامت روان شامل رفاه عاطفی، روانی و اجتماعی ما می شود. بر نحوه تفکر، احساس و رفتار ما تأثیر می گذارد. همچنین به تعیین نحوه برخورد با استرس، ارتباط با دیگران و تصمیم گیری کمک می کند. خالییک بشردوست و سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز در ترویج نوآوری در سلامت روان و بیماری‌های عصبی، ارائه قدرتمندی ارائه کرد که دیدگاه نمایندگان را در مورد چگونگی تأثیر وضعیت روانی بر زندگی یک فرد به ارمغان آورد. از منظر فناوری، فرصت هایی برای استفاده از ابزارهایی مانند اپلیکیشن ها و موبایل برای ارزیابی سلامت روان وجود دارد. خبر خوب این است که ابزارهای سلامت دیجیتال می توانند به رفع ننگ و عدم دسترسی در ارتباط با مراقبت های بهداشت روان کمک کنند. برای مثال، می‌تواند به کسانی که از انگ بیماری روانی رنج می‌برند، احساس امنیت و قدرت بدهد: آنها می‌توانند درباره علائم خود بیشتر بیاموزند و درک کنند که در رنج خود تنها نیستند.

موسیقی و محیط خشن در پزشکی

همانطور که امروزه داروها در زندگی ما اهمیت دارند، عوارض جانبی ناشی از آنها چیزی است که بیماران و مصرف کنندگان به طور روزانه در مورد آن صحبت می کنند. با این حال، مارکو آهتیساری استفاده از موسیقی به عنوان یک داروی دقیق برای جایگزینی مسکن‌ها برای کمک به بیماری‌های شناختی مانند اوتیسم و ​​بیماری پارکینسون تحت فشار است. تأثیر موسیقی از مفهوم انسان به عنوان موجودی ریتمیک ناشی می شود و شواهد تحقیقاتی زیادی وجود دارد که نشان می دهد موسیقی می تواند به شرایطی مانند ریتم کمک کند. همچنین از موسیقی درمانی برای کمک به تعادل و هماهنگی بیماران استفاده می شود. این نوع “مراقبت های بهداشتی جایگزین” مانند یک انسان در مراقبت های بهداشتی موج می زند

بث هیلی با ایجاد پایگاهی در کنکوردیا در قطب جنوب به دنبال سلامتی در محیط های خشن است. تحقیقات او با ارائه مثالی از چگونگی ارتباط رفتارهای انسان در شب‌های طولانی قطبی با کارگران کارخانه‌ای که در شیفت شب کار می‌کنند، به چگونگی اعمال شرایط شدید برای فعالیت‌های عادی روزانه روی زمین می‌پردازد.

WIRED Health 2017 نه تنها به ما کمک می‌کند تا در جریان آینده سلامت قرار بگیریم، بلکه تضمین می‌کند که می‌توانیم بینش‌هایی درباره کاری که انجام می‌دهیم ارائه دهیم. این رویداد ما را هیجان زده، الهام بخش و مشتاقانه منتظر آنچه در آینده مراقبت های بهداشتی ممکن است داشته باشیم، ایجاد کرد. شما را در WIRED Health 2018 می بینیم!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر