رژیم لاغری سریع

Google Fit در مقابل Apple Health و مناسب بودن آنها برای صنعت سلامت دیجیتال


نویسنده: سارا اقبال

Google Fit و Apple Health دو پلتفرم اصلی هستند که از فناوری‌های پوشیدنی پشتیبانی می‌کنند: Android Wear و Apple Watch.

با همه شوق ردیابی تناسب اندام از تعداد زیادی برنامه، داده های زیادی برای جمع آوری و ادغام وجود دارد زیرا مصرف کنندگان می توانند روندهای سلامت را ببینند و تجزیه و تحلیل کنند. به طور معمول، این داده ها در بسیاری از برنامه ها یا ابزارهای مختلف پخش می شوند، که نیاز به جمع آوری همه آنها را در یک مکان واحد افزایش می دهد. هر دو Google Fit و Apple HealthKit راه حل های مناسبی برای این مشکل ارائه می دهند. آنها به موضوع یکپارچه سازی داده ها و موبایل و در دسترس ساختن آنها می پردازند و هر کدام مزایای دیگری را ارائه می دهند.

رفاه مصرف کننده

با تمام دسترسی به فناوری دیجیتال و تلفن های همراه، منطقی است که ما به عنوان مصرف کننده از این اطلاعات مهم بهداشتی که جمع آوری می شود بهره مند شویم.

هر دو برنامه Google Fit و Apple’s Health (این برنامه ها در برخی از تلفن های iOS و Android گنجانده شده اند) می توانند به عنوان یک ردیاب تناسب اندام مبتنی بر تلفن برای ردیابی موارد ضروری بدنسازی استفاده شوند، یعنی برای ردیابی نیازی به فناوری پوشیدنی جداگانه نیست.

با استفاده از شتاب‌سنج، GPS و سایر حسگرها در تلفن‌ها، هر دو برنامه فعالیت‌های پایه و استاندارد را بررسی می‌کنند. آنها مواردی مانند قد، وزن، نوع فعالیتی که فرد در آن شرکت می کند، زمان فعال، مسافت طی شده، قدم های برداشته شده، ارتفاع ارتفاع و کالری سوزانده شده را ردیابی می کنند. لیست کامل سنسورها در آیفون اینجا و در گوشی‌های اندرویدی اینجا است.

هنگامی که با یک برنامه شخص ثالث یا دستگاه پوشیدنی جفت می شود، ردیابی سلامتی جامع تر می شود زیرا به داده های دیگری اجازه می دهد که توسط خود گوشی هوشمند قابل ضبط نیستند. بنابراین، ارائه یک دید کلی از رفاه فعلی یک فرد.

آزمایشات بالینی

پذیرش سریع دستگاه‌های پوشیدنی برای جمع‌آوری داده‌های سلامت توسط مصرف‌کنندگان، پایه‌های انقلاب بعدی در عملیات کارآزمایی بالینی را ایجاد می‌کند. گارتنر گزارش می دهد که حدود ۱۰ درصد از آزمایشات بالینی شامل یک دستگاه پوشیدنی است. این موفقیت به توانایی ادغام فناوری‌های پوشیدنی با سیستم‌های بالینی الکترونیکی و تبادل داده‌ها با تحلیل‌های مبتنی بر ابر بستگی دارد. علاوه بر این، این پوشیدنی‌ها را می‌توان با ePRO (پیامدهای ثبت الکترونیکی بیمار) ترکیب کرد تا جمع‌آوری داده‌ها، به ویژه جمع‌آوری (و نظارت) داده‌ها را در زمان واقعی افزایش دهد.

علاوه بر این، دستگاه‌های نظارت بر درجه پزشکی اکنون از مراقبت از بیمار در بیشتر زمینه‌های درمانی پشتیبانی می‌کنند و برنامه‌های mHealth بیشتری در حال توسعه هستند که مکمل این دستگاه‌ها هستند. این برنامه ها برای ضبط داده ها – هم از بیمار و هم از دستگاه پزشکی استفاده می شوند. ادغام مانیتورهای سلامت پوشیدنی با گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌هایی را برای جمع‌آوری مداوم، دقیق و در زمان واقعی داده‌های سلامت فراهم می‌کند. این یک مزیت بزرگ در فرآیند کارآزمایی بالینی است.

Apple ResearchKit و CareKit، بخشی از HealthKit اپل، پلتفرم‌های نرم‌افزاری هستند که به محققان و توسعه‌دهندگان mHealth اجازه می‌دهند تا برنامه‌هایی برای مدیریت داده‌های جمع‌آوری‌شده در پوشیدنی‌ها و گوشی‌های هوشمند ایجاد کنند.

از دیدگاه بالینی، نگرانی هایی در مورد انطباق بیمار، اعتبار داده ها، هزینه ها، امنیت داده ها و زمینه داده وجود دارد. برای اینکه ابزارهای پوشیدنی در طولانی مدت در آزمایش‌های بالینی مورد استفاده قرار گیرند، این پوشیدنی‌ها و پلت‌فرم‌ها به سخت‌افزار و حسگرهای بهتری نیاز دارند و با هم در اکوسیستم mHealth ترکیب می‌شوند تا ایمنی و امنیت سلامت را حفظ کنند. مقاله ما را در اینجا یا اینجا در مورد موانعی که صنعت سلامت موبایل برای پیشرفت در صنعت سلامت موبایل در سال ۲۰۱۷ باید بر آن غلبه کند، بخوانید.

جدول زیر حقایق را در مورد Apple HealthKit و Google Fit ادغام می کند:

Apple HealthKit

Google Fit

بستر، زمینه

iOS در آیفون

اندروید برای گوشی های هوشمند و تبلت ها

سیستم عامل

iOS 8 یا بالاتر

اندروید ۴.۰ یا بالاتر

انواع داده ها

فهرست معیارها جامع تر است. این شامل جنسیت، الگوهای خواب، گروه خون، مدت و شدت ورزش، دمای بدن، ضربان قلب، سطح الکل خون، گلوکز خون، رژیم غذایی، فعالیت دوچرخه سواری و فعالیت پیاده روی می شود.

معیارها شامل زمان و انواع فعالیت، کالری سوزانده شده، سرعت رکاب زدن، سرعت چرخ، مسافت طی شده، ضربان قلب، قد، وزن، انرژی تولید شده در ورزش، گام های برداشته شده و ارتفاع است.

ردیابی داده ها

Apple Health به سادگی روندها را از سایر برنامه‌ها و پوشیدنی‌های سلامتی شما گزارش می‌کند (به برنامه از پردازنده هم حرکت آیفون شما اضافه شده است)

گوگل پلتفرم خود را توسعه داد تا به خودی خود یک برنامه سالم باشد

سازگاری برنامه

برخلاف گذشته، اکثر فناوری‌های پوشیدنی و برنامه‌های شخص ثالث اکنون با هر دو پلتفرم سازگار هستند

سهولت دسترسی و امنیت

Google Fit’s SDK (Software Developer Kit) و Apple HealthKit برای توسعه دهندگان باز است. بنابراین، برنامه های سازگار می توانند به اطلاعات سلامت دسترسی داشته باشند. مجوزها را می توان برای کنترل برنامه هایی که به جزئیات سلامتی افراد دسترسی دارند تنظیم کرد.

پشتیبانی پوشیدنی

HealthKit به طور انحصاری توسط Apple Watch پشتیبانی می شود.

Android Wear به طور خودکار به Google Fit متصل می شود و می تواند با برنامه Apple Health یکپارچه شود

شرکا

شرکت های بزرگ سخت افزار و نرم افزار از Google Fit و Apple Health پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال، بازیکنان کلیدی مانند Jawbone و Fitbit را می توان با هر دو ترکیب کرد. با این حال، گوگل بیشتر از اپل به سازندگان سخت افزار متکی است و آنها لیست قابل توجهی از حامیان در وب سایت Google Fit دارند.

خلاصه

داده‌های جمع‌آوری‌شده با هر دستگاه پوشیدنی Android Wear کاملاً با Google Fit و داده‌های جمع‌آوری‌شده با Apple Watch کاملاً با Apple HealthKit همگام‌سازی می‌شوند. ممکن است به نظر برسد که Google Fit و Apple HealthKit چیزهای مشابهی ارائه می دهند. با این حال، هدف و چشم انداز کلی محصول متفاوت است.

به نظر می رسد تمرکز اپل تصویر جامع تری از سلامت افراد ارائه می دهد، از جمله در دسترس قرار دادن داده های بهداشتی برای افراد و سازمان هایی که می توانند مراقبت کنند. این یک راه راحت و دیجیتالی برای انتقال اطلاعات مهم سلامت به پزشکان و بیمارستان ها است. از این رو، بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی آن را در مقایسه با Google Fit اتخاذ می کنند.

Google Fit روی یک برنامه ردیابی فعالیت تمرکز می کند که می تواند تمام داده های ضبط شده را جمع آوری و تجسم کند. هیچ تمرکزی (هنوز) روی حوزه پزشکی که اپل با HealthKit به دست آورده است، وجود ندارد. در عوض، به نظر می‌رسد Google Fit راهی برای افراد معمولی است تا داده‌های تناسب اندام را از دستگاه‌ها و برنامه‌های شخص ثالث بگیرند و آنها را با هم در یک مکان راحت و قابل دسترس ترکیب کنند.

Google Fit و Apple HealthKit دلایل مختلفی برای حضور در آنجا دارند. خوب است توجه داشته باشید که دسترسی جهانی ۸۲.۸ درصد از بازار با استفاده از پلتفرم اندروید وجود دارد در حالی که کاربران اپل ۱۸ درصد دسترسی جهانی دارند (گارتنر). از این رو، این داده های سهم بازار می تواند هنگام در نظر گرفتن جمعیت شناسی هر پروژه سلامت تلفن همراه مفید باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر