رژیم لاغری سریع

Biotaware در DIA 2018


نویسنده: سارا اقبال

امسال DIA در بوستون، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکا که به خاطر کالج‌ها، دانشگاه‌ها و البته غذاهای دریایی مشهور است، برگزار شد. موضوع امسال بودبینش‌هایی که باعث عمل می‌شوندپیامی آشنا و نشان دهنده روحیه محرکه پذیرش و کاربرد فناوری در مطالعات بالینی و تحقیقات دارویی است.

این رویداد فرصتی برای ما فراهم کرد تا با مشتریان و شرکای موجود ملاقات کنیم و همچنین با متخصصان صنعت و چهره‌های برجسته صحبت کنیم تا ببینیم چگونه فناوری‌های یکپارچه مانند پوشیدنی‌ها و حسگرهای متصل در مطالعات بالینی محقق می‌شوند. آگاهی قطعا در حال افزایش است. امروزه، این صنعت دارای ویژگی های مشابه زمانی است که گوشی های هوشمند چندین سال پیش شروع به تبدیل شدن به یک پیشنهاد قابل اجرا کردند. در ابتدا با کمی احتیاط و شک مواجه شد، تلفن همراه در حال حاضر یک روش معمول و پذیرفته شده برای جمع آوری داده های بیمار در یک مطالعه است.

به نظر می رسد پوشیدنی ها و دستگاه های متصل در مسیری مشابه هستند. دانشمند بالینی این فرصت وسوسه انگیز را دارد که بتواند اندازه گیری های عینی را برای همراهی با یک مطالعه بالینی انجام دهد، حتی اگر هنوز در مراحل اولیه است. اطلاعات جمع آوری شده بیمار به طور کامل پشتیبانی نمی شود و نتایج واقعی را به همراه دارد، اما شواهدی برای حمایت از پذیرش جمع آوری می شود. صحبت کردن با مردم در فرودگاه بین‌المللی دوحه، تعدادی از موانع را در مورد رعایت قوانین و مقررات نشان می‌دهد. خوشبختانه، ما فکر می کنیم که آن را پوشش داده ایم.

دیدگاه ما این است که فناوری پوشیدنی به پیشرفت و شفاف‌تر شدن ادامه خواهد داد. اخیراً مقاله‌ای را دیدم که در آن از توسعه دستگاه‌های پوشیدنی مبتنی بر گرافن خبر داد که روی پوست قرار می‌گیرند و از گرمای بدن برای رساندن اطلاعات به دستگاه تلفن همراه استفاده می‌کنند. ما در دوران فوق العاده ای زندگی می کنیم.

یکی دیگر از موضوعات مهم در فرودگاه بین المللی دوحه، هوش مصنوعی بود. به نظر می رسد هوش مصنوعی، به ویژه هنگامی که به پردازش داده ها می رسد، یک تکامل طبیعی از تفسیر انسانی است. داده های زیادی توسط سیستم های فناوری تولید می شود که پردازش و تفسیر آن برای انسان دشوار است. این مطمئناً زمانی درست خواهد بود که استفاده از ابزارهای پوشیدنی و حسگرها واقعاً آغاز شود. هوش مصنوعی، در قالب یادگیری ماشینی، پتانسیل واقعی برای هدایت بینش به اعمال دارد. این ایده ها ممکن است عمدتاً توسط هوش ماشینی در آینده نه چندان دور هدایت شوند.

در طول سفرم به بوستون، از نشستن در پانلی که توسط BBK برگزار شد، لذت بردم. همکاران من در کمیته اسپیروس پاپپتوپولوس از کاوون و جورجیا میتسی از اسنوویون بودند.

ما در مورد عوامل اصلی پذیرش فناوری در مطالعات بالینی و مراقبت های بهداشتی به طور کلی بحث کردیم. این یک بحث پرجنب‌وجوش بود، با توافق‌های فراوان، اما نکات دشواری نیز مطرح شد. آنچه همیشه در این گفتگوها مطرح می شود، اشتیاق مردم به بهبود زندگی دیگران است. این چیزی است که من در آن شرکت می کنم و کار کردن در کنار چنین افرادی واقعاً با انگیزه و دلسوز را افتخار می دانم.

شما می توانید ویدئویی از جلسه پانل BBK را در اینجا مشاهده کنید.

جاستین جانسون، مدیرعامل

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر