۸ رشته کارشناسی ارشد علوم دریایی دانشگاه نوشهیر اضافه شدایسنا/ مازندران رئیس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر از اضافه شدن هشت رشته در مقطع کارشناسی ارشد به کل رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهیر خبر داد.

آریا شفقت رادسری در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: ارتش با رهبری فرمانده معظم کل قوا و با چشمان ایشان، توطئه های ارتش جمهوری اسلامی ایران را خنثی کرد. دشمن در هر صورت وی گفت: ما سربازیم اما مسئله مسلمین و شما رسانه ها سربازان عرصه نرم و فرهنگی هستید که با قلم و اندیشه خود به کشور کمک می کنید تا پرچم جمهوری اسلامی را استوارتر به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به رویارویی دریایی با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس در سال ۶۷ گفت: ناوشکن‌های سهند و سبلان و ناو HMS جوشن در نبردی نابرابر در آب‌های خلیج فارس ایستادند تا بار دیگر از خود گذشتگی نشان دهند. ایثار کن” دنیاها را بکش.

شفقت رادسری به نقش ارتش و حضور فعال آن در پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و اکنون برای امنیت کشور اشاره کرد و افزود: حفظ امنیت در زمانی که بدنه اصلی ارتش بود. ارتش. سرخ ها متشکل از جوانان این مرز و بوم به نیروی عظیم مردمی پیوستند و با بزرگان انقلاب ارتباط برقرار کردند.

وی با بیان اینکه استکبار بیرونی با برخی ناآگاهان بومی تلاش کرد این نیرو را متفرق کند، افزود: خوشبختانه این توطئه ها با هدایت و تدبیر رهبر معظم انقلاب خنثی شد.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر با اشاره به توسل دشمن به جنگ با کشور گفت: در دفاع مقدس همت اقطاب شرق و غرب دست به دست هم داده و از بعثی ها حمایت کردند. رژیم و حدود ۴۰ کشور از این رژیم حمایت کردند و حمایت کردند اما ارتش جمهوری در همان روزها توانست با ثبات مرزها اراده و تفکر ناخودآگاه رژیم بعث را دفع کند. قصد داشت پایتخت را برای چند روز اشغال کند و با نتیجه گیری نیروی دریایی عراق به موفقیت های چشمگیری دست یافت.

شفقت کمک به اقتصاد کشور را از دیگر وظایف نیروی دریایی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نیروی دریایی در آب های دور در حال انجام ماموریت است و نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس اجازه نداد یک روز صادرات نفت ما قطع شود. “

وی با اشاره به اعزام ناوگروه ۷۵ در سال گذشته، ادامه داد: کل ناوشکن ایرانی سهند توسط مهندسین داخلی و فارغ التحصیلان دانشگاه نیروی دریایی نوشهر ساخته شد و در مدت ۱۳۳ روز ۲۴۵ هزار نفر از آن برای هدایت و ناوبری استفاده می شود. سفر کیلومتری در اقیانوس «کارشناسان این دانشگاه کارهای مختلفی انجام داده اند، کشورهای به ظاهر قدرتمند را وادار به احترام به ناوگان ۷۵ کردند و این برگ زرینی بر اقتدار ارتش و نیروی دریایی جمهوری اسلامی است.

رئیس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر خاطرنشان کرد: امروز این دانشگاه در حال تربیت افسرانی است که با وجود اساتید مجرب خود، علاوه بر توانایی ارائه خدمات علمی به سازمان بنادر، نیروی انتظامی، مسئولین و… نیروی دریایی و آژانس های دیگر.” ارائه ها.

شفقت با اشاره به اینکه تربیت افسران جوان در نیروی راهبردی نیروی دریایی ارتش از دیگر دستاوردهای این دانشگاه بود، ادامه داد: در حوزه دانش، جایگاه دانشگاه و مراکز آموزش درجه به سطحی ارتقا یافته است که خاستگاه آن را عملا می توان دید. .

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸ رشته کارشناسی ارشد به رشته های دانشگاه نیروی دریایی نوشهیر که تدریس می شود اضافه شده است و به عنوان دانشگاه قطب دریایی کشور ارتباط خوبی با پارک علم و فناوری استان دارد. و اقدامات خوبی در راستای ایجاد فرصت های شغلی نیز همکاری خوبی با اداره کل آموزش و پرورش مازندران برای حضور دانشجویان در این دانشگاه وجود دارد.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر با بیان اینکه همواره آماده مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان هستیم، گفت: امروز تجهیزات نظامی و ارتش آنقدر قدرتمند است که می تواند عمق استراتژیک دشمنان را تحلیل کند. هر گونه اشتباه از سوی دشمنان «عواقب سنگینی برای آنان خواهد داشت و در این راستا اگر برنامه ریزی شده بود، آمادگی برای انجام رزمایش مشترک با کشورهای منطقه وجود خواهد داشت.

شفقت کمک به مردم را یکی از زینت های ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: علاوه بر کمک به مردم در عرصه های مختلف، در بلایای طبیعی و با دانش آموزان نیز شاهد تحقق این امر هستیم. در کنار دانشجویان هستند.در ایام کرونا مکان های مختلفی برای مردم فراهم کرد و نانوایی دانشگاه نیز در دسترس بود و در هنگام بارش برف شدید خشکشویی شد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر