8 راه ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی


چگونه ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم. آیا از دور ریختن این همه غذا خسته شده اید؟ نمی دانم آیا راه هایی برای استفاده از ضایعات به جای آن وجود دارد؟ در اینجا چند راه حل فوق العاده ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خانه آورده شده است.

کاهش ضایعات غذایی نه تنها برای بودجه شما مفید است. همچنین با آوردن زباله کمتر به محل های دفن زباله به کره زمین کمک می کند. معرفی چند شیوه جدید در آشپزخانه شما باعث صرفه جویی در هزینه و کاهش ضایعات غذا می شود.

آمار ضایعات مواد غذایی

تقریباً یک سوم تمام مواد غذایی تولید شده در جهان به هدر می رود. طبق برآوردهای سازمان حفاظت محیط زیست ، در سال 2018 ، تقریباً 70 درصد مواد غذایی هدر رفته مستقیم به محل دفن زباله یا زباله سوزها منتقل می شد.

ضایعات غذایی بیشتر در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده رایج است. منظور غذاهایی است که به انتهای زنجیره غذایی – خانه های ما – می رسند و هنوز غذا نمی خورند.

برخی منابع تخمین می زنند که بسیاری از خانواده های آمریکایی تا 40 درصد از خرید مواد غذایی خود را دور می اندازند. 40 درصد!

اگر به این فکر می کنید که چقدر غذا در خانه شما هدر می رود ، نگران نباشید – با چند تمرین ساده می توانید میزان هزینه مواد غذایی خود را در سطل زباله کاهش دهید.

8 نکته برای کاهش ضایعات مواد غذایی

آیا آمادگی معرفی برخی از روش های پیشگیری از ضایعات غذایی را در خانه خود دارید؟ در اینجا چند ایده فوق العاده ساده وجود دارد!

1. ذخیره سازی مناسب غذا را تمرین کنید

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود غذای زیادی را هدر دهیم این است که غذاهای تازه اغلب سریعتر از آنچه که مصرف می کنیم خراب می شوند. با کمی مراقبت از قبل می توانید عمر مفید را به حداکثر برسانید. ذخیره مواد غذایی به طریقی که به تازه ماندن آنها کمک کند می تواند از پژمردگی زودرس ، نرم شدن و ظاهر قارچ ها جلوگیری کند.

پست من را بخوانید نحوه نگهداری صحیح محصولات >>

2. طرح قدرت

غذا اغلب هدر می رود زیرا ما بیشتر از آنچه استفاده می کنیم می خریم یا برنامه ای در مورد نحوه استفاده از آنچه خریداری می کنیم نداریم. ایجاد لیست مواد غذایی برای حفظ بودجه عالی است ، اما دانستن اینکه در طول هفته از همه چیز برای چه چیزی استفاده می شود نیز می تواند از هدر رفتن غذا جلوگیری کند.

3. از توت فرنگی کامل استفاده کنید

ساقه سبز و برگ توت فرنگی خوراکی است! می توانید یک توت کامل را خرد کرده و در سالاد استفاده کنید. من همچنین عاشق پرتاب تمام انواع توت ها ، ساقه ها و همه آنها در کوکتل هستم.

4. از غذاساز برای خرد کردن سبزیجات سفت مانند کلم برای سالاد استفاده کنید

به دلیل ساقه سفت ، برخی از افراد ممکن است کلم را غذای سنگینی بدانند. اگرچه می توانید کلم را ماساژ دهید تا برای سالاد نرم تر شود ، اما اخیراً روش دیگری را کشف کردم. کل برگ کلم ، ساقه و همه اینها را در غذاساز بریزید و خرد کنید. این به طور طبیعی آن را نرم می کند و آن را به یک ترکیب عالی برای سالاد با بافت های مختلف تبدیل می کند. فقط برای مدت طولانی ضربان نکنید ، در غیر این صورت کلم را پوره کرده اید ؛)

5. چغندرها را سرخ کنید

چغندر فوق العاده سالم است و به خوبی سرخ می شود ، در سالاد و حتی در کوکتل. اما با این همه سبزه چه می کنید؟ آنها را سرخ کنید! چغندر نیز سرشار از مواد مغذی است. آنها را خرد کرده و روی اجاق گاز همراه با کمی روغن زیتون ، سیر ، پیاز ، رب گوجه فرنگی ، نمک و فلفل بپزید.

6. انتهای خود را بریزید ، پوسته پوسته شده و در آب پوست بگیرید

غذاهای تازه راهی ظریف برای افزودن طعم های طبیعی به آب هستند. اگر می خواهید شرایط را تغییر دهید ، افزودن پوست و نوک میوه ها و سبزیجات می تواند به شما کمک کند. علاوه بر این ، از ناپدید شدن این موارد بدون استفاده جلوگیری می کند. برخی از آنها به خوبی عمل می کنند ، از جمله انواع توت ها ، پوست مرکبات ، انتهای خیار و گیاهان پژمرده.

7. تکه های آبگوشت گیاهی را جمع آوری کنید

می توان از سبزیجات مانند پوست ، ساقه ، بالا و انتها برای تهیه آبگوشت برای پخت و به عنوان پایه ای برای سوپ استفاده کرد. آنها را در یک بشقاب با روغن زیتون بپزید ، آب اضافه کنید و بجوشانید. سپس مواد جامد را صاف کنید.

8. ته قهوه را نگه دارید

اگر شما هم مانند من قهوه را دوست دارید ، احتمالاً اغلب دلیلی دارید. جالب ترین چیز این است که تفاله قهوه سرشار از مواد مغذی مانند فسفر ، پتاسیم و نیتروژن است. این آنها را برای کسانی که انگشت سبز دارند یک کود عالی می کند. همچنین جالب است که یک مطالعه نشان داد که قهوه پشه ها را دفع می کند. ظاهراً می توانید ته قهوه خشک را در کاسه ها یا فنجان های قدیمی قرار دهید و آنها را مانند بخور بسوزانید تا آفات را از ایوان خود دور نگه دارید.

اگر متوجه شدید که بیش از آنچه می خواهید غذا دور می اندازید ، چند روش ساده را برای کاهش ضایعات غذا امتحان کنید. حتی می توانید روشهای جدیدی برای لذت بردن از محصولات خود بیابید!

توزین: آیا هیچکدام از این نکات را برای کاهش ضایعات غذایی در خانواده خود امتحان کرده اید؟ چه شیوه های ساده ای را پیاده می کنید؟

برای دریافت نکات ساده تر و کاربردی تر در مورد تغذیه و شیوه زندگی ، به آنها توجه کنید:

“ویتنی.”

اگر از این عرضه فراتر رفتید ، استفاده از برچسب جعلی و برچسب #WITSKITCH را بارگیری کنید – می بینم!

دیدگاهتان را بنویسید