۶۰ جوان روس تحت معالجه رزنی به خانه بخت رفتنداسنا / همدان مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان روزان گفت: در هفت ماهه امسال با کمک خیرین ۶۰ ست جهیزیه تهیه و به دختران تحت پوشش این نهاد مقدس و ۶۰ بانوی روزنی تقدیم شد. که کمک گرفت به خانه بخت رفت.

رضا صادقی مسوار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینکه کمیته امداد رزین شامل ۸۰۴۴ نفر شامل ۳۴۳۵ خانوار تحت حمایت است، گفت: هر سری از جهیزیه های ویژه تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رزین شامل می شود. اقلام اولیه مانند یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز برای این افراد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اساس وظیفه اصلی خود و با کمک خیرین و نیکوکاران همه ساله برای تهیه و اهدای جهیزیه به مردم نواروس برنامه ریزی می کند. در هفت ماهه این تعداد جهیزیه در سال جاری در دو مرحله تحویل مردم نواروس می شود که از ۶۰ کره تحویلی ۴۰ زنجیر به مرحله اول و ۲۰ زنجیر به مرحله دوم اختصاص یافت.

صادقی ماسور با اشاره به اینکه ارزش ریالی هر سری جهیزیه در مرحله اول بیش از ۲۵ میلیون تومان و هر سری جهیزیه در مرحله دوم ۳۰ میلیون تومان بوده است، پیشنهاد کرد: علاوه بر تامین جهیزیه به مردم. حضرت امام خمینی. کمیته امداد، مشاوره قبل از ازدواج و سازماندهی آموزش در دوران ازدواج برای جوانان.

وی جمع آوری کمک های خیرین نیکوکار برای تامین جهیزیه نیازمندان روس را یکی از مهم ترین راهکارهای تحکیم ازدواج و شکل دادن به زندگی جوانان دانست و یادآور شد: مسئولان دستگاه های اجرایی، خیرین، گروه های جهادی، فعالان این عرصه سازمان های مردم نهاد (سمنت)، متنفذین، اولیای دم، بزرگان و سرسفیدها با حمایت و مساعدت خود نقش موثری در ترویج ازدواج آسان و فرهنگ سازی در این زمینه دارند.

انتهای پیام