۵.۵ میلیارد یارانه دولتی شامل سینماگران می شود؟بسته حمایتی ۵ میلیارد دلاری هفته آینده به سازمان سینمایی واریز می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی بنیاد سینمایی، محمد خزاعی – معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بنیاد سینمایی – در سی و پنجمین جلسه شورای نمایندگان و مدیران سینمایی. بنیاد سینمایی با اشاره به وعده خود مبنی بر حمایت از سینما و سینما در دوران پسابرجام گفت: این بسته حمایتی با مساعدت وزیر محترم و همکاری صندوق اعتباری هنر در راستای کمک به احیای سینماهای فیلم بوده است. . سینماها، شرکت های پخش و پشتیبانی فنی، صوتی و تصویری برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰. این موارد در قالب کمک های بلاعوض و تسهیلات جبرانی برای بخش های مختلف «فرآیند پخش و فیلمبرداری» شامل ۲۳۴ فعالیت ویژه اعطا شد. ، سینماهای این بخش در تهران و شهرستانها.

وی افزود: از این مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به سینماها، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فیلم ها، هفتصد میلیون تومان به مراکز پشتیبانی فنی و ۳۰۰ میلیون تومان به نهادهای فعال در حوزه سینما اختصاص یافته است. توزیع هفته آینده ثبت می شود.

خزایی با اشاره به تقویت روند تولید و اکران فیلم و با اشاره به رونق سینماها در هفته های اخیر، ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه داشته باشد، گفت: نگاه ما به حمایت از سینماها به داخل کشور است. مسیری که بتوانیم با سینماداران و سایر ادارات کار کنیم باید ظرفیت و شرایطی را فراهم کند که سینما به عنوان ارزان ترین عنصر سرگرمی و سرگرمی در کنار جلوه های آموزشی و آگاهی بخشی مورد استفاده خانواده ها قرار گیرد.

خزایی با تشکر از سینماگران، صاحبان فیلم، صاحبان سینماها و مراکز پخش گفت: خوشبختانه با برنامه های پیش بینی شده در زمینه توسعه زیرساخت ها، مدل های عرضه و توزیع، تعامل و هم افزایی بین برخی سازمان ها و مراکز و همچنین بخش خصوصی، روند فیلمبرداری در آینده افزایش خواهد یافت و روشن است که ما نیازمند کار فرهنگی و خانواده محور و تولید محتوا با همه اقدامات و برنامه ریزی ها هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این بسته حمایتی با هماهنگی موسسه صندوق اعتباری هنر هفته آینده به گروه های اعلام شده واریز می شود.

انتهای پیام