۵ موکب از زائران اربعین در شهرستان نهاوند پذیرایی می کننداسنا / همدان ولی نهاوند از فعالیت پنج موکب برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، ضرغام احمدوند روز یکشنبه در جلسه ستاد اربعین نهاوند، روز یکشنبه سیزدهم ماه شریف، گفت: ۱۲ کمیته در ستاد اربعین استان همدان در استان همدان تشکیل شد. شهرستان نهاوند در راستای ارائه بهترین خدمات ممکن به زائران اباعبدالله. الحسین (علیه السلام) در شهر نهاوند.

وی افزود: شهرستان نهاوند در حوزه های مختلف امنیتی، انتظامی، بهداشتی، آموزشی، امدادی و … تا پایان عملیات بزرگ اربعین در آماده باش بوده و وابسته به ستاد اربعین در کشور و استانداری

احمدوند با اشاره به وجود پنج موکب عمومی ویژه زائران اربعین در سطح شهر، تصریح کرد: با توجه به مسیر حرکت زائران، این موکب ها در میدان سید الشهداء، جاده دهفول، روبروی نهاوند واقع شده است. کارخانه آرد در ابتدا و انتهای شهر فیروزان و مردم آماده پذیرایی از زائران امام حسین علیه السلام هستند.شب و روز از محل خیریه.

فرماندار نهاوند ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس جاده ای و پلیس راه در مبادی ورودی و خروجی شهرستان ها و محورهای پر ازدحام و حادثه خیز به صورت شبانه روزی حضور دارند و آماده خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تامین امنیت غذایی زائران، تیم های نظارت بهداشتی و پزشکی در حالت آماده باش هستند و به طور مستمر بر سلامت مواد غذایی موجود در موکب نظارت و بررسی می کنند.

احمدوند با تاکید بر اینکه حماسه اربعین داستانی منحصر به فرد است که توسط عاشقان اباعبدالله حسین (علیه السلام) در سرتاسر جهان انجام شده است، گفت: خوشبختانه امروز همه توان مردم، گروه های جهادی و مردمی در جهت ساماندهی این مراسم تلاش می کنند. چهل روز سرور و سالار شهیدان تا جایی که بتوانیم «با این عزیزان هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می دهیم تا کارها راحت شود.

انتهای پیام