5 علت اصلی پرخوری را بهتر بشناسید!


این مقاله را لیست کنید

در این مقاله آکادمی علم و بدن چندین عامل وجود دارد که می تواند باعث پرخوری شود. و راههای مقابله با پرخوری افزایش.

بسیاری از مردم به پرخوری عادت کرده اند اما از آن آگاه نیستند

در واقع ، غذا آنقدر با فعالیت های دیگر در هم آمیخته است که هیچ وقت در هنگام پرخوری متوجه آن نمی شویم.
چه عادت داشته باشید هنگام تماشای تلویزیون ناخودآگاه چیپس بخورید یا با وجود ناهار در سالن سینما پاپ کورن بخورید یا همزمان دعوت مادر را برای دومین ضربه بزنید ، غذای شما بسیار بیشتر از نیاز بدن شما است. می توانید بگویید غرق شده اید

برای درک اینکه چقدر باید بدن خود را بخورید ، باید عادات غذایی خود را مطالعه کنید ، چند بار در روز و چه مقدار غذا می خورید و مهمتر از همه – علت پرخوری. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

اگر متوجه شدید که بیش از حد غذا می خورید ، باید در عادات غذایی خود به دنبال دلیل باشید تا بتوانید یک شیوه زندگی سالم را دنبال کنید.

پرخوری
راههای مقابله با پرخوری

پرخوری چیست؟

قبل از اطمینان از پرخوری ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکلی برای سلامتی شما نشان می دهد یا خیر. پرخوری می تواند یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی باشد که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری های قلبی شود.
این نوع پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه همراه باشد و افراد مبتلا به این عارضه سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان غذا خوردن خود اطلاع نداشته باشند.
البته باید توجه داشت که افرادی که بیش از حد غذا می خورند با افرادی که مقدار زیادی گوشت و پروتئین برای عضله سازی مصرف می کنند تفاوت زیادی دارند.


بیشتر بخوانید:

کدام پودر پروتئین برای کاهش وزن مناسب است؟


پرخوری همان پرخوری است ، حتی اگر گرسنه نباشید. از آنجا که مردان اشتهای بیشتری نسبت به زنان دارند ، این مشکل کمتر رایج است. اگرچه پرخوری نسبت به اختلالات شدید خوردن کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه بدی از مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

8 دلیل برای کاهش وزن!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

به کسانی که چنین مشکلی دارند باید گفته شود که بهتر است به دنبال دلایل باشند. راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خستگی و کسالت

1 – خستگی و بی حوصلگی می تواند علت پرخوری باشد زیرا شما به چیزی جز غذا فکر نمی کنید. فکر. همه دوستان شما با دوستان خود سرگرم می شوند و تلویزیون برنامه جالبی برای تماشا ندارد.
بسیاری از مردم فقط برای تفریح ​​چیزی می خورند.

تغذیه یک عمل درونی و حسی است که باعث تحریک حواس می شود.
به همین دلیل است که گاهی اوقات به عنوان یک فعالیت سرگرمی تلقی می شود.
مطمئناً می تواند سرگرم کننده خوبی باشد ، اما ذکر آن به عنوان سرگرمی مانند گلف ارزش ندارد.

اضطراب و تنش عصبی

۲- اضطراب و استرس مهم نیست که این استرس ها از کجا ناشی می شوند (کار ، خانواده ، مدرسه ، …) ، همه افراد ، چه بخواهند و چه نخواهند ، در طول روز با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
بنابراین فکر نکنید که شما یک استثنا هستید و اگر مشغول غذا خوردن نیستید ، نمی توانید این فشار را کاهش دهید. وقتی نگران یا عصبی هستید چه می کنید؟

این نوع تغذیه عصبی بیشتر در زنان شایع است ، اما برخی مردان نیز با این مشکل روبرو شده اند.
تغذیه به افراد حس کنترل و قدرت می دهد و راحتی که با شکم پر احساس می کنید می تواند از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

اعتیاد به غذا

۳ – رهایی از اعتیاد سرانجام تصمیم به ترک اعتیاد گرفتید ، اما با مشکل جدیدی روبرو شدید.
گاهی اوقات برخی از افرادی که اعتیاد را ترک می کنند دست خود را کامل نگه می دارند و شروع به غذا می کنند تا استفاده از آنها را متوقف نکنند.
و آنها معتقدند که راهی مطمئن برای انجام این کار وجود دارد.
مطمئنا ، پرخوری ممکن است بهتر از سوء مصرف مواد باشد ، اما روش های بهتر و سالم تری برای سیر نگه داشتن دست ها وجود دارد.

عادات فرهنگی

۴ – عادات فرهنگی و اجتماعی می بینیم که در برخی فرهنگ ها پرخوری و خوردن غذاهای حجیم به یک سنت تبدیل شده است. در این نوع فرهنگ ، کشیدن دست دوم ، سوم یا حتی چهارم کاملاً طبیعی است و احترام به آشپز محسوب می شود.
در برخی از فرهنگ های دیگر ، تغذیه هنگام تماشای ورزش طبیعی است. متأسفانه غذاهایی که معمولاً برای این منظور استفاده می شوند ، خواص مفیدی برای بدن ندارند و فقط چاق کننده هستند.

در برخی فرهنگها ، مرد ایده آل باید بزرگ و قوی باشد ، و در غذاهایی که می خورد لاغر و محتاط باشد ، بی اهمیت است.

دیگران را خوشحال می کند

۵- برای بسیاری از مردان ، زنان خوب با پرخوری شروع می کنند ، مادرانشان را خوشحال می کنند و به آنها اطلاع می دهند که غذای مورد علاقه شان چیست.

مردان معمولاً برای جلب رضایت آشپز ، دومین فشار را انجام می دهند و بس. بسیاری از مردان با حرص غذا می خورند تا به سرآشپز ثابت کنند که غذایشان را دوست دارند و آنها را به این کار تشویق می کنند تا آشپزهایشان فکر نکنند تلاش آنها بی نتیجه بوده است. به همین دلیل است که مردان جوان در اوایل ازدواج چند کیلو وزن اضافه می کنند.

چگونه با پرخوری مبارزه کنیم؟

چگونه با پرخوری مبارزه کنیم حالا که زمان و علل پرخوری را می دانید ، سعی کنید این عادت را تغییر دهید و غذای سالم تری بخورید. با کاهش رژیم غذایی خود ، از خطر اضافه وزن و بیماری قلبی نیز جلوگیری خواهید کرد.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! سرگرمی دیگری به جز تلویزیون با چیپس پیدا کنید برای رهایی از این عادت ، اگر حوصله تان سر می رود و تلویزیون تماشا می کنید ، سرگرمی های دیگری را به غیر از غذا امتحان کنید.

غذا ممکن است برای شما یک سرگرمی باشد ، اما باید بگویم که ذکر آن در زندگی روزمره سرگرمی چندان خوبی نیست.

سرگرمی بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری است

سعی کنید به سرگرمی هایی مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیت ها تسلط داشته باشید و حتی اگر بتوانید ساعتی را صرف سرگرمی خود در کنار میز کنید ، باز هم بهتر از عادت قدیمی شما خواهد بود.

سنگ صبور را دنبال کنید

به دنبال سنگ صبور باشید. اگر برای دور کردن افکار خود از استرس و اضطراب عصبی ، بیش از حد غذا می خورید ، این بسیار اشتباه است. در عوض ، می توانید با دوستان یا خانواده صحبت کنید و مشکلات خود را به آنها بگویید.

این به شما کمک می کند تا با مشکل بهتر و سریعتر برخورد کنید. دست های خود را مشغول نکنید اگر سیگار یا هر غذای اعتیادآور دیگری را ترک کرده اید ، سعی کنید دستان خود را همیشه مشغول نگه دارید.
همچنین با جویدن آدامس می توانید پرخوری را کاهش دهید. رژیم غذایی خود را تنظیم کنید عادات غذایی و عادات غذایی خود را بیاموزید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه پر از غذا است ، قطعاً باید مقدار غذا را کاهش دهید.

برنامه تغذیه ای تهیه کنید

سعی کنید یک برنامه غذایی دقیق روزانه یا هفتگی تنظیم کنید. این به شما این امکان را می دهد که بین وعده های غذایی زیاد نخورید. به جای خوردن سه بار در روز ، آن را به شش وعده تقسیم کنید. به باشگاه بروید و ورزش را شروع کنید. با افزایش سن و افزایش میزان غذا بدون کاهش مقدار غذا.

با بالا رفتن سن پرخوری را کنترل کنید

با افزایش سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید مراقب آنچه می خورید باشید.

با انجام تمرینات ورزشی می توانید این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم شما را تسریع می کند.
آهسته تر بخورید آموزش آشپزی و طبخ غذاهای مغذی به شما کمک می کند تا نگاه شما به غذا را تغییر دهید.

آرام تر

اگر سرعت خود را کم کرده و سعی کنید روی طعم غذا در حین غذا خوردن تمرکز کنید ، احتمال خوردن بیشتر از آنچه که نیاز دارید بسیار کمتر خواهد بود. رژیم غذایی آهسته یک فایده دیگر نیز دارد – این است که مغز شما می تواند محاسبه کند و می دانید چه موقع سیر شده اید و دیگر غذا نمی خورید.

مصرف شکلات خود را کاهش دهید

مصرف شکلات را کاهش دهید برای مقابله با پرخوری باید انتخابهای غذایی خود را جدی بگیرید و ببینید چه انتخابهای ناسالمی انجام داده اید و آنها را کنار بگذارید.

بدن شما می داند چه موقع گرسنه هستید و به غذا احتیاج دارید ، و چه زمانی بی حوصله هستید و اگر به علل پرخوری دقت کنید ، می توانید به راحتی تشخیص دهید که گرسنه هستید یا خیر. دوباره پر شده

علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت ، بهبود عادات غذایی باعث تقویت بدن ، افزایش میل به غذا و لذت بخشیدن به غذا می شود.


بیشتر بخوانید:
کدام پودر پروتئین برای کاهش وزن مناسب است؟
چگونه کالری بیشتری بخوریم و وزن کم کنیم؟

پروتئین آن و بهترین زمان مصرف آن (متفاوت تر)

دیدگاهتان را بنویسید