۴۰ گفتگوی رادیویی درباره نابودی منافقین


بر اساس گزارش دریافتی، منافقین اعلام کردند که گروهی از منافقین می خواهند در هویت فرزندان حسینعلی حرکت کنند و او گفت اگر شب شود ما اینجا هستیم. خسرو اعلام کرد که نیروهای اسلام صحنه را ترک خواهند کرد. این خودرو از کنار جاده به سمت منافقین شلیک کرد و منافقین درخواست کردند که آتش بزنند.

به گزارش ایسنا، رژیم بعث عراق از مفاد «قطعنامه ۵۹۸» خشمگین بود، اما آن را نشان نداد، زیرا معتقد بود ایران اهداف والایی مانند «رفع نزاع از جهان» و «سقوط صدام» و . .. با قطعنامه موافقت نمی کند. خبر پذیرش این تصمیم از سوی ایران، رژیم بعث را در کابوس وحشتناکی فرو برد. چون احساس می کردند با اتکا به مستکبران شرق و غرب و با آرزوی فتح کشور، جنگ را ناجوانمردانه آغاز کرده اند، اکنون باید بدون هیچ دستاوردی و تحمیل هزینه های سنگین به آن پایان دهند.

قطعنامه صادر شده حاوی پاراگراف هایی است که واقعیت جنگ را برای افکار عمومی جهان آشکار می کند و به وضوح از ایران حمایت می کند. از جمله شناسایی متجاوز، پرداخت خسارت و تعیین مرزهای بین المللی و به همین دلیل صدام با عصبانیت قطعنامه ۵۹۸ را نپذیرفت و مصمم شد ایران و شورای امنیت سازمان ملل را در یک معامله قرار دهد که با حمله به خرمشهر و کرمانشاه و اجبار آنها به این کار پایان یابد. صدور قطعنامه جدید کند است

صدام برای فرار از مسئولیت حمله پس از تصمیم و سپردن آن به دیگران، به آغوش منافقینی که در ظاهر خود را ایرانی می‌دانستند، اما در داخل از اول انقلاب در مقابل چشم همه ایرانیان پیوست. رنگ ها، نژاد و مذهب ایستادند و بسیاری از زنان، مردان و کودکان بی گناه را کشتند.

منافقین خیانتکار که مورد طرد و منفور مردم ایران بودند و به دنبال فرصتی برای ارتکاب جنایت جدید بودند، خائنانه وارد این معرکه شدند. غافل از اینکه وعده الهی «رصدخانه عین رَبَک لبال» در انتظار آنان است، تلاش فرزندان سرسخت ملت ایران و اصرار شیطانی و بی امان آنان، فرزندان آنان را شکست و نابود خواهد کرد.

40 گفتگوی رادیویی درباره نابودی منافقین

گزارش شنود ۴۰ رقمی تحرکات و اقدامات منافقین در تاریخ ۵/۵/۱۳۶۷ از طریق تلکس به ستاد فرماندهی ارسال شده و به شرح زیر است. این سند با شماره سریال ۳۰۷۶۰ در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس موجود است.

“به نام خدا

زمان: ۱۱:۱۲ تاریخ: ۵/۵/۶۷ شماره: ۱

دشمن منافق اعلام می کند که نیروهای اسلام در پشت سد دوم جنب ساختمان سفید قرار گرفته اند و همچنین اعلام می کند که منافقین در سمت بالای ساختمان سفید در لبه اول ارتفاع دوم در سمت بالا مستقر هستند. سمت چپ جاده

زمان: ۱۱:۲۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ صبح: ۲

دشمن منافق اعلام می‌کند که یک دستگاه جیپ نیروی اسلامی یک دستگاه کاتیوشا کوچک در جاده فرعی ساختمان سفید مستقر کرده و اعلام می‌کند که ۱۵ (پانزده) ساختمان کنار جاده‌ای در حال تشکیل پایگاه هستند و نیروهای اسلام خواستار شلیک تانک به هر دو موضع شدند.

زمان: ۱۱:۳۱ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳

دشمن منافق به نیروهای خود دستور می دهد تا بالگردهای نیروهای اسلام را پرتاب کنند.

زمان: ۱۱:۴۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۴

دشمن منافق به فرمانده خود می گوید که اگر دو طرف جاده امن باشد، کاتیوشا به وسط راه می رود و آتش می زند. علاوه بر این، منافقین قصد دارند از لبه اول نیروی کمکی با مهمات به بالای قله بفرستند.

زمان: ۱۱:۵۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۵

دشمن منافقین اعلام می کند که چندین خودروی پر از نیروهای اسلام به سمت آنها می روند و به محض رسیدن به هدف آنها را آتش می زنند و این در حالی است که نیروهای منافق مستقر در قله فاقد آر پی جی و آب و غذا هستند.

زمان: ۱۲:۰۶ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۶

دشمن منافق اعلام می کند که تانک ها برای حمایت از او آمده اند.

زمان: ۱۲۰۸ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۷

دشمن منافق به نیروهایش دستور می دهد با آرپی جی آمبولانس نیروهای اسلام را بزنند اما آنها اعلام می کنند که فقط دو آرپی جی داریم.

زمان: ۱۲:۱۱ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۸

دشمن منافق اعلام می کند که تانک هایش در حال پیشروی هستند. (نظریه: برای تعقیب تانک ها باید از هوانیروز کمک گرفت).

زمان: ۱۲:۱۶ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۹

دشمن منافق اعلام می‌کند که خطر جدی از سوی نیروهای اسلام تهدید نمی‌شود، بنابراین باید از مهمات یک تیر استفاده شود و در مصرف مهمات صرفه‌جویی شود.

زمان: ۱۳:۵۷ تاریخ: ۵/۵/۶۷ یکشنبه: ۱۰

بر اساس اظهارات دشمنان منافقین، نیروهای اسلام با ماشین‌های جنگی به سمت آنها می‌روند و فرماندهی منافقین با جمع‌آوری گروه‌های کوچک و صدور دستور به نیروهای کوچک مبنی بر عدم اقدام به تنهایی در صدد حمله به این حرکت است. .

زمان: ۱۴:۰۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ شب: ۱۱

یکی از سران برجسته منافقین به نام ساسان اعلام کرد که به دلیل کمبود مهمات در حال حاضر قدرت حمله را ندارد.

زمان: ۱۴:۵۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۲

یکی از سرکردگان منافقین اعلام می کند که آنها در تاج قله در مقابل لبه مستقیم نیروهای مسلمان اردو زده اند و از ساسان مهمات می خواهد.

زمان: ۱۵:۰۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۳

یکی از سرکردگان منافقین از پیشروی نیروهای اسلام در پشت سر نیروهای منافق خبر می دهد و همچنین اعلام می کند که منافقین جز تفنگ و آب چیزی ندارند و تنبل هستند و از نیروهای اسلام آتش می خواهند. جلو می آیند و منافقین اعلام می کنند که ما ضرر کرده ایم.

زمان: ۱۵:۳۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۴

نیروهای منافقین در صدد اصلاح گلوله های خمپاره تجمعات نیروهای اسلام در ساختمان های کنار جاده هستند.

زمان: ۱۵:۴۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۵

بر اساس اطلاعات دریافتی از منافقین، دشمنان منافقین در تلاش برای تسریع در اقدامات خود هستند تا مواضع مستحکمی برای استقرار در شب پیدا کنند.

زمان: ۱۵:۵۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۶

دشمن منافق اعلام می کند که نیروهای اسلام از سمت قله و جنگل از جاده کرمانشاه به سمت قله حرکت می کنند. آنها دشمن خود را از دست داده اند و او اعلام می کند که نیروهای اسلام به سرعت در حال پیشروی هستند و نیروهای منافق مهمات ندارند.

زمان: ۱۶:۰۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۷

نیروهای منافق که با پیشرفت اسلام می جنگند اعلام می کنند که سلاح سنگین و فقط مقداری مهمات در اختیار ندارند و از نیروهای پشت سر خود می خواهند که به سمت نیروهای اسلام خمپاره شلیک کنند.

زمان: ۱۶:۲۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۸

فرمانده درگیر در نیروهای منافقین به فرمانده ارشد خود می گوید که نیروهای اسلام حدود ۷۰ نفر هستند و نمی توانیم با آنها برخورد کنیم و دستور می دهد تا شب زیر درختان پنهان شوند.

زمان: ۱۶:۲۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۱۹

فرمانده درگیر با منافقین خواستار تیراندازی به نیروهای اسلام که به گفته وی پشت راهرو هستند، اعلام کرد که مجروح منافق را برای تخلیه نزد ما می آورند.

زمان: ۱۷:۲۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۱

یکی از سرکردگان منافقین طی تماسی با توپخانه خواستار شلیک به محل زیر شد: یک یال روبروی شما و دو تاقچه در سمت چپ یال وجود دارد.

زمان: ۱۸:۲۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۲

بر اساس اطلاعات دریافتی مبادله گروهک های منافقین و آوردن مهمات و تجهیزات توسط فردی به نام مصطفی برای منافقین در حال انجام است. نظریه: احتمالاً نیروی کمکی جدیدی با تجهیزاتی برای تعویض و تعمیر تبعیدیان در راه بوده است (همچنین برادران نزدیک جاده کنار منبع آب یعنی اصفهان مورد حمله خمپاره‌های تبعیدی از پشت بلندی قرار گرفته‌اند. تپه ها – به فرمانده اردوگاه اطلاع دهید.

زمان: ۱۸:۴۸ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۳

دشمن منافق فقط به خمپاره های از راه دور متکی است و معلوم است که با کمبود شدید مهمات و تدارکات مواجه است و بر اثر فشار نیروهای اسلام به ارتفاعات رسیده است. تئوری: انشاءالله… حمله همه جانبه با آتش آماده می تواند بافت آنها را پاره کند.

زمان: ۱۹:۰۸ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۴

دشمن منافق در پاسخ به شلیک خمپاره نزدیک دکل برق سمت راست جاده، وقتی به سمت غرب می ایستید، معتقد است که شلیک خمپاره سمت چپ جاده باعث فرار نیروهای مسلمان شده است.

زمان: ۱۹:۰۸ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۵

دشمن منافق اعلام کرده که برای مهمانی امشب به مقداری غذا نیاز دارد. نظریه: ممکن است دشمن منافق در صورت موجود بودن مهمات قصد حرکت داشته باشد.

زمان: ۱۹:۳۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۶

فرمانده اصلی منافقین به مردم بالای قله اعلام کرد که نیروهای کمکی می خواهند خود را به ساسان برسانند و اعلام کردند که بالای قله باید تا رسیدن نیروهای کمکی مقاومت و آتش بزنند. در همین حال خمپاره های منافقین می خواهند به یال دوم تاقچه سمت چپ شلیک کنند.

زمان: ۲۰:۲۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۷

سرکرده منافقین اعلام کرد که در جاده کمین گذاشته اند و می خواهند به خودروهای نیروهای اسلام که از آنجا نزدیک می شدند کمین کنند.

زمان: ۲۰:۱۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۲۸

بر اساس گزارش دریافتی، منافقین اعلام کردند که گروهی از منافقین می خواهند در هویت فرزندان حسینعلی حرکت کنند و او گفت اگر شب شود ما اینجا هستیم. خسرو اعلام کرد که نیروهای اسلام صحنه را ترک خواهند کرد. خودرو از کنار جاده و به سمت منافقین تیراندازی کرد و منافقین درخواست تیراندازی کردند.

ساعت: ۲۰:۵۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷. تاریخ: ۳۱

بر اساس گزارش دریافتی، یکی از منافقین به هویت مصطفی میزان مهمات ارسالی خود به گرینیف را کافی اعلام کرد و اعلام کرد که برای سایر کودکان منتظر ارسال می شود تا جاده باختران به اسلام آباد ارسال شود. شهر. زیر آتش باشد

زمان: ۲۱:۰۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۲

بر اساس گزارش دریافتی، منافقین اعلام کردند که در جاده کمین کرده اند و نیروهای کمکی خواهند گرفت.

زمان: ۲۱:۰۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۳

معصومه به کریم می گوید ما سه نفر را بالا می گذاریم و بقیه سمت راست جاده هستند، کریم گفت شما ۳۰ نفر هستید، چطور جا می شوید.

زمان: ۲۲:۰۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۴

به کریم مقام معظم رهبری نیروهای جدیدی را که به محل قبلی شما رسیده اند می فرستیم و با شما به جایی که نیروهای اسلام با ماشین می آیند کار خواهیم کرد.

زمان: ۲۲:۱۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۵

کریم: به معصومه و تران همگی برای مقام فرماندهی کل قوا آماده باشید.

زمان: ۲۳:۰۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۶

دشمن منافق یک ساعت و نیم در رادیو سکوت کرد و هیچ پیامی جز تماس گهگاهی با یکدیگر دریافت نکرد.

40 گفتگوی رادیویی درباره نابودی منافقین
بخشی از رادیوهای منافقین

زمان: ۲۳:۰۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۷

گروهی از منافقین اعلام کردند که از نظر آب به قدری در مضیقه هستند که هر نفر فقط یک لیوان آب می گیرد و درخواست آب می کند.

زمان: ۲۳:۳۵ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۸

گروهی از منافقین به رهبری عباس (که قبلا در یکی از ارتفاعات مسلط بر میدان مستقر بودند) خواستار شلیک خمپاره به قله شدند و عاجزانه از مافوق خود خواستار مهمات شدند. علاوه بر این، عباس به فرمانده کل خود (ساسان) دستور می دهد که خیلی سریع به سمت چپ یال دوم ضربه بزند و موضوع را بسیار بحرانی عنوان می کند.

زمان: ۲۳:۴۲ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۳۹

دشمن منافق از صادق خواست که هر چه سریعتر به قله برسد زیرا به آن نیاز مبرم داشت. در همان زمان دشمن اعلام می کند که در اطراف خود شعار می شنوند.

زمان: ۲۴:۰۰ تاریخ: ۵/۵/۶۷ تاریخ: ۴۰

دشمن منافق اعلام می کند که نیروهای اسلام الله اکبر گویان از سمت چپ با آرپی جی و اسلحه کلاش به بالای قله می آیند و نیروهای مستقر در جایی که فرمانده ندارند فرود می آیند و این عدم هماهنگی. برای منافقین بسیار دردناک است، به همین دلیل از فرمانده نیروهای تحتانی خواست هرچه سریعتر آنها را به عهده بگیرد.

انتهای نامه