4 نکته که دوست دارم قبل از بارداری بدانم1. DHA ، یک اسید چرب مورد نیاز برای رشد مغز ، در اکثر مکمل های قبل از تولد گنجانده نشده است.

در همان زمان که من و شوهرم شروع به تلاش برای باردار شدن کردیم ، فروشگاه غذای بهداشتی محلی برای همیشه بسته شد و فروش زیادی داشت. من 4 مکمل قبل از تولد با مارک های مختلف ذخیره کرده ام. من از مادران دیگر شنیده ام که برخی از زایمان های قبل از تولد حالت تهوع را تشدید می کنند ، بنابراین می خواستم چند گزینه را امتحان کنم. اولین دهان قبل از تولد (یکی در روز) حاوی DHA بود. در هفته دوم مصرف بطری بعدی متوجه شدم که Simple Truth Prenatal اینطور نیست. من به بطری سومم ، Garden of Life Prenatal ، نگاه کردم و همچنین DHA نداشت.

چرا ؟! زنان باردار روزانه حداقل 200 میلی گرم DHA برای رشد مغز و چشم نوزاد نیاز دارند. شما می توانید DHA را از ماهی های روغنی دریافت کنید ، اما من می دانم که در سه ماهه اول هفته 8-12 اونس توصیه شده ماهی آزاد را در هفته نخوردم. تصور گوشت و ماهی باعث شد که من استفراغ کنم.

سریع ترین و پیچیده ترین رشد مغز طی سه ماهه سوم در دو سال اول پس از تولد اتفاق می افتد ، بنابراین مکمل DHA بنابراین مهم در این زمان

EPA (یکی دیگر از اسیدهای چرب) و DHA نه تنها از نوزاد بلکه از مادر نیز پشتیبانی می کند. نشان داده شده است که مکمل حاوی این اسیدهای چرب ضروری به زایمان سالم و نتیجه زایمان کمک می کند و خلق و خو و رفاه را پس از زایمان حفظ می کند.

به گفته انجمن بارداری آمریکا ، “اکثر زنان آمریکایی کمبود EPA و به ویژه DHA را که در دوران بارداری رخ می دهد ، تجربه می کنند و در دوران بارداری کاهش می یابد زیرا جفت DHA را از بافت مادر به جنین می رساند. خستگی تا 9-12 ماه پس از زایمان ادامه می یابد و همانطور که می توانید تصور کنید ، در حاملگی های چندقلو بدتر می شود.

کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری سطح DHA بالاتری داشتند ، رشد زودرس رشد بینایی و شناختی و عملکرد ایمنی سالم تری را نشان دادند.

با نگاهی به گذشته ، ساده لوحانه فرض کردم که مکمل قبل از زایمان شامل همه چیزهایی است که من و نوزاد در حال رشد نیاز داریم.

من اکنون 480 میلی گرم DHA (Nordic Naturals ، توصیه شده توسط انجمن بارداری آمریکا) هر روز علاوه بر دوران بارداری خود مصرف می کنم. من می خواهم همه چیز را در یک قرص دریافت کنم ، اما از آنجا که روغن ماهی یک مکمل شماتیک است ، من روی مارکی که توسط شخص ثالثی مانند Nordic آزمایش شده است تمرکز می کنم.

2. شما ممکن است در سه ماهه اول بسیار گرسنه باشید.

همه فیلم ها و مقالات نشان می دهد که زنان در سه ماهه اول بارداری با ترشی ، نان تست و تکه های یخ زندگی می کنند. شنیده اید که برخی از زنان حتی در سه ماهه اول وزن خود را کاهش می دهند. من نبودم. اشتباه نکنید ، من همه حالت تهوع داشتم ، اما تنها چیزی که کاهش یافت غذای سالم بود.

شور؟ یک بوریتو کامل به من بدهید حالت تهوع تقریباً هر 2 ساعت شروع می شد و من هم شروع کردم لازم است غذا ، آمار من ساندویچ صبحانه با نخود ، رولت تخم مرغ ، پنیر کبابی و ماکارونی و پنیر (هیچ کدام از غذاهای معمولی من) می خواستم.

من نگران این موضوع بودم زیرا تمام عقل پزشکی رایج می گوید که شما واقعاً در سه ماهه اول به کالری اضافی احتیاج ندارید و همچنین نیازی به افزایش وزن ندارید.

خوب ، من با BS تماس می گیرم. یک اندام کاملاً جدید (جفت) در بدن من در حال رشد است ، بنابراین چگونه در جهان نیازی به خوردن بیشتر برای حفظ آن ندارم؟ من دائماً به مردم آموزش می دهم که به بدن خود گوش دهند و بدن من به من گفت EAT.

من در سه ماهه اول وزن خود را افزایش دادم ، اما افزایش وزن در دوره دوم کاهش یافت (میزان گرسنگی نیز کاهش یافت) و من را به حالت عادی بازگرداند. با این حال ، من شروع به زیر سوال بردن همه توصیه های رسمی در مورد برنامه کالری و افزایش وزن می کنم.

من 100٪ مطمئن هستم که تغذیه تنها اندازه ای نیست که با هر علمی مطابقت دارد ، بنابراین باید در مورد بارداری صادق باشد. اجازه دهید بدن شما شما را کنترل کند ، نه برنامه.

3-برنامه ای برای انجام هیچ کار دیگری به جز زنده ماندن برای 8-12 هفته نداشته باشید.

وعده های غذایی خود را برنامه ریزی نکنید و فکر نکنید که سالم غذا می خورید. پروژه ها یا اجراهای اضافی را به عهده نگیرید. فکر نکنید تمرینات منظم خود را ادامه خواهید داد. نه ، دیگر نمی توانید کشش انجام دهید.

شما فقط می خواهید بخوابید. هوس شگفت انگیزی برای غذاهایی که حتی دوست ندارید و بیزاری کامل از اکثر غذاهای سالم خواهید داشت. نگران نباش تموم شد من خوش شانس بودم که مجبور شدم این مدت طولانی با این علائم کنار بیایم.

4. همه چیز خوب است

آیا در گوگل علائم اضطراری دارید؟ طبیعی.

صبح هنگام بیدار شدن از ناحیه ساق پا درد می کند؟ طبیعی.

آیا استعدادی شبیه به یک ابرقهرمان دارید؟ مانند فردی که یک چهارم گاز پمپاژ می کند ، یا شوهران شما خوشبوکننده ، حتی اگر در اتاق دیگری باشد؟ طبیعی.

2 هفته پیاپی اسهال؟ طبیعی. سرگیجه؟ طبیعی. تخلیه؟ این هم طبیعی است. گرفتگی های غیرقابل کنترل گوساله اسب جذاب ، خارش در کف دست ، بی خوابی ، تپش قلب و بزرگ شدن پاهایتان؟ همه چیز خوب است.

لطفاً در مورد همه این موارد از پزشک خود بپرسید ، اما به احتمال زیاد مطمئن خواهید بود که همه این چیزهای عجیب و غریب که مطمئن هستید اشتباه بوده اند ، تنها بخشی از بارداری شما هستند.

و به هر حال ، شما نیاز به خرید شورت جدید دارید. همه زنانی که به من می گفتند لباس بارداری نخرید دروغ می گفتند.

درباره نویسنده: مگان (ور) پوچکاج متخصص تغذیه در اورلاندو فلوریدا است. او صاحب یک عمل خصوصی آگاهی از تغذیه است ، جایی که به کارآفرینان دیگر می آموزد که چگونه از طریق تغذیه بهره وری و کارآیی خود را به حداکثر برسانند. او نویسنده کتاب زندگی بهینه: راهنمای تغذیه برای کارآفرینان است.

پیوندها:

  1. کمبود اسید چرب امگا 3 در نوزادان قبل از تولد از طریق آزمایش تصادفی مکمل DHA مادر در دوران بارداری
  2. محتوای DHA در شیر مادر عملکرد شناختی را در نمونه ای از 28 کشور پیش بینی می کند

دیدگاهتان را بنویسید