4 مرحله برای جلوگیری از پرخوری


آیا سعی می کنید پرخوری را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و سهولت بیشتری در خوردن تجربه کنید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما در تلاش هستند تا به محض پیوستن به جامعه “مراقبت از غذا خوردن” پرخوری خود را متوقف کنند. اغلب آنها با سردرگمی ، سرخوردگی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و همچنین نمی خواهیم هیچ کس در جامعه ما چنین احساسی داشته باشد.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

وقتی متوجه شدید که چرا پرخوری می کنید ، می توانید از این مراحل برای شکستن چرخه و ایجاد تعادل بیشتر با غذا استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در تمام طول روز ، هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها به همراه مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما کار می کنند تا به ما بگویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. اگر به این سیگنال ها گوش دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری شدید اجتناب کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، ما می توانیم در موقعیت های مختلفی قرار بگیریم که به ما اجازه نمی دهد به راحتی به این نشانه ها گوش دهیم. شاید شما در حال رژیم گرفتن هستید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به صورت دوره ای گرسنگی می کشید و با وجود احساس گرسنگی صبحگاهی ، خودتان را مجبور کنید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید ، اما به دلیل بار زیاد استرس داشته باشید و بنابراین در طول استراحت ناهار به کار خود ادامه دهید تا به جلو حرکت کنید.

آیا به نظر شما یکی از این سناریوها آشنا است؟

با این کار ، ما اغلب خود را به احساس گرسنگی شدید می رسانیم. سرانجام ، ما به نقطه شکست “گرسنه” خود رسیدیم و در نهایت غذا خوردیم. برای اینکه ما بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید سیگنال های گرسنگی ما از کنترل خارج شوند ، بنابراین خوردن سیری گذشته بسیار راحت تر است.

اغلب اوقات یک قسمت از پرخوری شروع می شود.

اگر به طور مرتب به علائم گرسنگی و سیری گوش دهیم ، می توانیم قسمت های مورد نیاز خود را بخوریم ، که از عود مجدد یا سوء تغذیه در طول زمان جلوگیری می کند.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما جهان را متفاوت می کند.

تغذیه دقیق عملی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ رابطه سالم با غذا ، به عادات غذایی خود توجه بیشتری داشته باشید.

وقتی با دقت غذا می خوریم ، حضور داریم ، می دانیم و در فرآیند غذا خوردن شرکت می کنیم.

برعکس ، وقتی بی دلیل غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بی خبریم و از روند غذا خوردن جدا می شویم.

گاهی اوقات خوردن بی فکر با پرخوری همراه است. مطالعات نشان داده است که در صورت عدم مراقبت ، احتمال بروز اختلالات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

برای شروع با یک وعده غذایی آگاهانه که به شما کمک می کند غذا نخورید ، با این واقعیت شروع کنید که همه حواس پرتی ها را از بین می برید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، هنگام تلفن ، یا حتی هنگام خواندن کتاب ، ساده غذا خوردن این کار آگاهی شما را بالا می برد و گوش دادن به نشانه های گرسنگی و سیری (همانطور که در بالا توضیح دادیم) حتی ساده تر می شود.

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال در مورد اخلاق تخصیص غذا چیزی شنیده اید؟

اگرچه این نام برای شما جدید است ، اما من احساس می کنم که شما قبلاً این مفهوم را درک کرده اید.

تصاحب غذا از نظر اخلاقی عبارت است از تشخیص غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط. کسانی که اخلاق غذایی را رعایت می کنند اغلب معتقدند که هنگام خوردن غذاهای “خوب” بنابراین خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی آنها غذاهایی می خورند که “بد” تلقی می شوند ، بد می شوند و باید احساس شرم کنند.

آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد این چرخه اخلاق غذایی می شویم ، متداول ترین گام بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه و منظور من همیشه محصولاتی است که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم. و چون اخلاق بازی می کند ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که بد پیدا کردیم بسیار جذاب تر به نظر می رسند – مانند یک کودک کوچک که به او می گویند نمی توانند آب نبات در پیشخوان داشته باشند! این طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی سرانجام آن غذاهای شرم آور “بد” را دریافت می کنیم ، به احتمال زیاد از یک دوره پرخوری جان سالم به در می بریم و بسیار فراتر از علائم سیری خود غذا می خوریم. ما خیلی زیاد می خوریم ، تقریباً بدون احساس آن ، زیرا کاملاً بی فکر است ، و سپس احساس استرس ، شرم ، گناه و ناامیدی می کنیم.

جواب؟ دیگر هرگز غذای “بد” نگویید و به “خوب” برگردید فقطبه این چرخه ای از محدودیت ها و محدودیت ها است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذای خوب ، بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم با آرامش ، خونسردی و جمع آوری آنچه را که می خواهیم انتخاب کنیم.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین به شما توصیه کردم فقط به گرسنگی و سیری شخصی گوش دهید ، خوب غذا بخورید و روحیه را از غذا حذف کنید.

ممکن است با خود فکر کنید ، “خوب ، اریکا ، زیرا من باید به اهداف سلامتی و رفاه خود برسم اگر فقط هر چیزی را که می خواهم بخورم؟” ، در اینجا تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما رژیم غذایی متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت خوردن تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از آن است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، بدون اجازه تنقلات و محدودیت های چرخه در نتیجه محرومیت یا احساس گناه.

شما می توانید برای سلامتی جسمانی و همچنین برای تفریح ​​غذا بخورید. این یک الگوی غذایی ثابت و ثابت ایجاد می کند که به شما احساس عالی می دهد.

برای کنار گذاشتن پرخوری چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً به همین دلیل است که ما در تغذیه توجهی خود به مردم آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهند. ما مراحل بهبودی شما را با غذا طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که امکان توسعه ، ثبات و پشتیبانی را فراهم کند.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا نحوه انجام این کار و چگونگی ایجاد تعادل بین انتخاب غذا برای رهایی از هوس غذا و رژیم غذایی ، حفظ وزن متعادل و ایجاد رابطه مثبت با غذا و بدن خود را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید