۳۰۰ شهرک گلخانه ای در کشور وجود داردایسنا/ لرستان یکی از اعضای هیئت مدیره شهرک های گلخانه ای گفت: ۳۰۰ شهرک گلخانه ای در کشور وجود دارد.

فرزاد زلقی در مراسم افتتاحیه شهرک گلخانه ای شهید بروجردی که امروز برگزار شد، گفت: از سال ۹۲ طبق قانون ۴۰ هزار هکتار در قالب ۳۰۰ گلخانه، صیادی و پرورش دام ساخته شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان حدود ۱۰ هزار هکتار تخصیص و تعیین شده است، بیان کرد: مابقی در حال مطالعه و کارهای زیربنایی برای آن در حال انجام است.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی شهرک گلخانه ای کشور خاطرنشان کرد: بنا داریم تا پایان چهار سال این ۴۰ هزار هکتار را به بهره برداری برسانیم.

زلقی با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت ها در گلخانه ها دارد، افزود: تکون در سفرهای منطقه ای رئیس جمهور برای رونق بیشتر گلخانه ای ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب کرد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود آب، کشت گلخانه ای مورد توجه قرار گرفته است، افزود: لرستان نسبت به سایر استان ها شهرک های گلخانه ای خوبی دارد و باید سرمایه گذاری در این بخش توسعه یابد.

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت شهرک های گلخانه ای کشور ادامه داد: در هر هکتار گلخانه برای ۱۲ نفر اشتغالزایی می شود که با توجه به معضل بیکاری سرمایه گذاری در این حوزه ضروری است.

زلقی گفت: ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری اولیه و زیرساختی برای ساخت شهرک های گلخانه ای شهید بروجردی و ۲.۵ میلیارد تومان برای حفر چاه اختصاص یافت.

انتهای پیام