۳ آتش سوزی در تالاب انزلی/ عدم دسترسی به تالابایسنا/ گیلان دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی با اشاره به وقوع سه مورد آتش سوزی در باتلاق انزلی در سال جاری گفت: به دلیل وقوع این تعداد آتش سوزی از هرگونه تصرف در تالاب جلوگیری شد و اجازه دسترسی به تالاب را ندادیم. کف تالاب.”

اکبر سبحانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این آتش افروزی در باتلاق انزلی گفت: به دلیل وقوع این تعداد آتش سوزی از هرگونه تصرف در کف تالاب جلوگیری شد و اجازه دسترسی به کسی را ندادیم. زمین خیس

وی با تاکید بر اینکه تصرفات و تخلفات در بیت المال خط قرمز قوه قضائیه است، افزود: از اقدامات غیرقانونی متخلفانی که عمدا به دریاچه و بیت المال دست درازی می کنند جلوگیری می کنیم.

سبحانی بیان کرد: عواملی که قصد رسیدن به تالاب ها را داشتند شناسایی و از آنها شکایت کردیم و در یک محاکمه عادلانه با در نظر گرفتن اصل بی طرفی، اقدامات این افراد مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از صدور حکم، متخلفان. به دادگاه ارسال و در اجرای احکام کیفری به اتهام آتش زدن و آلودگی محیط زیست محکوم و اعدام شدند.

دادستان عمومی و انقلاب انزلی با تاکید بر اینکه تخریب بناهای غیرمجاز در نهر تالاب ادامه دارد گفت: اخیرا دو پرونده برای تخریب بنا و اموال غیرمجاز و رفع تصرف عدوانی بخشی از تالاب و بستر تشکیل شده است.

وی گفت: قوانین مربوط به تالاب ها نیاز به بازنگری و اصلاح دارد، توزیع عادلانه آب باعث پاسخگویی آب های سرزمینی شده و این حوزه نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش ایسنا، مساحت تقریبی تالاب انزلی بر اساس کنوانسیون رامسر ۱۹ هزار هکتار است. در واقع آب های سرزمینی فضای بیشتری را بستر تالاب می دانند و باید حقوق مکتسبه افراد رعایت شود.

انتهای پیام