۲۴۷ نفر جان باختند در نوروز ۱۴۰۱ تصادف / افزایش ۳۸ درصدی ترافیک جاده ایمعاون پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از کشته شدن ۲۴۷ نفر در حوادث رانندگی از زمان اجرای طرح نوروزی توسط پلیس خبر داد.

سردار سید تیمور حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران؛ پلیس در تحلیلی از تصادفات و حوادث ترافیکی در ششمین روز اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: متاسفانه از اجرای طرح نوروزی در ۲۶ اسفند تا بامداد امروز ۱۱ فروردین ۱۸۷ تصادف فوتی رخ داد. در کشور منجر به مرگ ۲۴۷ نفر شد. از این تعداد ۳۳ نفر در شهرها و ۲۱۴ نفر در جاده ها جان خود را از دست دادند.

وی بیشترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو، سرعت، ناتوانی در کنترل وسایل نقلیه و سبقت غیرمجاز عنوان کرد و گفت: از رانندگان می خواهم هشدارها و توصیه های پلیس را جدی گرفته و با احتیاط کافی رانندگی کنند. خستگی، خواب آلودگی و عدم تمرکز حین رانندگی می تواند منجر به حوادث جبران ناپذیری شود.

حسینی به رانندگان توصیه کرد: در این ایام با احساس مسئولیت بیشتری در جاده ها رانندگی کنند و از هرگونه رانندگی عجولانه که بیشترین تصادفات را در روزهای اخیر به وجود آورده است، خودداری کنند. همچنین در سفرهای طولانی به ازای هر دو ساعت رانندگی، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه توقف و استراحت کنید.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور درباره زمان وقوع اکثر تصادفات نیز گفت: ۲۵ درصد تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۲۳ درصد تصادفات نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ رخ داده است، یعنی می توان آنها را تصادف کرد. . وی گفت: ساعت ۱۲ تا ۲۰ حدود نیمی از زمان است که یکی از حوادث نوروزی است.

حسینی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۱ میانگین تردد بین استانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش داشته است.

بارش برف و برف در جاده های استان های شمال غرب کشور

وی همچنین با اشاره به نارنجی بودن هشدار سازمان هواشناسی برای امروز، گفت: بارش برف و برف در جاده های استان های شمال غرب کشور، بارش باران در استان های گیلان و مازندران و تداوم ناپایداری جوی. در بیشتر استان ها تا روز سه شنبه پیش بینی می شود. تعطیلات آخر هفته. بنابراین لازم است رانندگان تجهیزات زمستانی داشته باشند و برای تداخل احتمالی جوی آمادگی لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر