۲۰ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سیستان و بلوچستان افتتاح شدایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ۲۰ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

ادهم کرد زبیلی افزود: زمین های مینی فوتبال با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استانداری و فرمانداری و دستگاه قضایی و دهیاری ها به زمین چمن مصنوعی تجهیز شد.

وی گفت: اعتبار هزینه شده برای ساخت و تجهیز هر زمین چمن مصنوعی حدود یک میلیارد تومان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استانداری تامین شد.

کردی بیان کرد: با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در استان سعی شده این طرح های ورزشی در مناطق روستایی و دورافتاده راه اندازی شود تا مردم این مناطق نیز از این غذاهای لذیذ استفاده کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استانداری گفت: روستای حیدر شهرستان راسک، روستای لوکدان شهرستان میرجاوه، روستای آیت از توابع شهرستان تفتان، روستای تقزی شهرستان نیمروز، روستای دیسیک و نیامکند شهرستان نیکشهر، روستای دهی شهرستان مهرستان، روستای بزپیران شهرستان بمپور روستای حمید آباد شهرستان کنارک. ، روستای کهن ملا و اسلام آباد، شهر سیب سوران، روستای ایکان دشت، شهرستان سراوان، روستای گورتک، شهر راسک، روستاهای شیرآباد و اوگینگ، شهر لاشار، روستای گوری، شهر زک، روستای حاجی باران، دولت آباد کورن و دهکده المپیک، شهر زاهدان و روستای دروازه داغ شهرستان دشتیاری دارای ۲۰ مکان مینی زمین فوتبال می باشد.

کرد با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۳۰۰ زمین چمن مصنوعی در استان وجود دارد، افزود: تا پایان سال بیش از ۱۰۰ زمین کوچک فوتبال از چمن مصنوعی در روستاهای سیستان و بلوچستان با مشارکت استان احداث می شود. . بنیاد حساب و اداره کل ورزش و جوانان استانداری ساخته می شود.

وی گفت: پروژه کشتی های زابل و ورزشگاه چابهار نیز با ظرفیت ۲۰۰۰ صندلی به زودی به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام