۱۹ تیرانداز، ۴ مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس


تیم ملی تیراندازی ایران با ۱۹ ورزشکار راهی مسابقات جهانی مصر شد که با کسب سهمیه المپیک پاریس، یک نقره و سه برنز را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، رقابت های تیراندازی قهرمانی جهان از ۲۹ مهر تا ۱۲ آبان ماه به میزبانی قاهره مصر برگزار شد. تیم ملی تیراندازی ایران با تیراندازان خردسال و بزرگسال در این مسابقات شرکت کرد و سهم کاروان ایران در این مسابقات یک سهم المپیک، یک مدال نقره و سه مدال برنز بود.

او ۱۹ تیرانداز فرستاد و در رده بزرگسالان تنها ۳ مدال گرفت

فدراسیون تیراندازی ۱۳ تیرانداز بزرگسال و ۶ تیرانداز جوان را به این مسابقات اعزام کرد که حاصل این نفرات تنها یک نقره و دو برنز در دسته تپانچه تیمی و مختلط بود که سهمیه المپیک در آن ها توزیع نشد. تیم تپانچه مختلط و تپانچه بانوان و آقایان در این مسابقات مدال آور شدند. شایان ذکر است که تیم ایران در ماه های فرد هیچ مدالی کسب نکرد.

رستمیان در اولین دوره المپیک پاریس پیروز شد

19 تیرانداز، 4 مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس

هانیه رستمیان پرچمدار کاروان ایران در المپیک توکیو در روزهای پایانی این رقابت ها با تپانچه ۲۵ متر قهرمان المپیک پاریس شد. او اولین ورزشکار ایرانی است که توانسته سهمیه المپیک ۲۰۲۴ را کسب کند، این دومین بار است که ایران در مسابقات جهانی در رشته تیراندازی سهمیه المپیک کسب می کند. قبل از ماه مه گذشته، لاگا جام بزرگ مسابقات جهانی مونیخ در رویداد ونیز را به دست آورده بود و سهمیه المپیک لندن را به دست آورده بود.

تنها مدال انفرادی مسابقات جهانی صدیقیان

19 تیرانداز، 4 مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس

آرمینا صادقیان جوان‌ترین بازیکن تیم ملی ایران در المپیک توکیو بود، اما در قالب تیم جوانان به این مسابقات اعزام شد. وی در مسابقات جهانی تنها مدال بخش انفرادی کاروان ایران را در تفنگ سه سایت کسب کرد. صادقیان پیش از این چندین مدال آسیایی و جهانی در رده جوانان کسب کرده است. کارنامه او در رده جوانان بهتر از سه دوره در ونیز و در باد در سطح سایر نمایندگان ایران در رده بزرگسالان بود.

نتیجه غیرمنتظره فروغی در تپانچه بادی

19 تیرانداز، 4 مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس

تیراندازی ایران در المپیک توکیو با مدال طلای تپانچه بادی جواد فروغی به جمع فدراسیون های المپیکی پیوست و انتظارات برای این رشته بالا رفت و جواد فروغی بالا رفت. شاید فاروجی یکی از امیدهای مصر برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی بود، اما در تپانچه بادی پس از سجاد برحسینی که دهم شد، در جایگاه سی و سوم قرار گرفت. البته فروغی با تپانچه ۲۵ متری که به دلیل کمبود تجهیزات آموزشی در دسترس نیست توانست مقام یازدهم و با تپانچه ۵۰ متری نهم را از آن خود کند.

عملکرد خوبی دارد اما هیچ سهمی در تفنگ بادی ندارد

در تفنگ بادی مردان امیر محمد نکونام که شانس دیگری برای کسب سهمیه المپیک داشت به فینال راه یافت اما نتوانست مدال و سهمیه المپیک را کسب کند. نکونام در این ماده رکورد خود را بهبود بخشید و در نهایت ششم شد.

ساینا تیموری در فیلم تفنگ بادی جوانان بازی کرد

19 تیرانداز، 4 مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس

ساینا تیموری که اولین حضور خود در مسابقات جهانی را تجربه می کرد در تفنگ بادی جوانان خوش درخشید و با کسب مقام ششم در مرحله مقدماتی به فینال راه یافت. البته او در فینال هشتم شد و نتوانست به مدال برسد.

اجرای ضعیف ستاره خیمتی و خدایش احمدی و مهیار صدقا

19 تیرانداز، 4 مدال و یک سهمیه در المپیک پاریس

نجم خمتی در این مسابقات با تفنگ بادی تیراندازی کرد اما با کمترین رکورد در بین سایر نمایندگان ایران در جایگاه پنجاه و هشتم قرار گرفت. او همچنین در مرحله مقدماتی اول برای تفنگ سه جایگاهی متوقف شد و به مرحله دوم مقدماتی راه پیدا نکرد. او پیش از این هرگز در المپیک توکیو با تفنگ بادی شلیک نکرده بود و ناامید شد. الهه احمدی در تفنگ سه حالته نیز رکورد خوبی را به نام خود ثبت کرد و در رده ۵۵ قرار گرفت.مهیار صداقت بازیکن تیم المپیک ایران سه برابر سایر ملی پوشان در رتبه پایین تری قرار گرفت.

انتهای پیام