۱۲ هزار میلیارد تومان معوقه به گندمکاران ظرف چند روز پرداخت شدمعاون اول رئیس جمهور از پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان معوقه به گندمکاران کشور طی چند روز آینده خبر داد.

و اسنا عصر امروز (سه شنبه) از ۲۰۰۰ پروژه وزارت جهاد کشاورزی با سرمایه گذاری ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای بخش خصوصی، دولتی و خوداتکایی در حوزه های آب، خاک، تولیدات دامی، باغبانی و کشاورزی خبر داد. اولی برای رئیس جمهور و به صورت تماس تصویری با برخی از استان ها.

در این مراسم که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، محمد مخبر با اشاره به محوریت و فهرست مقام معظم رهبری در زمینه تامین امنیت غذایی کشور گفت: امنیت غذایی که ارتباط تنگاتنگی با تلاش های وزارتخانه دارد. جهاد و کشاورزی.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به دیدار امروز هیئت دولت با مقام معظم رهبری و تاکید آن بر اقتصاد به ویژه امنیت غذایی و معیشت مردم، افزود: سابقه کشور و تجربه تقابل دو کشور. دشمنان و ملت ایران نشان داده اند که موضوع امنیت غذایی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که از دیرباز به عنوان ابزاری علیه مردم کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل دولت با جدیت و قاطعیت قدم بر می دارد. عزم توجه به این موضوع و افزایش موجودی کالاهای اساسی.
وی همچنین اداره کشور بدون نگاه به بیرون و ضرورت خنثی سازی تحریم ها را از دیگر موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: جهت گیری دولت باید به گونه ای باشد که دشمنان ملت نتوانند آسیبی به مردم وارد کنند. ایرانی. ملت با اقدامات مخرب خود در بخش های مختلف به ویژه در بخش مواد غذایی.
مخبر خاطرنشان کرد: در ابتدای کار دولت سیزدهم کاهش ذخایر کالایی یکی از دغدغه های جدی دولت و رئیس جمهور بود و این موضوع را داشت.
وی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی و تامین ارز برای کالاهای اساسی در ابتدای کار دولت سیزدهم با جدیت دنبال می شد، خطاب به مدیران وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: برای کالاهای مهم و ضروری دولت ضروری است. نیاز دارد. مردم از طریق ابزارهایی مانند کشاورزی قراردادی، خرید مطمئن و تخصیص یارانه اقدامات لازم را انجام داده اند.
معاون اول به مشکلات خشکسالی در دنیا اشاره کرد و تاکید کرد: دسترسی ایران به دریا و اقیانوس یک فرصت استثنایی است و در این راستا دولت پنج خط لازم را برای انتقال آب دریا به مرکز پیش بینی کرده است. کشور و نیازهای بخش صنعت. در گذشته آب شرب و صنعتی در شهرهای ساحلی ایران از مرکز کشور تامین می شد، اما در دولت سیزدهم به سمت انتقال آب از دریا به مرکز ایران حرکت می کنیم.
این مخبر درباره استفاده بهینه از آب و خاک نیز گفت: احیای کشاورزی دیم، آبخیزداری و آبخیزداری سه برنامه اساسی دولت برای رسیدگی به موضوع آب و خاک در کشور است.
وی افزود: تغییر الگوی کشاورزی نیز در کشور از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا به عنوان مثال از طریق روش های گلخانه ای می توان نیازهای کلان دام را تامین کرد.
مخبر با تاکید بر اینکه اقتصاد کشاورزی منجر به حضور مردم و سرمایه گذاران در این عرصه می شود، تاکید کرد: باید از مزارع داران کشور که در موضوع حذف ارز ترجیحی با دولت همکاری کردند قدردانی کرد.
وزیر جهاد کشاورزی نیز در این مراسم حمایت های معاون اول وزارت جهاد کشاورزی را ارزشمند دانست و اعلام کرد بر اساس برنامه این وزارتخانه، تولیدات کشاورزی تا پایان دولت سیزدهم به ۲۰ درصد می رسد. و گفت: اعلام نرخ تضمینی خرید گندم قبل از فصل کاشت و کشت قراردادی از اقدامات مهمی است که وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته انجام داده است.

انتهای پیام