۱۲ میلیون تومان خواب یک شب در چادرهای جام جهانی!


اقامت در چادرهای لوکس قطر برای مسافران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ شبی ۳۵۰ پوند (بیش از ۱۲ میلیون تومان) هزینه دارد.

به گزارش ایسنا، فیفا به تازگی از شهرک چادری در منطقه الخور قطر رونمایی کرده است که قصد دارد به عنوان بخشی از تجربه دهکده هواداران در این مسابقات میزبان هواداران جام جهانی فوتبال در قطر باشد.

با توجه به ظرفیت محدود هتل ها و اقامتگاه ها در قطر که از ماه نوامبر میزبان جام جهانی فوتبال است، استفاده از چادرهای بادیه نشین شاید ارزان ترین نوع اقامت برای هر هواداری باشد که می خواهد رقابت تیم کشورش را از نزدیک تماشا کند. هزینه اقامت در چادرهای معمولی و ساده قبلاً بیش از ۲۰۰ دلار اعلام شده است، اما چادرهای لوکس به عنوان یک تجربه خاص که بیش از اقامت در چادرهای مسافرتی است و کمتر از یک هتل ۵ ستاره نیست، ویژه محسوب می شود. هواداران فوتبال اگر بخواهند در این چادرها بمانند، شبی ۳۵۰ پوند (به نرخ پوند روزانه بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان) هزینه دارد.

عمر الجابر – رئیس محل اقامت سازمان کشوری که بر برنامه ریزی برای این رویداد یک ماهه نظارت دارد – حدود سه ماه پیش گفت که آنها قصد دارند هزار چادر بادیه نشین برای هواداران فوتبال جام جهانی برپا کنند، البته حدود ۲۰ نفر. درصد از این سازه ها دارای چادرهای لوکس با امکانات رفاهی بیشتر خواهد بود که برای طرفدارانی که بودجه خواب تنگی ندارند و مشتاق ماندن و تجربه زندگی در بیابان هستند، طراحی شده است.

12 میلیون تومان برای یک شب خوابیدن در چادرهای جام جهانی!
نمایی از داخل چادرهای آماده شده برای فوتبالدوستان و مسافران جام جهانی قطر

12 میلیون تومان برای یک شب خوابیدن در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی قطر

این چادرهای لوکس دارای تهویه مطبوع، اینترنت وای فای، حمام، سرویس بهداشتی و قهوه ساز و چای ساز هستند. فیفا امیدوار است که هواداران فوتبال از سراسر جهان را با تجربه فرهنگی قطر آشنا کند و اقامت در این چادرها را یک اتفاق خاص توصیف کند.

چادرهای اقامتی در جام جهانی اگرچه به سبک چادرهای سنتی قطری طراحی شده اند، اما مبله و مجهز به امکانات مدرن هستند.

12 میلیون تومان برای یک شب خوابیدن در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی

شهر چادری در الخور یکی از شهرهای میزبان رقابت های تیم های جام جهانی فوتبال شامل انگلیس و ایالات متحده آمریکا در گروه B در ۲۵ نوامبر و همچنین یکی از بازی های نیمه نهایی در ۱۴ دسامبر است. ۴۰ دقیقه با پایتخت قطر، دوحه فاصله دارد. یک گردنبند.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در ۸ ورزشگاه قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ نوامبر تا ۲۷ دسامبر ۱۴۰۱) برگزار می شود. این کشور امیدوار است که ۱.۲ میلیون بازدید کننده، نزدیک به نیمی از جمعیت کشور، برای شرکت در این مسابقات وارد قطر شوند.

قطر کمتر از ۳۰۰۰۰ اتاق هتل دارد و طبق برآوردی که در ماه ژوئن انجام شد، ۸۰ درصد این اتاق ها برای مهمانان فیفا است. فیفا همچنین از ساکنان محلی خواست تا ویلاها و آپارتمان های خود را برای هواداران در طول جام جهانی فراهم کنند. یک آپارتمان دو خوابه در حومه دوحه برای هر شب ۳۹۰ دلار هزینه دارد. همچنین، یک شب اقامت در سوئیت کشتی کروز ۱۶۵۰ دلار هزینه دارد.

انتهای پیام