۱۱ میلیارد جاعل تحویل قانون شدایسنا/ لرستان فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری جاعل اسناد و کشف ۱۱ میلیارد فقره کلاهبرداری در شهرستان خرم آباد خبر داد.

یحیی اللهی گفت: با اعلام شکایت به پلیس لرستان متوجه شد که پدرش چند سال پیش فوت کرده و برادرش با انعقاد قرارداد رسمی ارث پدرش را برای سود و منفعت مادی تصرف کرده است. وی با جدا شدن از یک ساختمان مسکونی، آن را به فرد مورد نظر تحویل داد و دیگری را فروخت و رسیدگی به موضوع را در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار داد.

وی افزود: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با اخذ مبایعه نامه و مستندات ادعایی از شاکی و انجام اقدامات کارشناسی، جعل و دستکاری مبایعه نامه را تایید کردند.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و پس از کسب مجوزهای لازم قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی گفت: متهم پس از ارجاع به پلیس آگاهی در تحقیقات مقدماتی به جرم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

اللهی گفت: با توجه به افزایش روش های کلاهبرداری باید در انجام معاملات نهایت احتیاط را به خرج دهند تا گرفتار مجرمان نشوند و برای اطمینان از صحت سند از مرجع صادرکننده استعلام کرده و صرفاً استناد نکنند. روی لوگوها و سربرگ ها هنگام انجام معاملات.

انتهای پیام