۱۰۸۰ میلیارد تومان اعتبار به سد دالکی پمپاژ می شود


ایسنا/ باوشار معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ۱۰۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سد دالکی تزریق می شود.

مهندس صولت مرتضوی سه شنبه ۲۹ شهریورماه در سفر نظارتی خود از سد دالکی دشتستان به استان بوشهر با اشاره به لزوم تحقق مصوبات پروازهای منطقه ای آیت الله رئیسی و رفع موانع احتمالی پروژه ها گفت: یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر که در دو بخش تامین اعتبار می شود.

وی با قدردانی از شرکت آب منطقه ای بوشهر برای تکمیل قسمت اول سفر ریاست جمهوری افزود: قسمت اول کنترل سیلاب های مخرب است که از طریق تکمیل فرازند انجام می شود. خوشبختانه اعتبارات این حوزه به اتمام رسیده و عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در قطعه دوم برای تکمیل سد مبلغ ۱۰۸۰ میلیارد تومان برآورد شد که از طرق مختلف از جمله منابع عمومی، اصل ۵۶ و تصفیه نفت تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر در این بازدید گفت: ۲ میلیون اصله نخل و بیش از ۴ هزار خانوار کشاورز در انتظار تکمیل این سد هستند.

علی محمدی خاطرنشان کرد: تکمیل سد دالکی پیش نیاز پایداری کار کشاورزی در بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دشستان است.

وی افزود: مهار سیلاب های معدود زمستانی و ادامه رهاسازی این آب در فصول گرم سال باعث ارتقای کمی و کیفی خرما در این منطقه و رونق اقتصاد کشاورزی محور دشستان می شود.

محمدی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی سد ۴۲ درصد است، گفت: با توجه به پیشرفت کافی پروژه و تکمیل شبکه آبیاری پایدار، امکان استفاده کشاورزان از این سد در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
سد دالکی با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون متر مکعب به عنوان بزرگترین سد آسفالتی کشور در دشتستان در حال ساخت است.

انتهای پیام