۱۰۰ خانه و مرکز بهداشتی درمانی تا سال آینده در کرمانشاه بازسازی و ساخته می شود.ایسنا/ کرمانشاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از بازسازی و ساخت ۱۰۰ خانه بهداشت و درمان در استان در سال جاری و سال آینده خبر داد.

قباد محمدی، امروز (۱۳ شهریور ماه) تجلیل از مردم شهرهای اسلام آباد غرب و دالاهو که با حضور رئیس کمیته بهداشت و درمان شورای اسلامی و معاون وزیر بهداشت برگزار شد. ، از شورای اسلامی به عنوان واسطه اصلی سیاست های حوزه. وی به بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: مجلس باید بداند که هر گونه نقصی در حوزه سلامت وجود دارد، قبل از اینکه آسیب آن به کادر بهداشتی و درمانی برسد، چرا که این مردم هستند که از آن رنج می برند.

وی افزود: از این رو توجه به مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت است و باید هر چه سریعتر برای رفع آنها چاره اندیشی شود.

محمدی گفت: یکی از این مشکلات عدم تخصیص بودجه ویژه برای خدمات درمانی در طول چهل روز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در این حوزه بودجه کلی برای توزیع در اختیار وزیر کشور قرار دارد و بخشی که به بهداشت و درمان اختصاص می یابد معمولا ناکافی است و نیاز به تخصیص بودجه برای حوزه بهداشت و درمان را مشخص کند.

محمدی بیان کرد: در حال حاضر استانی مانند کرمانشاه دارای مرزهای خسروالی است که زائران می توانند از آن عبور کنند و از سوی دیگر ۸۰ درصد زائرانی که به مرکز مهران مراجعه می کنند از جاده های استان نیز عبور می کنند و در این استان به آنها خدمات ارائه می شود. ، و اعتبار مورد نیاز در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

این مسئول حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید تجهیزات سرمایه ای را از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود: این تجهیزات در مراکز دولتی و با هزینه دولتی استفاده می شود.

محمدی تراز منفی بیمارستان ها را یکی دیگر از چالش های حوزه بهداشت و درمان برشمرد و افزود: در حال حاضر به دلیل اینکه تعرفه های دولتی با نرخ تورم همخوانی ندارد، تراز همه بیمارستان ها منفی شده است. دولت دو تا سه بار در این زمینه کمک کرده است و کمک هایی هم دارد، اما کافی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، وضع مالیات فارغ التحصیلی از پزشکان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی را یکی از مشکلات جامعه پزشکی عنوان کرد و افزود: اعضای هیأت علمی خواهان محاسبه مالیات در همان زمان ۱۰ هستند. ٪ مانند گذشته و نه با گام های تدریجی.

محمدی همچنین به کمبود فضای فیزیکی در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید ظرفیت جذب رشته های پزشکی و دندانپزشکی افزایش یابد و به دلیل کمبود فضای فیزیکی ، نگرانی وجود دارد. که کیفیت آموزش کاهش می یابد و در این راستا نیاز به تفکر اساسی برای افزایش ظرفیت دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی و بیمارستان های آموزشی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین به برخی از اقدامات سیزدهم دولت در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: یکی از مهم ترین اقدامات دولت تکمیل و توسعه خانه های بهداشت و خانه های بهداشت است.

وی افزود: با توجه به مصوبات خوبی که در سفر هیات دولت به استانداری دریافت کردیم، طی سال جاری و سال آینده بیش از ۱۰۰ خانه بهداشت و خانه بهداشت ساخته یا بازسازی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با قدردانی از نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به دعوت آقای دکتر عیادت شدند.

محمدی گفت: این نماینده در حوزه بهداشت و درمان، تحویل دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن به استان و همچنین پذیرش دانشجو در رشته هوش و اتاق عمل در دانشکده پرستاری اسلام آباد غرب تلاش زیادی کرد. پیگیری.

انتهای پیام