10 پاسخ به این س :ال: چرا اینطور غذا می خورید؟


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

نمای بالای میز ناهار خوری با غذا در مرکز و مردم برای پر کردن بشقاب ها دست دراز می کنند.

وقتی صحبت را یاد می گیریم ، ترجمه را نیز یاد می گیریم. »
~ اکتاویو پاس


سionsالات: عوارض جانبی پروتکل خود ایمنی Paleo

پروتکل خود ایمنی Paleo (AIP) می تواند سلامت شما را به طور قابل توجهی تغییر دهد ، به همین دلیل است که بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی این رژیم درمانی را امتحان می کنند. اما این بدان معنا نیست که آسان است و یکی از مشکلات نحوه واکنش دیگران است. دوستان ، خانواده ، همکاران ، حتی غریبه ها به احتمال زیاد متوجه می شوند که شما به طور ناگهانی متفاوت از همه اطرافیان غذا می خورید. شما از کیک تولد در دفتر یا در جشن خانوادگی خودداری می کنید. شما برای شام تعطیلات با غذای خود حاضر می شوید. هنگام غذا خوردن در بیرون از گارسون س questionsالات بیشتری می پرسید. شما در خانه غذاهایی سرو می کنید که خوشمزه هستند اما از جعبه بیرون نمی آیند. پیلار گراسیم این را انحراف سالم می نامد زیرا ما در دنیایی زندگی می کنیم که سلامتی ناسالم است. به طور طبیعی ، افراد س questionsالاتی دارند و آماده است که پاسخ های سریع را آماده کنید. در اینجا ده پاسخ برای شرایط مختلف وجود دارد.

تبلیغات: 85 کتاب الکترونیکی شگفت انگیز برای صبحانه AIP - همین الان خرید کنید

1. کوتاه و مودب.

“این یک رژیم درمانی است. من یک وضعیت سلامتی دارم که در آن برخی از غذاها علائم من را نشان می دهند ، بنابراین من از آن غذاها صرف نظر می کنم. “

این اولین پاسخ عالی است. این اطلاعات آموزنده است که اطلاعات زیادی را در افراد بار نمی کند. موعظه نمی شود. این محافظت نیست. و گفتگو می تواند به موارد دیگری نیز منتقل شود.

2. کمی بیشتر برای علاقه مندان.

“من (تشخیص خودایمنی را وارد کنید) ، و علائم اصلی من (یک یا دو مورد را به اشتراک بگذارید). غذا در احساس من اهمیت زیادی دارد. طرز تغذیه من برای من رژیم درمانی است. این تفاوت بین این است که بتوانم زندگی خود را به طور کامل و خوشبختانه انجام دهم ، یا شیوع جدی خود ایمنی که می تواند من را خاموش کند ، این است. بسیار سپاسگزارم که با این ارتباط آشنا شدم. غذا برای من دارو نیست ، اما قطعاً بخشی از سلامت شخصی من است.

وقتی راحت می توانید جزئیات اضافی را به اشتراک بگذارید ، این را انتخاب کنید و آن را با توجه به موقعیت خود شخصی سازی کنید. با این حال ، برای اشتراک گذاری تحت فشار قرار نگیرید. همه حق ندارند از اطلاعات شخصی در مورد زندگی شما استفاده کنند. خوب است که یک پاسخ کوتاه داشته باشید و گزینه بالا را انتخاب کنید. اما اگر اشتراک گذاری بیشتر را انتخاب کنید ، بسیاری از مردم هرگز در مورد رژیم درمانی نشنیده اند. برخی ممکن است از کاری که انجام می دهید الهام گرفته شود. اگر دیگران بفهمند روی چه چیزی شرط بندی می کنید ، از انتخاب شما حمایت بیشتری خواهند کرد.

3. هنگام صحبت با کودکان.

“شما برخی از غذاها را بهتر از بقیه دوست دارید ، درست است؟ من ترجیحات غذایی هم دارم. اما برای من فقط سلیقه نیست. برخی از غذاها در واقع می توانند در بدن من درد ایجاد کنند ، در حالی که غذاهای دیگر به من احساس فوق العاده ای می دهند. من یک بیماری دارم که بدنم را بیشتر حساس می کند. بنابراین من غذای خوشمزه می خورم ، اما مطمئن می شوم که این غذای مورد علاقه بدن من است. این من را سالم و خوشحال نگه می دارد. “

4. وقتی شخصی می گوید: “یک لقمه به شما آسیب نمی رساند.”

“در واقع واقعیت ندارد. زمانی که من رژیم کاهش وزن داشتم ، ممکن است درست باشد ، اما من برای سلامت سیستم ایمنی بدنم غذا می خورم و در بیماری های خود ایمنی سیستم ایمنی بدن بسیار حساس است. یک لقمه می تواند به من آسیب برساند. “

5- اگر شخصی انتخاب غذای شما را به عنوان نظر خود تلقی می کند.

“من همانطور که می خورم غذا می خورم زیرا به من کمک می کند یک زندگی سالم تر و در نتیجه شادتر داشته باشم. اصلا به شما مربوط نیست انتخاب شما با شماست و من شما را محکوم نمی کنم. یکی از جمله ها این است که “چشم خود را روی بشقاب خود نگه دارید”. این توصیه خوبی برای همه ماست.

6. اگر غذا زبان عشق کسی است و اگر آن را نخورید احساس طرد شدن می کند.

“من شما را دوست دارم و شما یک آشپز عالی هستید ، بنابراین من دوست دارم همه چیزهایی را که پخته اید بدون عواقب بخورم ، اما بیماری های خود ایمنی بدن من را تغییر داده است. برخی مواد برای من التهاب ایجاد می کنند. می دانم که نمی خواهی غذایت به من آسیب برساند. آیا می توانیم برنامه ای برای گذراندن مدتی با هم در آشپزی و تطبیق یکی از دستور العمل های مورد علاقه شما با رژیم درمانی من انجام دهیم؟ دوست دارم زمانی را با شما بگذرانم. ”

7. اگر کسی برای شما متاسف است.

“نیازی نیست برای من متاسف باشی. بله ، این شیوه غذا خوردن ناخوشایند است ، اما برای من ارزش آن را دارد. وقتی اینطور غذا می خورم احساس خیلی بهتری دارم. اگر بیماری خود ایمنی داشته باشید ، هیچ چیز مزه ای سالم نخواهد داشت. من همچنین دستور العمل های مورد علاقه خود را در رژیم غذایی جدیدم پیدا کردم. من از احساس محرومیت خودداری می کنم. تغذیه برای من خیلی مهم است. “

8. اگر شخصی فکر می کند که شما دچار اختلال خوردن هستید.

“من می دانم که شما این را به خاطر نگرانی من می گویید ، اما من به شما اطمینان می دهم که اینطور نیست. تشخیص خود ایمنی من واقعی است ، و هنگامی که سیستم ایمنی بدن دچار حساسیت می شود ، در کنار آن اغلب حساسیت به غذا وجود دارد. این همان چیزی است که اتفاق می افتد من “من برای کاهش وزن تلاش نمی کنم. من سعی می کنم سلامتی خود را به دست آورم.”

توجه: اغلب این فرض اشتباه است ، اما گاهی اوقات رژیم های درمانی و اختلالات خوردن می توانند همزمان شوند. اگر سابقه اختلالات خوردن دارید و نگران هستید که AIP باعث ایجاد یک الگوی قدیمی شود ، در اینجا دو منبع برای شما وجود دارد: اختلالات خوردن و AIP و پادکست Ep. 134: آرتروکسی

9. هنگامی که پزشک می بیند علائم شما چگونه بهبود می یابد ، و می پرسد که آیا شما کار متفاوتی انجام می دهید یا خیر.

“این پروتکل خود ایمنی پالئو نامیده می شود. آیا در باره آن شنیدی؟ در اصل یک رژیم غذایی مغذی و ضد التهابی با غذای واقعی با مقدار زیادی سبزیجات ، چربی های سالم ، پروتئین با کیفیت و توجه به خواب و مدیریت استرس است. همچنین یک رژیم حذف است که به من کمک کرده است عدم تحمل غذایی را تشخیص دهم و رژیم غذایی را برای خودم شخصی کنم. این در علائم من اهمیت زیادی دارد. اگر می پرسید در واقع چند مطالعه پزشکی انجام شده است. من می توانم پیوندها را برای شما ارسال کنم. “

مطالعات پزشکی: اثر AIP در بیماری التهابی روده و اثر AIP در تیروئیدیت هاشیموتو.

10. اگر فردی مبتلا به بیماری خود ایمنی است و می خواهد در مورد آنچه به شما کمک می کند بیشتر بداند.

من نیازی به نقل قول برای آن ندارم. فقط داستان خود را به اشتراک بگذارید ، و اگر آنها می خواهند بیشتر بدانند ، من کتابم را توصیه می کنم: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo. این همه اطلاعات لازم در یک بسته به اندازه کافی کوچک است که در کیف دستی یا کوله پشتی جا می شود. به سادگی می توان حتی کسی را که دارای مغز مغزی است درک کرد. و به عنوان مکالمه بین دوستان نوشته شده است.

یک نکته آخر

انتخاب غذای شما انتخاب شماست. امیدوارم این پاسخ ها به مردم در درک بهتر این انتخاب و حمایت بیشتر کمک کند ، اما ممکن است افرادی در زندگی شما وجود داشته باشند که هنوز موافق نباشند. سعی کنید به خاطر داشته باشید که هیچ ربطی به شما ندارد. ما نمی توانیم افراد دیگر را کنترل کنیم ، و وقتی آنها به انتخاب های ما اعتراض می کنند ، معمولاً نمایش مشکلات آنها بر روی ما است. ما آیینه چیزی هستیم که آنها نمی خواهند ببینند. من متوجه شده ام که هر چه در انتخاب های خودم اطمینان بیشتری داشته باشم ، به تأیید دیگران کمتر نیاز دارم و وقتی آنها را نپذیرفتند ، در دفاع کمتر احساس می کنم. با این حال ، داشتن برخی افراد در کنار شما کمک می کند ، بنابراین اگر هیچ کس در زندگی واقعی شما از شما حمایت نمی کند ، برای اطلاع دیگران با جامعه AIP آنلاین تماس بگیرید.

شما همچنین ممکن است علاقه مند باشید


اعتبار: تصویر بالای صفحه خریداری شده در iStock.

دیدگاهتان را بنویسید