10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 ماده مغذی مفید بر پایه دارچین


بر اساس داده های صرفاً علمی ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه مردم از دیرباز می دانستند را تأیید کرده است. این مقاله دارای 10 فایده دارچین است که با مطالعات علمی تأیید شده است.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص درمانی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان برمی گردد. قبلاً کمیاب و ارزشمند بود و هدیه ای از طرف پادشاهان محسوب می شد. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان یک محصول در محصولات و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوسته داخلی استخراج شده و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، نوارهای نوردی به نام چوب دارچین ایجاد می کند. این چوب ها را می توان خرد کرد تا به شکل پودر دارچین درآید. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که بسیار آلدئید سینامیکی است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر اثرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از آلدئید سینامیک است ، که تصور می شود مسئول بیشتر فواید سلامتی است.

با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین بر سلامتی بر اساس حقایق دکتر

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در تحقیقی که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین برنده واضح بود ، حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب در صورت مزمن بودن و تماس با بافت های بدن شما می تواند مشکل ساز باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول “خوب” HDL ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم در روز ممکن است این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. همه این عوامل در کنار هم می توانند خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی عروقی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

قند خون را کاهش می دهد و اثر ضد دیابت قوی دارد

10 فایده دارچین بر سلامتی بر اساس حقایق دکتر

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با دخالت در آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه این بسیار کندتر از خود انسولین رخ می دهد. مطالعات متعدد بر روی انسان اثر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان داده است که می تواند قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش قند خون ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. نشان داده شده است که دارچین قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چای خوری در روز است.

حساسیت بیش از حد به هورمون انسولین

10 فایده دارچین بر سلامتی بر اساس حقایق دکتر

انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول ها لازم است. مشکل این است که بسیاری از مردم نسبت به انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در بخش بعدی مورد بحث قرار گرفت.

در بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع شایع هستند.

دو ترکیب در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که نشانه بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. نشان داده شده است که دارچین در مطالعات مختلف روی حیوانات منجر به بهبودهای مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات در مورد انسان محدود است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، داده ها محدود به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی است که نشان می دهد عصاره دارچین می تواند در برابر سرطان محافظت کند. با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه بر روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایشات آزمایشگاهی که نشان می دهد دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلولهای روده بزرگ انسان فعال می کند ، تأیید می شود. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین بر سلامتی بر اساس حقایق دکتر

دارچین آلدئید ، یکی از مواد اصلی فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است ، و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

عملکرد ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد و اگر درمان نشود ، در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. اعتقاد بر این است که دارچین ، استخراج شده از انواع کاسیا ، به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع عفونت HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین م treatmentثرترین درمان 69 گیاه مورد مطالعه است. برای تأیید این اثرات ، آزمایش هایی روی انسان لازم است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقدار قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد مضر تلقی می شود.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا به دلیل محتوای کومارین می تواند در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” در این زمینه بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

پس از همه ، دارچین – یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین. این می تواند قند خون شما را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید