۹۷ درصد همدانی ها درخواست کارت هوشمند ملی داده‌اندایسنا/همدان مدیر کل ثبت احوال استان همدان از ثبت درخواست تقریبا ۹۷ درصد همدانی‌ها برای دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد.

اسد حسن زاده زورمند در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای طرح هوشمند سازی کارت ملی تاکنون تعداد یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۸۴ مورد درخواست کارت هوشمند ملی اخذ کرده‌ایم که معادل ۹۶.۸درصد از جمعیت واجد شرایط استان است.

وی یادآور شد: از این تعداد بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارت تحویل شده و مابقی نیز بصورت سه شیفت در دست چاپ و توزیع بوده که با برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم حداکثر تا پایان نیمه اول سال کل درخواست‌ها چاپ و تحویل شوند.

زورمند گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار کارت آماده تحویل در ادارات و دفاتر پیشخوان وجود دارد که پیامک اطلاع رسانی برای صاحبین آنها  ارسال شده و لازم است هم استانی‌ها به محض دریافت پیامک شخصاً به نشانی‌های اعلام شده در متن پیامک مراجعه و نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از کاهش ۱.۸ درصدی ولادت در استان خبر دادوگفت: در سال۱۴۰۰ تعداد ۲۳ هزار و ۳۶مورد ولادت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱.۸ درصد کاهش یافته است. 

مدیر کل ثبت احوال استان همدان یادآور شد: بالاترین نام انتخابی در گروه پسران امیر علی، علی، آریا، امیر حسین و حسین در دختران نیز فاطمه، رستا، زهرا، آوا و آیلین بیشترین فراوانی انتخاب نام را در سال ۱۴۰۰ داشته اند.

وی تصریح کرد: طی سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۳ هزار مورد ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۷ درصد افزایش یافته است. همچنین در مدت یاد شده تعداد ۳۸۰۹ مورد واقعه طلاق به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام