۸۰ درصد ملزومات پزشکی از تولیدکنندگان داخل و شرکت‌های دانش بنیان خریداری می‌شودرییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران توضیحاتی درباره تامین و خرید ملزومات و تجهیزات پزشکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه داد.

به گزارش ایسنا، مهندس سیدحسین صفوی در خصوص حمایت از کالاها و محصولات دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی اظهار داشت: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران یک نهاد عمومی غیردولتی وابسته به وزارت بهداشت است که بحث تامین اقلام مورد نیاز مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه همواره برای نظام سلامت موضوع کیفیت در راستای خدمت رسانی به بیماران بسیار حائز اهمیت است، افزود: این کالاها با جان مردم سروکار دارد و تشخیص بیماری‌ها و درمان بیماران با این ملزومات انجام و استانداردها، ویژگی‌ها و کنترل‌های سخت‌گیرانه‌تری برای کیفیت آن‌ها صورت می‌گیرد.

مهندس صفوی یادآور شد: شکر خدا کشورمان از سال‌های گذشته در حوزه تجهیزات پزشکی توانسته موفقیت‌های بزرگی را برای بومی‌سازی دانش فنی بسیاری از محصولات پزشکی و High Tech به دست آورد و کالاهایی که تکنولوژی بالایی دارند را موفق شده‌ایم در داخل کشور تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰۰ شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی فعال در کشور داریم، افزود: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد این شرکت‌ها کالاهایی دارند که به عنوان محصولات دانش بنیان ثبت شده است. توسعه این محصولات در سنوات گذشته بحمدالله خوب بوده که نشان از استقبال و حمایت خوب در حوزه درمان وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های ذیربط دارد.

وی گفت: هیات امنای صرفه جویی ارزی  از سال‌های گذشته برای حمایت از تولیدات داخل کشور ورود کرده و خریدهای تضمینی از محصولات دانش بنیان را قبل از اینکه وارد بازار شوند، انجام داده و در خصوص برخی از کالاها نیز اقدام به پیش خرید آنها نموده است و تعدادی را نیز از زمانیکه که تاییدیه دریافت کرده‌اند به صورت تضمینی خریداری کرده است.

صفوی عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۱۴ محصول را به معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی کردیم و پس از تایید این نهاد به عنوان خرید بار اول انجام دادیم. در مجموع بیش از ۸۰ درصد محصولاتی که توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی خریداری و بین مراکز درمانی توزیع می‌شود از تولیدات داخل کشور است و در سال ۱۴۰۰ به‌طور متوسط فقط ۷۰ درصد محصولات از شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین شده است.

انتهای پیام