یکی دیگر از عوارض دود سیگار برای افراد غیر سیگارینتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) برای افراد غیر سیگاری مرتبط است.

مطالعه‌ای که اخیراً منتشر شده است نشان داد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مرتبط است.

در این مطالعه، متخصصان فرانسوی رابطه بین قرار گرفتن غیرارادی در معرض دود سیگار و خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را در گروهی از زنان سالم مورد بررسی قرار دادند. آنها از یک پرسشنامه برای ارزیابی قرار گرفتن در معرض دود سیگار استفاده کردند.

متخصصان ۶۹۸ مورد آرتریت روماتوئید را در بین ۷۹۸۰۶ زن شناسایی کردند. به طور کلی، ۱۳.۵ درصد و ۵۳.۶ درصد از زنان به ترتیب در دوران کودکی و بزرگسالی در معرض دود سیگار قرار داشتند. در همه مدل‌ها، قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید همراه بود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، کارشناسان فرانسوی تایید می کنند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید، به ویژه در میان زنانی که هرگز سیگار نکشیده اند، مرتبط است. این متخصصان تاکید می کنند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار باید تا حد امکان محدود باشد تا از بروز علائم جلوگیری شود.

افراد سیگاری همچنین در صورت سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود دست دوم در حین سیگار، احتمال ابتلا به آرتریت روماتوئید را افزایش می دهند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر