یعنی جوش روی بینی ؛ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا از ابتدا درمان شود و از عود آن جلوگیری شود. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این آکنه ، می توانید هم از داروهای طبیعی و خانگی و هم از درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کنید.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آکنه بینی مادام العمر به دست خواهید آورد.

جوش در طرف و بینی چیست؟

جوش روی بینی چیست؟

همه ما در دوره های مختلف زندگی با آکنه روبرو شده ایم و روش های متفاوتی را برای از بین بردن آنها امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک این که نشانه جوش روی بینی است ، می توانیم خیلی سریعتر درمان مناسب را آغاز کرده و اثر این جوش ها را از پوست صورت برداشته و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه عوارض سطحی و گذرا و یکی از دلایل بروز آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت را باز کنید. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید با متخصص مشورت کنید.

کارت چهره:

کارت چهره:

سالها پیش در شرق آسیا آنها نقشه چهره ای تهیه کردند که در آن ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد با مشکلی در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن توضیح داده می شد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد و نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته ، نمی توان با اطمینان این مسئله را در نظر گرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید ، نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین ، اولین قدم این است که دریابید علائم جوش های روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات آنها به عنوان کیست درمان می شوند. به غیر از بینی ، ممکن است آکنه ولگاریس را در نواحی دیگر پوست نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به بروز ابتذال بر روی پوست شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی با متخصص مشورت کنید.

آکنه روزاسه یک نوع روزاسه است نه یک جوش که باعث قرمزی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچکی می شود که اغلب از بینی شروع شده و به گونه ها گسترش می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باسیل ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف مبتذل ، آکنه روزاسه تا به امروز به عنوان یک درمان خانگی شناخته شده است پاسخگو نبود و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی داروهایی را تجویز می کند که بر علت بثورات تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمانیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین و اسید ایلاکتیک ، و حتی ممکن است درمان های دیگری مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را ارائه دهد.

اغلب به دلیل شباهت ظاهری ، تعیین نوع آکنه دشوار است ، اما پزشک شما می تواند مواردی مانند لب های پر از چرک ، کیست ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

این مهم است که بدانید علائم جوش روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید بدانید که اکثر جوش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند ، برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان دهنده آبریزش بینی است نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، بلافاصله برای درمان با متخصص مشورت کنید.

گرفتگی بینی:

موها می توانند در قسمت های عمیق بینی شکل بگیرند زیرا می توانند تبدیل شوند سلولیت بینی و خطرات مرتبط با این امر باید فوراً درمان شوند. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد در این مدت استفاده کنید.

گرگ:

گرگ:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم داخل بینی شود.

در برخی موارد ، بثورات عفونی داخل بینی می تواند منجر به ترومبوز سینوس شود که می تواند ناشی از آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر مردمک چشم و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانید جوش های روی بینی نشان می دهد.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها وقتی روی صورت ما ظاهر می شود. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید این را بگوییم فشردن جوش ها این به هیچ وجه درست نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل ، همه افراد 11 تا 30 سال است که آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی وجود دارد.

منافذ بزرگ بینی منجر به تجمع چربی ها ، باکتری ها و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن جلوگیری می کند پوشش می دهد. به همین دلایل لازم است بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای پیشگیری از جوش

راه های جلوگیری از تکرار جوش ها به شرح زیر است:

بهتر است صورت بگذارید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و چربی ها پاک می کند. به طور مرتب از لایه برداری استفاده کنید. این مواد از تشکیل نقاط سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را پاکسازی می کنند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب دستگاه های مرطوب کننده بدون روغن برای جلوگیری از منافذی که پوست را از این چربی ها پر کرده و باعث ایجاد جوش می شود استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از تماس زیاد با صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت منتقل شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل آکنه و جوش های سرسیاه است سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد جوش در این ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی وجود دارد.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینیA: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز این در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوکی که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد دهلیز و آکنه می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از گاز گرفتن ناخن در بینی ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد آن باشد.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند رنگ پریدگی پوست ، تورم و التهاب در این منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، ورود به جریان خون حتی می تواند زندگی را تهدید کند.

موهای زیر جلدی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی باقی ماندن در زیر پوست و ایجاد تورم و قرمزی در ناحیه. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

از نظر علمی ثابت شده است که روغن درخت چای (بومی استرالیا) دارای خواص است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان آکنه و جوش های سرسیاه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید باشد.

صورت بخور:

صورت بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست هنگام دود شدن باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه های قابل انقباض و گسترش ندارند. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری را که روی منافذ پوست است تضعیف کند.

دارو:

دارو:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش ها و جوش های سرسیاه مورد نیاز است که باید زیر نظر متخصص پوست مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکپاسخ: این ماده از ایجاد لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل سبوم که عامل اصلی آکنه و جوش های سرسیاه است کمک می کند.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابتدا باید بفهمید جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه ای از رژه

  1. عوامل زیادی بر ظاهر آکنه در صورت ، به ویژه در بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد آکنه در بینی و حتی جوش های بینی و پهلو ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی در بدن میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این عامل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید برای از بین بردن جوش ها و جوش های سر سیاه روی صورت آنها را فشار دهید زیرا باعث گسترش عفونت به لایه های عمیق تر پوست می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید