یزدانی با غلبه بر حریف آمریکایی خود به فینال راه یافتنماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران با برتری از رقیب آمریکایی به فینال رقابت های زیر ۲۳ سال جهان راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا از اسپانیا، شاهزاده محمد یزدانی در ادامه رقابت های ۵ وزن اول در چارچوب رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال اسپانیا با شکست رقیب آمریکایی خود به فینال وزن ۷۰ کیلوگرم این رقابت ها راه یافت.

امیرمحمد یزدانی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جهان در دیدار نیمه نهایی مقابل یحیی توماس از آمریکا به قالیچه رفت و در نهایت در یک مبارزه چشمگیر با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و اولین نفری شد که در کشتی آزاد ایران به فینال راه یافت. رقابت در مسابقات امیدهای جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شد او فردا شب (شنبه) برای کسب مدال طلا روی فرش می رود.

یزدانی پیش از این در دور اول استراحت کرده بود، سپس طلقات سرپاز قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۱۵ بر ۵ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۷ بر ۷ از کوتا تاکاهاشی ژاپن گذشت و راهی نیمه نهایی شد.

پیش از این آذربرا در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد واسیل سووا از اوکراین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله ریچارد ویگ از مجارستان را ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم کیان محمودجانلو در نخستین مبارزه مقابل حمزه العجه از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۸ شکست خورد و به دلیل حضور این کشتی گیر در فینال راهی گروه بازنده شد. در این گروه محمود جانلود باید با سید اسلام حسینی از فنلاند کشتی بگیرد و در صورت شکست این حریف در دور بعد به مصاف ساموئل آلوارز از پورتوریکو می رود و در صورت عبور از این حریف راهی دیدار رده بندی می شود. برای رویارویی با اریک آروشانیان از اوکراین .. قرار می گیرد

همچنین تا دقایقی دیگر امیرعلی آذربیرا ارتوگیرل آژشا، ملی پوش عالی ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم آلمان به مصاف آلمان می رود.

پیش از این احمدی نژاد جوان در دور اول با نتیجه ۵ بر ۴ از سد مانوئل خانزاریتسیان از ارمنستان گذشت اما در دومین دیدار مقابل هورست لر قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از آلمان با نتیجه شکست خورد. ۹-۴ از دور رقابت ها کنار رفت.

محمد نخودی دیگر نماینده ایران در چهار وزن برتر بود که به دلیل نرسیدن به وزن قانونی از دور مسابقات محروم شد.

موسلی پور رئیس کمیته داوران WWF و عضو کمیته داوران WWF به همراه کمال بوعزیز از تونس و ابراهیم چچی اوغلو از ترکیه مسئولیت نظارت بر عملکرد داوران و صدور تصمیم را بر عهده دارند. در طول چالش

انتهای پیام