گواهینامه فنی درجه یک در رشته ترحیم به علی صدیکیان اعطا شدعلی صدیقیان در آستانه اربعین گواهینامه فنی درجه یک در رشته تسلیت دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، علی صدیقیان به بیان خاطراتی از سال های فعالیت خود پرداخت و گفت: بیش از ۴۷ سال است که در این عرصه فعالیت می کنم. تمام دغدغه من حفظ این هنر است. این رژه نام او را دارد و یک مراسم مذهبی سنتی است. بحث در مورد سنت های این هنر بسیار بسیار مهم است. به نام نوآوری، بسیاری از عناصر مهم حذف شده و مضامین نامتعارف در این نمایش رایج شده است. از داستان ها و ملودی هایی که جزو این هنر نیستند استفاده می شود.
وی افزود: اساتید بزرگی را در این زمینه از دست داده ایم و مدیون آنها هستیم. به دلیل پیامی که داریم باید بر حفظ عناصر سنتی و مذهبی هنر تعزیه پافشاری کنیم. به خصوص برای نسل جوانی که فقط می خواهند این نمایش را ببینند. اصالت این هنر در سنت های آن است. مانند هنر چادری که عناصر آن هرگز تغییر نکرده است.

مدیر عامل صندوق اعتباری فنی به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهینامه فنی درجه یک در رشته ترحیم (ترومپت نوازی) را به آقای علی صدیقیان اهدا کرد.

سید مجید برحمدی ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: هنر تعزیه در احیای فرهنگ عاشورایی نقش بسزایی داشت. هنری یک هنر عامیانه است که اقشار مختلف جامعه از پیر و جوان را به خود جذب می کند.

وی با قدردانی از چندین دهه تلاش استاد صدیقیانی در ترویج و شکوفایی هنر اصیل تعزیه گفت: بهترین راه برای انتقال مفاهیم و ارزش ها از زبان هنر است و شما پیام حماسه عاشورا را می رسانید. به بهترین شکل ممکن به مخاطب ارائه دهد. شما با هنر خود نشان دادید که یاد و خاطره شهدای حماسه کربلا، نام و آرمان آنان پس از گذشت قرن ها همچنان زنده و ماندگار است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین تصریح کرد: تعزیه هنر ملی مردم ایران است و پویایی و اثربخشی این هنر مرهون حضور مستمر معلمان کارکشته ای چون شماست. همچنین گواهی درجه یک هنری به اساتید حوزه فرهنگ و هنر به پاس زحمات ارزشمند مادام العمر آنها اعطا می شود. امروز ما در حنار تراست مفتخریم که این گواهی را به شما تقدیم کنیم و از امروز به جمع اعضای معروف صندوق پیوستید.

علی صدیقیان در سال ۱۳۴۷ در تهران به دنیا آمد و از سال ۱۳۵۴ در این زمینه فعالیت می کند و همراه با اساتید این رشته نمایش های موفقی در بسیاری از کشورهای جهان داشته است.

انتهای پیام