گزارش تثبیت شهریه به هیأت مدارس غیردولتی / دریافت وجه مازاد بر شهریه مصوبرئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ شهریه مدارس غیردولتی گفت: اگر والدین احساس کنند بیش از شهریه مصوب از آنها گرفته شده است. باید مواردی را برای ما منعکس کند تا بتوانیم آنها را پیگیری کنیم.»

احمد محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران وی با اشاره به اعلام شهریه مدارس غیردولتی که برای همه اولیا از طریق سامانه مشارکت به نشانی https://mosharekatha.ir/ قابل مشاهده است، گفت: افزایش یافته است. بر این اساس حداقل شهریه مصوب چهار میلیون تومان و حداکثر شهریه ۳۵ میلیون تومان خواهد بود.

وی افزود: حداکثر شهریه مصوب دوره دوم متوسطه ۳۴ میلیون تومان، دوره متوسطه اول ۳۳ میلیون تومان و دوره ابتدایی ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و شهریه بالاتر از مبلغ اعلام شده نخواهیم داشت. . شکل.

محمود زاده تاکید کرد: موسسان و مدیران مدارس حق دریافت شهریه بالاتر از میزان مصوب مجاز در سامانه را ندارند. در حال حاضر بر روند ثبت نام مدارس غیردولتی نظارت داریم و تیم های ما بازرسی مدارس را در برنامه خود دارند. همچنین دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آماده رسیدگی به هرگونه اعتراض می باشد.

وی افزود: به این ترتیب اگر والدین احساس می کنند بیشتر از شهریه مصوب خود از آنها خارج می شود، باید پرونده ها را به ما بسپارند تا ما پیگیری کنیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس موظفند شهریه مصوب را در تابلوی مدارس منتشر و به اولیا ارائه کنند، تصریح کرد: از اولیای دانش آموزان انتظار می رود نظارت دقیقی بر وضعیت آموزشی مدارس داشته باشند. عملیات و در صورت هرگونه کاستی به دفاتر مشارکت کننده در استانداری ها اطلاع دهید تا بررسی شود.

وی افزود: آموزش و تدریس کتب درسی نیز باید تکمیل شود. والدین باید در این مورد از مدرسه سوال کنند و روی کتاب های کمتر و بیشتر کار نکنند. برنامه درسی مصوب باید به موقع به دانش آموزان آموزش داده شود.

محمود زاده ضمن اعلام اینکه شهریه اعلام شده شهریه ثابت و قابل اضافه است. وی گفت: البته این افزایش دروس فوق برنامه باید با تایید هیات نظارت ناحیه و شهرستان و تایید انجمن اولیا و مربیان مدرسه انجام شود و اولیا تعیین و اخذ می شوند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: والدین باید به تمایز شهریه ثابت و فوق برنامه با سایر موارد توجه کنند و آموزش عددی را به عنوان شهریه تبلیغ نکنند و مدرسه بیشتر دریافت کند. پول.” اگر سهل انگاری مدرسه با شهریه ثابت همراه است، حتما اعتراض خود را به ما اطلاع دهید.

انتهای پیام