گرد و غبار به ۴ استان کشور در راه استو سازمان هواشناسی نسبت به وقوع گرد و خاک در برخی استان های غربی کشور مانند کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان هشدار زرد داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی در خصوص وقوع گرد و غبار در کشور از روز شنبه ۲۳ خرداد لغایت دوشنبه ۱۵ خرداد اخطاریه زردی صادر کرد و خطرات ناشی از این پدیده را وزش باد و گرد و غبار اعلام کرد.

گرد و غبار ناشی از این پدیده مناطقی مانند جنوب آذربایجان غربی و استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان را تحت تاثیر قرار می دهد. تاثیر این خطر می‌تواند احتمال اختلال در ترافیک جاده‌ای، گرد و غبار بیشتر، کیفیت هوای پایین‌تر، کاهش دید و افزایش پتانسیل تاخیر در پرواز را افزایش دهد.

سازمان هواشناسی توصیه می کند در این شرایط از تردد غیرضروری در فضای باز به ویژه برای کودکان، سالمندان و دستگاه تنفسی خودداری شود.

به خواندن ادامه دهید:

همکاری ایران، عراق و سوریه برای مقابله با گرد و غبار

افزایش ۲.۵ میلیون هکتاری بیابان های کشور در دهه گذشته

به گزارش ایسنا، هشدار زرد به معنای پدیده های جوی است که ممکن است سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتوانند برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند، آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام