گرد هم آوردن روزا، علم و تجربه در شب های پژوهی عاشورا.اسنا / اصفهان یکی از اعضای دبیرخانه کتاب عاشورا از برپایی ویژه برنامه «شب های عاشورا پژوهی» به مدت هفت شب با محوریت کتاب و پژوهش های مرتبط با عاشورا در بیت حکمت اصفهان خبر داد.

محسن حسام مظاهری، یکی از اعضای دبیرخانه کتاب عاشورایی و از اعضای کمیته برگزاری این مراسم به ایسنا گفت: برنامه «شب های عاشورا پژوهی» با محوریت کتاب های منتشر شده در سال های اخیر و عاشورایی پژوهی انجام شده که مورد تایید کارشناسان قرار گرفته است. و کارشناسان

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مجالس این ایام معمولاً به فرهنگ شفاهی می پردازد، در این برنامه تلاش شده تا با پرداخت هزینه، بین عاشورا پژوهی و مجالس محرم و پژوهشگران و هیئت مذهبی جامعه ارتباط برقرار شود. توجه به فرهنگ مکتوب عاشورایی.

حسام مظاهری با بیان اینکه شب های عاشورا پژوهی آمیزه ای از جشن های مذهبی و نشست های علمی تخصصی است، افزود: در هر شب از برنامه «شب های عاشورا پژوهی» یک کتاب با حضور نویسنده آن مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. . جلسه با مروری بر کتاب آغاز می شود، سپس نویسنده کتاب در این باره به سخنرانی می پردازد و در پایان مراسم عزاداری برپا می شود.

یکی از اعضای دبیرخانه کتاب عاشورا با اشاره به حاشیه برنامه شب های پژوهی عاشورایی گفت: نمایشگاهی از کتاب های ارائه شده و برخی عاشورایی پژوهی در حاشیه این برنامه برای بهره مندی حاضرین برپا می شود. و علاقه مند هستند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسات گفت: شب اول کتاب «رنج معنوی و عاطفه اجتماعی» اثر حجت الاسلام حبیب الله بابایی، شب دوم کتاب «حقیقت عاشورا» با حضور محمد اسفندیاری برگزار شد. شب سوم کتاب مقتل الحسین با حضور حجت الله گودکی چهارمین شب از کتاب اسلام علوی اسلام اموی با حضور صابر اددک شب پنجم کتاب آداب و افسانه ها شیعیان». ایران، «با حضور رحمان الجباری، شب ششم کتاب «تحول الکلام فی گزارش واقعه کربلا» با حضور رقیه میر ابوالقاسمی و شب هفتم، نقد و بررسی کتاب. «روح فایز بیت المقدس» با حضور استاد مهدی امین فروغی.

حسام مظهری افزود: برنامه «شب های عاشورا پژوهی» از ۲۴ تا ۲۱ مردادماه ساعت ۲۱ در بیت حکمت اصفهان واقع در خیابان شیخ مفید به همت مؤسسه آیا با همکاری جایزه کتاب عاشورا برگزار می شود. . منشی.

انتهای پیام