گربه ها صاحب و دوستان خود را می شناسند!تحقیقات جدید دانشمندان ژاپنی نشان می دهد که گربه ها نام صاحب خود را می دانند و همچنین می توانند دوستان خود را بشناسند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، گربه ها کمتر از آنچه به نظر می رسند خودخواه به نظر می رسند، زیرا طبق یک مطالعه جدید، آنها نه تنها نام صاحبان خود، بلکه نام دوستان هم نوع را نیز می دانند.

محققان ژاپنی ۴۸ گربه را بررسی کردند که با حداقل دو حیوان خانگی دیگر زندگی می کردند، چه در خانه و چه در پناهگاه حیوانات.

هر حیوان صدای ضبط شده ای را از صاحبش می شنود که نام گربه ای را که با آن زندگی می کند صدا می کند. سپس یا تصویری از آن گربه روی صفحه رایانه شما ظاهر می شود یا تصویر گربه دیگری که دوست گربه مورد نظر است.

از این تعداد، ۱۹ گربه که در یک خانواده زندگی می‌کنند، بیشترین زمان را در هنگام یادآوری عکس گربه صرف خیره شدن به عکس می‌کنند، واکنشی رایج در هنگام ترسیدن حیوانات.

در آزمایشی دیگر، زمانی که نامشان خوانده می‌شد، به گربه‌ها تصویری از صاحبشان یا خودشان نشان داده شد و گربه‌هایی که در خانواده‌های بزرگ‌تر زندگی می‌کردند، زمانی که عکس و نام با هم مطابقت نداشتند، مدت بیشتری با تعجب به عکس خیره می‌شدند.

محققان دانشگاه کیوتو در این مطالعه گفتند که نتایج نشان داد که گربه‌ها نام یکدیگر و احتمالاً نام صاحبان خود را می‌دانند.

آنها می گویند یک توضیح ممکن رقابت است. گربه ممکن است زمانی که صاحب نامش را صدا می کند غذا دریافت کند، اما وقتی گربه دیگری را صدا می زنند، غذایی وجود ندارد.

اما گربه ها هرگز برای غذا با انسان ها رقابت نمی کنند، بنابراین گربه هایی که به عکس های صاحب خود خیره می شوند غیرقابل توجیه هستند و به نظر می رسد گربه ها صاحب و دوستان خود را می شناسند و نام آنها را می دانند.

این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر