گران ترین بازیکن فوتبال ایران کیست؟هر سال در پایان فصل بازار نقل و انتقالات لیگ برتر رونق می گیرد و دستمزد بازیکنان به طور نجومی بالاتر از نرخ تورم بالا می رود و ما مردم عادی وارد شده ایم.

به گزارش ایسنا، اخبار زنده او نوشت: «اصالت فوتبال رنگ باخته و امروز با نوسانات دلار و یورو تنظیم می‌شود موضوع جدیدی نیست، ما می‌خواهیم یک شبه به صدمین سالگرد برویم. ما در جمع‌آوری سرمایه و ساختن خوب نیستیم، بنابراین پول انتخاب اول ماست.حکایت اکثر مدیرانی که در هر چند نفر جابه جا می شوند مشهورترین باشگاه های دولتی تقریبا یکی هستند.مهم نیست دنیا و مافیا و ضررهایی که به باشگاه و مردم وارد می کنند، از خلیفه کمک می کنند. کیف پول برای خرید همه چیز، حتی با کیفیت.

دستمزدهای نجومی لیگ ۲۲ و پیشنهادهای مدیران برنامه بازیکنان به اعدادی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد رسید و حباب آن به اعداد بالاتر هم رسید. با وجود محرمانه بودن رقم دستمزد بازیکنان و بحث قدیمی «قانون سقف قراردادها» که هنوز در هیئت مدیره فدراسیون به تصویب نرسیده، شایعات حاکی از آن است که فصل آینده قراردادها امضا و زیر میز خواهد بود. . تجارت فوتبال ایران به جایی رسیده است که خریدهای خارجی مقرون به صرفه تر است و بازیکنان داخلی روز به روز اعداد نجومی بیشتری ارائه می کنند.

او شنیده:

در این گزارش به دنبال پاسخی برای این سوال نیستیم که آیا بهترین فوتبالیست های ایرانی شاغل در لیگ ۲۰ میلیارد تومان ارزش دارند یا خیر؟ چند نمونه از شایعات اخیر درباره تعداد قراردادها -که دور از واقعیت نیست- و گران ترین بازیکنان چند فصل اخیر لیگ برتر ایران را مرور کردیم. چندین مدیر تایید کرده اند که دستمزد بازیکنان درجه یک فوتبال ایران بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد است.

محمد دانشکار

پس از پیوستن مدافع استقلال به سپاهان، گمانه زنی ها مبنی بر ۷۰ میلیارد تومان بودن قرارداد سه ساله دانشگر به گوش رسید اما باشگاه سپاهانی مبلغ انتقال او به سپاهان در قراردادی ۳ ساله را بسیار کمتر از ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و از این پول خرج نشده این ادعا توسط روزنامه ایران ورزشی است.

پیرانوند و پورعلیگنجی

طبق شنیده ها قرارداد بیرانوند با پرسپولیس سه ساله است که برای هر فصل بند فسخ برای پیشنهادات خارجی خواهد داشت. البته برخی از قراردادهای دو ساله بیرانوند با پرسپولیس گفته اند که قرارداد سال دوم او مشروط است و به پیشنهاد خارجی این بازیکن بستگی دارد. طبق اخبار غیررسمی رقم مالی قرارداد پرسپولیس با علیرضا بیرانوند در لیگ بیست و دوم به اضافه ۶ میلیارد گزینه ۱۲ میلیارد تومان است. قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی، سوپرکاپ، تعداد کلین شیت، حضور در مسابقات، زدن پنالتی و تعداد برد از جمله مواردی است که در گزینه ها در نظر گرفته شده است. البته قرارداد بازیکن پرسپولیس تا اعلام رسمی شماره او به زودی در سایت کودال منتشر خواهد شد.

این عدد برای قرارداد مرتضی پورعلیجانجی نیز اعلام شد.

احسان بهلاوان

برخی مدعی بودند احسان پهلوان با قراردادی به ارزش ۱۹ میلیارد دلار برای دو فصل به فولد پیوست. با ۱۰ میلیارد اختلاف با باشگاه پرسپولیس. خبرآنلاین این عدد را تایید نکرده است این عدد بر اساس شایعات و ادعاهای برخی سایت ها نوشته شده است.

ارسلان مطهری

با وجود شایعه جدایی او از استقلال، ارسلان برای یک فصل دیگر تمدید شد که به معنای بیشتر از رقم قبلی و افزایش قرارداد است. مطهری تا پایان فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در ترکیب آبی پوشان پایتخت باقی خواهد ماند. تا امروز خبر رسیده بود که قرارداد مطهری با استقلال بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.

پیشنهادات طالع بینی برای بازیکنان در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱

با شروع فصل نقل و انتقالات برای شروع لیگ فوتبال ایران در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ برخی بازیکنان درخواست های عجیبی داشتند که به آنها اشاره می کنیم:

** محمد دانشگر مدافع استقلال برای دو سال در گلگهر ۳۰ میلیارد دلار به این باشگاه پیشنهاد داد که با واکنش منفی مواجه شد.

** سجاد شهبازاده ۱۵ میلیارد تومان به استقلال پیشنهاد داد.

** امید عالیشاه برای تمدید قرارداد با پرسپولیس ۱۲ میلیارد تومان به باشگاه پیشنهاد داد که این مبلغ مورد قبول پرسپولیس قرار نگرفت.

** سیاوس یزدانی مدافع استقلال که قراردادش با این باشگاه به پایان رسیده است در پاسخ به باشگاه استقلال مبلغ تقریبی ۴۰ میلیارد برای مدت سه ساله بیان کرد که البته این ۴۰ میلیارد شامل ۵ میلیارد تومان کسر بود!

قراردادهای گران قیمت فصل های قبل

بازیکنان ملی، لژیونی و غیر ملی اعداد متفاوتی به عنوان دستمزد از باشگاه ها در فصول گذشته دریافت کردند. بازیکنان صنعت اغلب وضعیت بهتری داشتند، اما به هر حال تیم های دولتی مثل پرسپولیس و استقلال دور بازار چک نمی نشستند و برای جذب بازیکن بیکار رقابت می کردند.

ردا عیسدی گران ترین بازیکن غیر ملی پوش قرمزها

از آنجایی که پرسپولیس جایگزین مناسبی برای احمد نورالله پیدا نکرد و استقلال و سپاهان رضا عیسدی را می خواستند، او با اصرار گل محمدی سقف قراردادش را شکست و با بازیکنی غیر ملی پوش ۹ میلیارد تومان قرارداد بست. با آپشن هایی که در قرارداد این بازیکن وجود دارد این رقم به ۱۵ میلیارد رسیده است. تا پیش از آن هیچ بازیکن بومی با این تعداد و گزینه های قراردادی با باشگاه پرسپولیس قرارداد نبسته بود!

کوین کنستانت

بازیکن گینه ای سابق باشگاه فوتبال آث میلان ایتالیا در نقل و انتقالات با قراردادی دو ساله به تراکتورسازی پیوست اما به دلیل مشکل قلبی و عدم قبولی در معاینات پزشکی اومارک خیلی زود آنها را ترک کرد. تراکتورسازی مجبور شد با کنستانت سازش کند و حدود ۲۰۰ هزار یورو به این بازیکن بپردازد اما او شکایت کرد و طبق قرارداد دو ساله خود حکم دریافت نزدیک به ۸۰۰ هزار یورو را از باشگاه تراکتورسازی دریافت کرد. کنستان ۱۰ روز در تمرین تراکتورسازی حضور داشت و در هیچ مسابقه ای شرکت نکرد.

شیخ دیابت

دستمزد سرسام آور ۱۴ میلیاردی دیاباته در فصول گذشته و قرارداد دو ساله او با استقلال که گزینه های زیادی داشت از جمله موارد نجومی و جنجالی بود.

شهریار موگانلو

زمانی که مذاکرات پرسپولیس و سانتا کلارای پرتغال در شهریور ۱۴۰۰ به پایان نرسید، سپاهان با پرداخت حدود ۴۰ میلیارد تومان گران ترین قرارداد نقل و انتقالات لیگ بیستم را انجام داد. بازیکن سانتا کلارا با این انتقال تا پایان فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ در جمع طلایی پوشان باقی ماند. حدود ۱۴ میلیارد تومان از آن رقم، دستمزد دو سال ماگانلو بوده است.

برانوند

دروازه بان جدید پرسپولیس در لیگ بیست و دوم همواره یکی از گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر محسوب می شود. قرارداد معروف و گزینه های جنجالی او در فصل قبل که به اختلافات با همین باشگاه منجر شد برای سه فصل ۲۱.۵ میلیارد تومان شد.

انتهای پیام