گذاشتن کودک معلول در کنار شیرخوارگاه آمنه / نحوه پذیرایی از کودکان در راه


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران ضمن اعلام خبر رها شدن کودکی در حوالی شیرخوارگاه آمنه، نحوه پذیرش کودکان در جاده را تشریح کرد و در این راستا از مردم خواست در صورت مراجعه با اورژانس اجتماعی (۱۲۳) تماس بگیرند. چنین مواردی را ببینید

به گزارش ایسنا، روز گذشته کودکی معلول جلوی درب مهد کودک آمنه رها شده بود. به گفته فاطمه ارزانیان، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، دست نوشته ای با این کودک وجود داشت که در آن نوشته بود پدر و مادرش صلاحیت نگهداری او را ندارند.

ارزانیان در این خصوص درباره آخرین مورد این کودک توضیحاتی ارائه کرد و با اشاره به اینکه پرستار با دیدن کودک مقابل درب مهد برای پذیرایی از کودک آمد، به اسنا گفت: پزشک و پرستار در اولویت قرار گرفتند. دیدار و ما اجازه آن را ندادیم.” اینکه ماما به کودک شیر می دهد چون ممکن است کودک در بلع مشکل داشته باشد و در این زمینه از پرستار کمک گرفتند.

و ارزانیان ادامه داد: نیروی انتظامی نیز برای صورتجلسه وضعیت به مهد مراجعه و از اورژانس اجتماعی نیز درخواست کمک شد. پس از انجام کارهای اولیه در شیرخوارگاه آمنه، اورژانس کودک را به مهدکودک رافایده (مهد کودک معلولان) ارجاع داد. اکنون حال عمومی کودک خوب است و در مهد بستری شده است.

گذاشتن کودک معلول در کنار شیرخوارگاه آمنه / نحوه پذیرایی از کودکان در راه

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه پذیرش کودکان در راه نیز توضیح داد: معمولاً از طریق اورژانس اجتماعی با کودکانی که اغلب در مراکز نگهداری، مهدکودک یا حتی بیمارستان رها می شوند، تماس گرفته می شود. در همین راستا از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده چنین مواردی (کودکان ایستاده در جاده) با شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند. همکاران بلافاصله در سایت قرار می گیرند و اقدامات کمکی لازم را انجام می دهند. پس از آن کودک به دستور دادگاه به ستاد پذیرش و هماهنگی در فرمانداری منتقل می شود و در ستاد پذیرش گزارش تهیه می شود و سپس کودک برای استقرار در مهد بستری می شود.

وی اظهار داشت: اولویت برای سعادت کودک، بازگرداندن کودک به آغوش خانواده است و “گاهی” می توان خانواده های این کودکان را پیدا کرد و در صورت صلاحیت خانواده و داشتن شرایط، با خانواده هایشان جمع کرد. مناسب. آماده هستند، می گویند: در غیر این صورت اگر خانواده آنها را نشناسیم، بچه وارد مرحله فرزندخواندگی می شود. سازمان بهزیستی برای افرادی که متقاضی سرپرستی کودکان دارای معلولیت هستند یا نیاز به ادامه درمان بیش از موعد مقرر دارند، در اولویت قرار دارد.

ارزانیان همچنین درباره نحوه شناسایی خانواده کودکان رها شده در خیابان توضیح داد: هیچ کودکی نباید در خیابان رها شود و به همین دلیل سازمان بهزیستی با دیدن کودکان رها شده در خیابان اما پس از رها شدن کودک آنها را می پذیرد. در خیابان. در مهد کودک هنگامی که کارگر مستقر شد، فعالانه به دنبال پیگیری با اعضای خانواده برای پیوستن مجدد کودک به خانواده و ارائه حمایت در صورتی که خانواده از نظر اقتصادی دچار مشکل است، خواهد بود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران افزود: در صورتی که خانواده کودک شرایط نگهداری را نداشته باشند، سایر اعضای خانواده کودک مانند خاله، دایی، خاله و … را پیدا می کنیم. در غیر این صورت بدون سرپرست فرزندخوانده می شود.

انتهای پیام